Kızlar Bu Yazıya Dikkat!

_bamteli_

Aktif Üyemiz
Hisler ne akıl dinliyor, ne mantık… Gençlerde Mahremiyet Sınırlarını Yıkmanın Sonu… Telefondaki sesin üzüntüsü son haddindeydi. Öyle ki, ağlama krizinden sorusunu da soramıyordu. -Hanım kızım, dedim, geçmiş olsun büyük bir sıkıntı mı söz konusu ki, sorunu soramayacak kadar teessür duyuyorsun. -Sıkıntı benim değil, arkadaşımın demez mi? -Madem sıkıntı senin değil, neden bu kadar üzülüyorsun? Kendinin olsaydı, kim bilir ne hale gelecektin? -Doğru söylüyorsunuz; ama bu kız arkadaşımla çok ilgilendik. Uzun müddet meşgul olduk. Öylesine gelişti ki, bizi de geçti.Hatta başörtüsünden dolayı neredeyse okulunu bile bırakacaktı.Bizim de hayranlıkla baktığımız bir hayatı ve hizmeti vardı.Son derece kabiliyetli ve akıllıydı da! -Şimdi ne oldu? -İşte soramayacak kadar üzüntü duyduğum konuda bu zaten .Şimdiki hali.Bir gence takıldı. Ne ikaz dinliyor ne de tecrübe sahiplerinin ikazlarına kulak veriyor.Her riski göze alıyor,herkesi kırıp atıyor,’’Ben bu gençle evleneceğim ,başkasıyla mutlu olamam’’ deyip çıkıyor. -Bırakın beğendiğiyle evlensin, mutluluğunu yaşasın. Bundan daha makul ne olabilir? -Hocam denk olsalar neden mani olalım? Aksine yardım eder,destek çıkarız.Fakat durum öyle değil .Kapıldığı gencin ne inancı,nede aile yapısı ne de hayat anlayışı Böylesine mazbut ve kabiliyetli bir kızla uyum sağlamaya Müsait değildir.Ama o,yinede ısrar ediyor,ben bu evliliği Yapacağım diye, diretiyor,kimseyi dinlemiyor -Sence böylesine mazbut ve akıllı bir gencin dengi olmayan birine kapılmasının sebebi ne ola ki? -Yeni aile ilmihali kitabınızda gençleri ikaz ettiğiniz olayın aynısı.Yani mahremiyet sınırlarını zorlayıp yabancı biriyle (namahrem) iki ikiye buluşması yüz yüze, göz göze gelip His akımına(aşk ) maruz kalınması!..Öğrendiğimize göre iki ikiye buluşmalar söz konusu olmuş.His akımı bu sıralar da meydana gelmiş.Bu olaydan sonra daha iyi anlıyoruz, Kadın erkek arasında neden mahremiyet mesafesi konmuş Düşünebiliyor musunuz şu olayı? Bu kızcağız vardığı evde Yatsı ezanı okununca seccadesini serip namaza duracak; ama tercih ettiği hayat arkadaşı da içki sofrasını kurup kafayı çekemeye başlayacak? Bu kızcağız mutlu olabilir mi ALLAH aşkına ,siz söyleyin bu evde. Adımız gibi biliyoruz bir ay sürmez bu evlilik .Ne akıl kabul ediyor bu kararı, ne de mantık .Sizin Aile İlmihali önümde demişsiniz ki:’’Gençler! Hislerinizi isyana yönlendirecek görüntü ve ortamlardan uzak durun. Mahremiyet sınırlarını yok sayan bir laubağliliğe sakın girmeyin. Sonra isyana başlayan hisleriniz tahrik olup ayaklanan arzu ve isteklerinizi, kolay kolay iradeniz dinlemez, akıl mantık dışı karalar aldırır size.Vicdan ve aklınız feryadına rağmen sürüklene giresiniz ayağınız kayacağı kaygan zemine. İşte ilmihalde anlattığımız, irade dinlemeyen duyguların istilasına uğramaktan başka bir şey değildir bu durum Tamamıyla mahremiyet mesafesini kadırmanın sonucu… -Peki bana ne diyorsunuz? Ben ne yapabilirim? -Hocam sizden ricam,ya Aile İlmihalinizi tavsiye edin ,gençler bu uyarıları mutlak önceden okusunlar ,yahut da Aynı yazıları bir daha tekrar yazın köşenizde, düşünme fırsatı bulsunlar! -Aynı yazılar her zaman yazılmıyor. Ancak bu telefon konuşmamızı aynen aktarsam gençleri düşündürmüş sayılır mıyız? -Mutlaka. Bu olay mahremiyet sınırlarını yıkarak birbirlerine muhatap gençlere ders olmalı! Muhterem okuyucularım, siz bu diyaloğa ne türlü yorumlar getirirsiniz onu bilmem Ama ben okuyucumun isteğine uyarak yazısını şöyle bağlıyorum: -Gençler Pişman olacağınız kararlar almaya mahkum hale gelmek istemiyorsanız, aradaki mahremiyet sınırlarını yıkarak karşı cinsle muhatap olmayın. Ahmed ŞAHİN

Aysecik

Aktif Üyemiz
Gençler Pişman olacağınız kararlar almaya mahkum hale gelmek istemiyorsanız, aradaki mahremiyet sınırlarını yıkarak karşı cinsle muhatap olmayın.

Güzel kardeşim ne güzel söylenmiş... Emeğine sağlık. Rabbim bizleri korusun inşaallah...

Üst Alt