Kudüs koydum yokluğunun baş harfini! | Kahraman TAZEOĞLU

ceylannur

Yeni Üyemiz
Kahraman Tazeoğlu - Kudüs koydum yokluğunun baş harfini!
47849597.jpg

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Gözlerin KUDÜS mü ki direnç vaad ediyor yüreğime?
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Hayallere gömdüm artık seni.
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Sevda mabedimde umursanmaz tek heykeldir adın...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Binbir gece masallarında anlatılan yalanlar kadar yalan kaldın, uzak kaldın bana...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Oysa...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Masaldanda masal gözlerde ne yalanlar okumuştum doğruluğu öğrenmek hatrına...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Yüreğimin dehlizlerinde tuzlu bir acı biriktiriyorum adın tadında...

[FONT=Times New Roman, Times, serif]
93132650.jpg

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Dahada derin olsun istiyorum yaralarım, sen kanasın oluk oluk... Gözlerimdeki yağmurlarla suluyorum tüm sevinçleri, hiç kurumasın, yeşersin çiçeklerimiz diye umuda...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Vazgeçtim sevda fermanlari okuduğum gözlerinde mutluluk aramayı...

30605146.jpg

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Vazgeçtim yarınsız umutlardan, umutsuz yarınlar biriktirmeyi...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ben yüzünü resmederken aynalara, sen günden güne yabancılaşıyorsun bana...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ne sen bana yetişebiliyorsun artık, ne de ben zamana...

[FONT=Times New Roman, Times, serif].
95695426.jpg

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Vazgeçtim bu yüzden senden, veda ettim bu yüzden tüm aşklara....

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Bilmediğim dillerde anlatılıyor aşk...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Tanımadığım yüzlerde...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Tanımadığım şehirlerde yaşanıyormuş en masum sevgiler...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Nasıl anlarım bunu, nasıl anlatırım bilinmez bir lisanla?
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Nasıl yaşarım sonra?
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Göçsem şehrimden, gitsem sen kadar uzaklara, yabancılaşsam kendime, tanınmayan yüz olsam aynalarda!
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Banada armağan edermi bu pinti hayat, gök yüzü kadar saf bir sevda? Olmuyor...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Yabancı dillerde, yabancı yüzlerde kalıyor hep, masum sevgiler...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Yine sen kalıyorsun bana, yine sana kalıyor boşluğu sevdanın, yine sevda oluyor adın...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Göz yaşlarım gözümü yakıyor nicedir, çünkü gözlerimdeki boşlukta adın duruyor, çünkü yüreğimin dehlizinden gözlerin bakıyor...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ben adını tuzluyorum acıma, yaramı daha fazla acıtsın diye, ben adını tuzluyorum yarama, kalbimin enkazına gömdüğüm merhum adın kokmasın diye...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ama gözlerin KUDÜS'mü ki direnç vaad ediyor yüreğime?
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Kan sızan kalbime KUDÜS rengi bir çift göz merhem oluyor?

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Sen; imkan-sızımsın KUDÜS kadar...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Sevincimsin, direncimsin KUDÜS kadar... EY YAR!!

91426348.jpg

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Bil ki; KUDÜS'ümsün sen benim, en büyük cümlem kadar...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Gecenin simsiyah saçlarını tarıyorum bir anne özentisiyle.
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Yetim kalmış boyun büküşü en çokda sevdalı yönümü acıtıyor...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Oysa bilmiyor tüm siyahlığıyla gelişi, bembeyaz satırlar armağan eder şairlere, şairler yazmak için bakarlar herşeye...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Geceler yıldızlı ruhuyla aydınlatır hasarlı ruhları...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Gökyüzünün yıldız gözlerini sürmeliyorum simsiyah hüznümle... Üşüyen omuzlarına yalnızlığımı bırakıyorum üşümesin, hastalanmasın diye...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Sonsuzluğa sevdalandığımdan beri daha çok bağlanıyorum geceye! Çünkü birtek geceler anlıyor bu imkansızlıkların içinde yalnız kalabilme imkanını, birtek geceler anlıyor, kaybolan kendimi, kaybolan bir kentte bulmanın ezik efkarını...

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Esmer bir hüzünle karşıladım yine geceyi...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Hazan mevsiminin avuçlarıma bıraktığı hüznü son damlasına kadar harcamaya ant içti kalemim...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Kalemim içimi içti bu gece...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Dilimde Meryem'in suskunluğu, yüzümde hayatın küskünlüğü, bir Ebuzer yalnızlığıyla gömüldüm geceye! Yaşamaya çalışan ömrüme, yaşlanmış gözlerle bakıyorum...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Gözlerim, kendine üzülen üzgünlüğüme yaşlanıyor hep...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Neden bilmiyorum bu yapışkan hüzün neden? Sokaklarda gezinen bunca kahkahalar, gamsız dudaklarda yıpranırken, mutluluk ucuz bir oyuncak gibi şehirli çocukların ellerinde dolaşırken, ben günden güne birbirine giren bu dilsiz suskunlukla içime dolaşıyorum...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]İlmeği kaçmış bir hüznün çözülen düğümleriyim şimdilerde...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Kavrulan bir şehrin özgür esaretine tutuklu kalıyorum her gece...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Her gece KUDÜS resimleri asılı odamın duvarlarına bakıp KUDÜS kadar direnç diliyorum yüreğime...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]KUDÜS'ü düşlüyorum hüzne gömüldüğüm her gece...

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Dile gelseydi susmalarım acıların kanattığı yaralara merhem olacaktı, boşluğunu dolduracaktı dolu dizgin giden boş hayatta ölümlerim... Şimdi ölümlerden beter öfkelerim var! Ellerinde sapan taşlarıyla KUDÜS yüzlü çocuklar oynuyor gözlerimin bahçesinde...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Kavrukluğum doğduğum kente değil, hüzüne doyduğum kente...

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ellerinde sapan taşlarıyla
[FONT=Times New Roman, Times, serif]KUDÜS yüzlü çocuklar oynuyor gözlerimin bahçesinde...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Düşlerim KUDÜS kadar dirençli olabilseydi eğer, KUDÜS'üde görürdü elbet bu gözler...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Şimdi birkaç veremli şarkı öfkelerimi kamçılıyor...

wol_error.gif
Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 648x514 ve 84KB ) Buraya Tıklayın
23922235.jpg

[FONT=Times New Roman, Times, serif]AH geceler...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Dünya denen zindanımda gardiyan yüzlü geceler...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Yıldızlarımıda söndürdü bu ışıltılı şehirler!! Dilime dolanır oldu artık, KUDÜS'e yakılan ağıtlar...

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Yüreğime saplanan bu acıya karşı bütün silahlarım ilkel kalıyor! Gözlerimdeki son umud ışığınıda serince kara çalınmış sevdama, kararan gözlerle aydınlatıyorum günlerimi...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Aynadaki hüznüme "günaydın"lar armağan ediyorum her sabah... "Günaydın" diyorum, "günaydın hüzün! Yüzümden eksilmesin hiç, yüzüme yapışık yüzün"
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Harflerim vuslata ayaklanmadı hiçbir zaman! Vuslatımı görünmez satırlara işlerken, bütün ayrılıklara kustuğum kinimden arındırdım kelimelerimi...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ölümle noktaladım bu hayatın içindeki önemsiz paragrafimi...

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Şimdi; esmer hüznüme Ebuzer yalnızlığımı yoldaş yapıp gidiyorum haritadaki tüm yalnızlık kentlerine...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Dilimde Meryem'den kalma bu suskunlukla önüme çıkan yanık yüzlü yarınlarıma suskun ve üzgün bakıyorum... Alışılmadık bütün acıları alışıldık bir samimiyetle kucaklıyorum! "Alışılmışlık içimi acıtıyor..."
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Kudüs koydum yokluğunun baş harfini,
[FONT=Times New Roman, Times, serif]yokluğunla sevdim hasretin beş harfini...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Beş harfe kaç gözyaşı döktüm bir bilsen! Yada... bilme-sen...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Beş harflik bir sevdanın eşiğinde ömrümü öldürsen...

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Sen bilmesen, ölmesen...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ve gelme-sen...
[FONT=Times New Roman, Times, serif]Bunca yokluğunun üstüne gelmesen...

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Ben;
[FONT=Times New Roman, Times, serif]İsmail kadar boyun bükmüşken kadere, müebbet suskunluğumu alıp yanıma giderken haritadaki bütün yalnızlık şehirlerine biraz kederle, en çokta yalnız oluşum,yoldaşsız kalışım bütün çarelerimi çaresiz bırakıyor, bütün senli hayallerim yok oluyor...

32311604.jpg

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Kayboluyorum bu sensiz çaresizliklerde...

75560057.jpg

[FONT=Times New Roman, Times, serif]Nerdesin sevgili nerde? Birtek sensizlik kaldı bu delik heybemde...

Üst Alt