Niyet aşkın firkatinde, taat feyizle durulmalı!

MustafaCİLASUN

Özel Üye
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]
5689304sb9.jpg

Bir muştunun nişanesiydi
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]sanki fark ettiğim latiflik ve asudelik
Mütebessim bir hal içindeydi,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]süruru resmeden naif bir zarafetti

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Edebin her halinde,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]lisan-ı kemaliyetin vecdinde sudur ediyordu
Onun refakatinde geçirdiğim
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]heran kalbime zindelik zerkediyordu

Başlıyordu anlatmaya
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]o an suallerin mahcubiyetini aksettirerek
Sanki ben ne kadar malikim
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]diyen feryadı sancıyla yudumlayarak

Bir insanın bu kadar saf
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]ve zarif olması karşısında, utanıyordum
Yüzümün kızardığını hissederek,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]sumak adına çok savaşıyordum

Bir hitaba gerek duymadan,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]gözlerin tılsımında manayı anlıyordu
Nedense farkettirmeden
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]bir düşüncenin mecrasında yol alıyordum

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Zihnimi kuşatan sualler,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]gönlüme düşen pervaneleri yokluyordum
Bu kadar uryanlaşan vecdi
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]ve ihsanlaşan halete ibretle bakıyordum

Boğazımın kuruduğunun
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]farkındaydım, ya sabır diye hayıflandım
Zahmet vermek istemiyordum
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]ve o anı kalbime sürurla taşıyordum

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Demek ki hala edebin
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]adabın çehresinden akseden aşkı alkışlıyordum
Ruhumun derinliklerinden hissettiğim
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]hicranı, sürurla yaşıyordum

Ne kadar tensellik varsa,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]nefsimin bizarlığı kalbimi hüzünle yoklasa
Ruhumun hicran damlaları,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]mananın hakikatiyle ve aşkla yoğrulsa

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Hasretiyle şad olduğum
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]elim teslimiyetim sevdanın feyziyle buluşsa
Ne kadar bizarlığım ve hüzün
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]dağlarım varsa, aşk-ı baki onu kuşatsa

Mustafa CİLASUN

Üst Alt