Neden forumlara üye olunur?

Ahmet Teker

Aktif Üyemiz
Neden forumlara üye olunur?
yıllarca internet ortamındayım ve özellikle bir çok forumda yönetici ve üye olarak faal bir forum yaşantım oldu ve bu soruyu hiç bir yerde rastlamadım kimse de sormadı bana..
ben merak ediyorum sizlerden gelecek cevapları...Neden forumlara üye olunur? buyrun...

NuSReT

Aktif Üyemiz
değişik bir soru. bu sorunun cevabı bence soranda gizli...net ortamında eğer birşeyler öğrenmek için bulunuorsak bence forumlar gerekli.Ne güzel islami değerde güzel sitelerimiz var. Daha da çoğalsın vesselam. Yalnız bazı sosyal siteler çıkınca forumlarımız hakettiği yerde bulunmuyor. Bilgi, öğrenmek,öğretmek için , seviyeli kaynaşmalar için üye oldum.

RepLication

Yeni Üyemiz
Genelde Linkleri görebilmek için üye olunur :) Tabi bu işin espirisi oluyor. Geçmiş zamana dayanarak söylemek gerekirse bir şeyler öğrenmek ve internettede olsa güzel bir ortam oluşturabilmek için üye olunurdu. Tüm sosyal siteler bir yana Facebook tamamı ile bitirdi forumları. IRC'den devraldığı tahtı Facebook'a kaptırdı diyebiliriz.

Forumları bitiren forum kullanıcılarıda oldu! o kadar çok kopyala/yapıştır yapıldı ki? artık küçük forumlar büyük forumların gölgesinde büyümeye çalıştılar ve kullanıcılar işin hepsi aynı mantığı oluştu.

Evet neden forumlara üye olunur? Bilgiyi alıp kaçmak için, linki görebilmek için, sorduğu sorunun cevabını alıp kaçmak için, film indirmek için, müzik indirmek için vs. vs.

İstisnai durumlar ise çok az olur 1000 kişiden 5 kişi zor çıkar. Sadece ticari ve kişinin iş yaşantısına ilişkin forumlar kullanıcı sağlamlığı yaşar. Müzik, Filmi Oyun vb. ile alakalı forumlar kullanıcı değişkenliği yaşarken dini,sohbet vb. forumlar ise en zayıf halka olur.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH c.c razı olsun Replication kardeşimizden yorumu benim düşüncelerim bende yazmış olsaydım aynısı olurdu belkide....Düşüncelerimi satırlara döktmüş bir anlamda....

veeeeee şöyle kısa bir açıklama yapayım bende,,,,7 yıl önce bir islami siteye üye oldum,ve yönetici seçildim,,,kendi sitelerim oldu islami alanda,kimler geldi kimler geçti ben hala islami site yöneticisiyim:)
ben demekki bu işe ALLAH için gönül vermişim,ve halada yolumuz aynı istikamet,,, isterse nette yüzlerce fecebook yada diğer paylaşım siteleri açılsın,forum tadını burdaki muhabbeti insanlığı hiçbiri veremez....
ALLAH gönül dostu üyelerimizden ebediyyen razı olsun.....

Ahmet Teker

Aktif Üyemiz
Genelde Linkleri görebilmek için üye olunur :) Tabi bu işin espirisi oluyor. Geçmiş zamana dayanarak söylemek gerekirse bir şeyler öğrenmek ve internettede olsa güzel bir ortam oluşturabilmek için üye olunurdu. Tüm sosyal siteler bir yana Facebook tamamı ile bitirdi forumları. IRC'den devraldığı tahtı Facebook'a kaptırdı diyebiliriz.

Forumları bitiren forum kullanıcılarıda oldu! o kadar çok kopyala/yapıştır yapıldı ki? artık küçük forumlar büyük forumların gölgesinde büyümeye çalıştılar ve kullanıcılar işin hepsi aynı mantığı oluştu.

Evet neden forumlara üye olunur? Bilgiyi alıp kaçmak için, linki görebilmek için, sorduğu sorunun cevabını alıp kaçmak için, film indirmek için, müzik indirmek için vs. vs.

İstisnai durumlar ise çok az olur 1000 kişiden 5 kişi zor çıkar. Sadece ticari ve kişinin iş yaşantısına ilişkin forumlar kullanıcı sağlamlığı yaşar. Müzik, Filmi Oyun vb. ile alakalı forumlar kullanıcı değişkenliği yaşarken dini,sohbet vb. forumlar ise en zayıf halka olur.

çok çok çok muhteşem bir cevap olmuş yüreğinize sağlık başka ekleme yapmaya gerek görmüyorum.ama forum yöneticilerinin bir kusuru var konuları sürekli ekleyip ne kadar çok olsa olsun yerine veya kes/kopyala değil de yoruma dayalı olsa daha kalıcı olurdu...paylaşım sohbet çok nadir olduğu için ben de nadir katılıyorum ve sanırım yazdığım tek forum da burası uzun zamandır üye olduğum forumları ziyaret etmiyorum.bu forum benim için özel bir yer...bir yıl sonra da gelsem aynı sıcaklığı görüyorum çünkü Vuslat Hanımın da dediği gibi ALLAH rızası varsa zaten fazla söze gerek yok...

Üst Alt