Namaz hakkında Resimler..........

TaHKaR

Aktif Üyemiz
ALLAH razı olsun..ne güzel bir konu ...bende sabah namazında bazen kontrol ediyorum..:)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
insan ister istemez bakıyor değilmi,,en çokta ramazanda dikkatimizi çekiyor,
Ben en çok sabah namazına camiye giden cemaati seyretmeyi seviyorum,
ALLAHIM sana gelen mümin kullarının her attığı adım sayısınca sevap yaz,gelmiş geçmiş ne kadar
günahları varsa affet ALLAHIM diye dua ederim...çok güzel bir duygudur...

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
BvRVp0aCQAEa1W8.png

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Peygamber Efendimiz Sahabe ve Sabah Namazı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) bir sabah yanındaki sahabe ile sabah namazını kılmak için camiye yola çıkarlar.
Evlerin arasında uzun uzun sohbet ederek camiye doğru yürümeye devam ederler evlerin ışıkları yanıktır ve herkes sabah namazını eda etmek için kalkmaktadır.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) yanındaki sahabe birçok ışığı yanan evlerin arasından bir ev görür ışığı yanmamış penceresi açılmamış.
Bunun üzerine sahabe Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) söyle der :
Efendim şu eve bakar mısınız ışığı yanmıyor penceresi de açılmamış belli ki sabah namazına kalkmıyor.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) sahabenin sarf ettiği bu cümleler üzerine biraz sinirli birazda üzüntülü bir şekilde şöyle cevap verir :
Keşke sende sabah namazına kalkmasaydında bu cümleleri söyleyip bu eleştiriyi yapmasaydın der.
YORUM :
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) bile hiç kimsenin inancını bir sahabeye bile sorgulatmazken hatta kendi bile sorgulamazken günümüzde bir insanın dini inancına bakarak onunla alakalı tavırlarınızı değiştirebiliyoruz.

Üst Alt