Ney olup ağlamaktır duamız-FON MÜZİĞİ

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Dinle neyden
Dinle,,,, Ayrılıklardan nasıl şikayet etmede şu ney, ve nasıl anlatmada ayrılıkları, dinle:
herkes ağlayıp inliyor feryadımdan; ağlayıp inliyor herkes beni kamışlıktan kestikleri gün başladığım feryadımdan…
Özlemimi açmaya bir kalp istemedeyim oysa ben, ayrılıktan parça parça olmuş, beni anlayacak bir kalp istemedeyim. Hani vuslat zamanını arar ya aslından uzak düşmüş kişi, durmadan aslını arar ya hani!..

Keskin bakan görür, ve dikkatle dinleyen duyar onları. Yazık, yazık ki her gözde yok o nur, her kulakta yok o dikkat!.. Gizli değildir elbette ten candan; ve can tenden gizli değildir. Lakin canı görmek için izin çıkmadı kimseye…

Hava değildir neyden çıkan bu ses, ateştir söyledikleri, nefes nefes ateştir. Ve yok olsun her kimde yoksa bu ateş! Bir aşk ateşidir içini yakan neyin; hani bir aşk coşkusu gibi içine düşen meyin!..
Sevgiliden ayrı düşmüşü teselli eder bir ney, yoldaş olur ve musiki perdeleriyle yırtar aşığın sır perdelerini, sırdaş olur. Kim gördü ney gibi hem zehir hem tiryaki, hem dert hem derman başı? Kim gördü ney gibi hem özlemde, hem sarmaş dolaşı?

Kanla dolu yoldan bahsetmede hep ney; aşk yolunun, Mecnun’un gittiği yolun öykülerini dillendirmede hep. Hani akılsızdır ya sırdaş olan akla, hani zordur ya müşteri bulmak kulaktan gayrı dile; işte o haldeyiz ki zaman erimede üzüntümüzden bizim; anlar yolunu şaşırmada… Ve günler yanışlara yoldaş durmada.

Geçip gidiyorsa varsın geçsin günler; korkumuz yok ondan… Ey temiz yaratılışın biriciği, hemen sen yanımızda kal yeter! Günler uzadıkça uzadı nasibi olmayan için, ve suya kandı balık dışında her şey. (Bencileyin, bir balık kaldı susuz)
Pişkinin halinden ne anlasın ki ham…
Öyleyse sözü kısa kesmek gerek vesselam!…”
klpklpklp

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Mükemmel bir yorum. Yüreğine sağlık VuSLaT admiim. güzel konuya bu kdar güzel yorum görmek gerçekten çok zor sitelerde. Negüzel yazmışsın.Yüreğine sağlık. Muhteşem satırlar okudum Allah senden razı olsun. Emeğine sağlık Murat adminim.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Bizim farkımız bu hamza farkı farkettireceksek satırlar nakış nakış olmalı,,,,
yorumlarımızda, yüreklere satır satır işlenmeli değil mi,,, işte bu bizim farkımız vesselam....
ALLAH razı olsun, gönlü güzel olan sizlerden....

MURATS44

Özel Üye
Ney'le Gelen Sonsuz Huzur....

Huzursuz Aşık Olmaz Ya Huzur İlle huzur

Huzursuz aşık olmaz,Ya huzur illa huzur
Bu yolda fena bulmaz,Ya huzur illa huzur,daim huzur illa hu!

Aşık olan kişiler,hep bu yoldan geçtiler
Huzuru baş seçtiler,Ya huzur illa huzur,daim huzur illa hu!

Sultanın emri bile,Huzura katma hile
Allah Muhammet ile,Ya huzur illa huzur,daim huzur illa hu!

Beş vakit namazında,Her işte her zamanda
Sen ol daim huzurda Ya huzur illa huzur,daim huzur illa hu!

Bunu söyleten huzur,Bizden olmasın kusur
Kusuru siler huzur,Ya huzur illa huzur,daim huzur illa hu!

Gitmek istersen yare,Huzur iste biçare
Herkese budur çare,Ya huzur illa huzur,daim huzur illa hu!

Huzursuz aşık olmaz ya huzur illa huzur kusuru siler huzur ya huzur illa huzur diyen aşık biçare ne güzel söylemiş huzur bir insanın ruhuyla kalbiyle aklıyla barışık olarak yaşaması ve sonsuzlukla bütünleşmesidir bence.Ney dinlerken sonsuz bir huzur duyarsınız bir şelalenin sesini bir kuşun ötüşündeki gizemli nağmeleri,rüzgarın dalgaların esrarengiz fısıltılarını duymak bir gülün buram buram aşk ve hasret dolu kokusunu hissetmek bir ağaç gölgesinde uyumak kimi zaman namazda secdeye kapanıp Rabbiyle bütünleşmek,kimi gün bir çocuğun saçlarını okşamak kimi gün ölü denizin engin sularında ruhunu dinlendirmektir huzur benim için.huzur kalbin sonsuzluğa açılması deruni zevklerle ihya olmasıdır bir anlamda.huzuru veren aşktır dostlar aşksız insan iç huzuru bulamaz.Bunun içinde kişinin önce kendisiyle sonra cümle alemle barışık olması gerekir.huzur nefsini yenmiş büyük cihadı kazanmış bir ruhun adeta sessiz bir zafer çığlığıdır görünmez bir arenada. Ney diyince Mevlana ve mevlevi ayinleri gelir akla Bu günlerde şeb i arus törenlerinde bol bol ney dinletisiyle gönüllerimizi ilahi huzurla doldurmak dileğiyle.Ney ve huzur ne kadar yakışıyor biribirine değil mi? Buna birde mevlevilerin yaptığı semayı ekledinizmi tam bir ruhsal doyum gerçekleşir.Huzurlu günler neyle gelen huzuru hissedebilmek dileğiyle.....

Üst Alt