Müslüman!! uyan artık gafletten !!!bunların manasını düsün..ögre

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Müslüman!! uyan artık gafletten !!!bunların manasını düsün..ögre

[URL="http://img2.blogcu.com/images/a/n/g/anguzelblogg/adszbc9.png"] Click this bar to view the full image. [/URL]

]--M[FONT=arial,helvetica,sans-serif]üslüman ,bütün hadiseleri İslam gözlüğüyle incelemelidir.

--Müslüman faiz ve haram yiyemez…

--Okuyacağı kitapları seçerken dikkatli olmalıdır..

--Evladına vereceği en güzel miras,islami ahlak ve ilimdir…

--Mevkisi yüksek,malı çok ve güzel olana değil,Allah katında
mevkisi yüksek olan,ahiret azığı çok olan,ve imanı
kuvvetli olanla evlenmek gerekir…

--Her gün belli bir saati ilim yapmaya ayırmayı unutmayalım..

--Kur’an’ı terk eden Müslüman,dalgalara tutulan geminin
yolcularına benzer..

--Okulda evladına neler öğretildiğine her Müslüman
dikkat etmelidir…

--Zina eden erkeğinde,kadının da günah aynıdır..

--Evliliğin en hayırlısı en ucuza mal olanıdır..

--İnsanlar İslam için değil,İslam insanlar içindir..

--Allah’a secde etmeyen,şeytana secde ediyor demek…

--Din kardeşini sık sık ziyaret eden Müslüman,

gerçekten davasında samimi demektir..

--Müslüman ,fazla uykuyu,yemeği,gülmeyi,ve
somurtmayı derk ederse takvalığa yaklaşabilir..

--LAİLAHE İLLALLAH’ın cazibesine kapılmayan,bunun
anlamını bilmeyen,bunu hayatlarında amaç edinmeyen
kimseler,tebliğ ve islah çalışmalarında zerre kadar
faydalı olamazlar..

[FONT=arial,helvetica,sans-serif] Click this bar to view the full image.

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Din kardeşine gelen bir dert ve kötülükten dolayı sakın sevinme. Sonra Allah, onu rahmetiyle kuşatır da, seni imtihan eder (aynı derdi senin başına verir). Hadis-i Şerif

Akrabanın düşmanlığı ve dostların eziyeti, yılan zehrinden daha fenâdır. Hz.Ali (R.A.)

Akrabanın cefâsı, yabancının darbesinden daha acıdır. Hz.Ömer (R.A.)

Allah'ım, sen benim Rabbim olduğun müddetçe o izzet bana yeter, bende senin kulun olabildiğim müddetçe, bu da bana iftihar etmek için kâfidir. Hz.Ali (R.A.)

Rabbi ile arasını düzeltenlerin; Allah da, diğer insanlarla aralarını düzeltir. Avn bin Abdullah (Rah.A.)

"Başkalarının kederini duymayan kimse nasıl insan sayılabilir?" (Sadi)

"Dünyada en huzursuz kimse, gönlünde hased ve kin tutandır." (İmam–ı Şafii)

Yalnızlık, olgunlaşmamış kişi ile oturmaktan daha hayırlıdır. Hz.Ömer (R.A.)

Namaz kılmaktan yay gibi, Oruç tutmaktan çivi gibi olsanız da haram ve şüpheli şeylerden kaçınmazsanız Allah o ibadetleri kabul etmez.(Abdullah bin Ömer)

"Allah'tan korkan kimsenin kalbi erir, Allah'a olan sevgisi artar ve aklı selim sahibi olur." (Zunnûn–ı Mısri)

"Selâm, konuşmaktan önce gelir." (Tirmizî)

"Evladım! Evine girince selâm ver ki, selâmın hem sana, hem de aile halkına bir bereket olsun.” (Tirmizî)

"Biriniz bir oturma yerine girince selâm versin. Oturmak isterse otursun. Kalkarken yine selâm versin. Çünkü birinci selâm ikincisinden daha üstün değildir." (Ebû Dâvud)

"Küçüğümüze merhamet etmeyen, büyüğümüze saygı göstermeyen bizden değildir!" (Tirmizî)

“Dikkat ediniz, uyanınız! Nice elbisesini parlatan cilalayan vardır ki dinini kirletmiştir. Ve nice kendini üstün görüp gururlanan vardır ki, şahsiyatını yerle bir edip eskitmiştir.” (Ebu Ubeyde)

“Üç şey vardır ki, insanoğlunun yüceliğini gösterir. Musibetten şikâyetçi olmamak, ağrıdan dolayı sızlanmamak ve diliyle kendini övmemek.” (Ebu Derda)

“Dünün geçti, yarınında belli değil, öyleyse bugününü iyi değerlendir.”(Hz. Ali)

"Allah'a dost olan, hiçbir şekilde dünyaya dost olamaz; dünya dostu olan, asla Hakk'ın dostu olamaz." (Ebû İshak)

"Her öğrendiğim bilgiyi diğer insanlara da öğretmeyi elbette arzu ederim. Ama beni övmemeliler. Aldığım sevap bana yeter." (İmam Şâfîî)

"Eğer yasaklandığınız büyük günahlardan kaçınırsanız, sizin küçük günahlarınızı örteriz ve sizi şerefli bir yere sokarız." (Ayet 4/31)

"Fitne ateşini yakan, içinde yanar." (Hadis–i Şerif)

Üst Alt