Neden Ağlar

Aysecik

Aktif Üyemiz
Neden Ağlar

Küçük çocuk annesine “niçin ağlıyorsun” diye sordu.

Annesi “çünkü kadınım“ diye cevap verdi.

“Anlamadım” dedi çocuk.

Annesi sadece ona sarıldı ve “hiçbir zaman da anlamayacaksın” dedi.

Çocuk sonraları babasına sordu ”neden annem hiç sebepsiz ağlayacakmış gibi görünüyor?”

“bütün kadınlar hiç sebepsiz ağlar” bütün soyleyebildiğiydi babanın.

Küçük çocuk büyüdü bir erkek oldu, hala kadınların neden ağladıklarını merak ederek. Nihayet Allah’a sordu: Neden kadınlar kolayca ağlar?

Allah dedi ki: Kadını yarattığımda o özel olmalıydı. Onun kollarını dünyanın yükünü taşıyabilecek kadar güçlü aynı zamanda huzur verecek kadar narin yarattım. Ona çocuk doğurabilecek kadar iç güç verdim, çoklukla çocuklarından gelecek bir reddedilişle beraber ona herkes durduğunda devam edebilecek azmi ve hastalık ve yoksullukta şikayat etmeden ailesine bakabilme gücünü verdim ona. Çocukları onu en çok yaraladığında bile onları sevecek duyarlılığı verdim. Ona bütün hatalarına rağmen eşini sevebilme gücünü verdim ve onun kalbini koruması için kadını eşinin kaburga kemiğinden yarattım. Ona iyi bir eşin karısını asla incitmeyeceği fakat bazen kadının gücünü ve hatasızca onun yanında yer alabilme becerisini sınayabileceği bilgisini(hikmet)verdim. Ve nihayet ona akıtması için gözyaşı verdim.

Bu onun ihtiyacı olduğunda sadece kendisi için kullanabileceği.

Görüyorsun, kadının güzelliği onun giydiği giyside, taşıdığı bedende ya da saçını yapma şeklinde değil. Kadının güzelliği onun gözlerinde görülmeli, çünkü bu onun, sevgisinin yaşadığı (ikamet ettiği), kalbine giden yolun kapısı. Her kadın güzeldir…

alıntıdır...

Üst Alt