Nuran-i Nakişlar - Ahsenü'l Sözler....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Bir yerde zulüm varsa inlemek de aşırı olacaktır isyan da!
Tekmelenenler türkü söylemez!
Bazı insanlar bütün insanlık için ölürler. Bütün insanlık için yaşadıkları gibi.
Zulüm kısmak istediği sesi nârâ yapar.
Ve bazı ölüler yaşayanlardan çok daha yüksek sesle konuşur…
M. Selâhaddin Şimşek

tukce.jpg

Gün ışıyor ama içimde ışıyan en ufak bir zerre yokken alıp başımı gitmek geliyor bu dünyadan… O sırada en yüce kelâmın şu âyeti karşıma çıkıyor:

“Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi? Belini büken yükü hafifletmedik mi?” (el-İnşirah 1-3)

“Elbette zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Muhakkak kizorlukla beraber bir kolaylık vardır.” (el-İnşirah5-6)

randevu.jpg

”Hangi sevgili size günde beş defa randevu verir?”

İskender Pala

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

gel.jpg

Hâcet var mı Sen’den Sen’i istemeye güzel yârim?
Tâ ezelden bir nefesle rûhum içre dolmuş isen.
Hem pek abestir bendeyken geri istemek bilirim
Hem ne olur tekrar tekrar yine Sen’i lûtfeylesen...

Arzûyu rızâya tebdîl isyânı sükût eylesen!
Gönül yurdumu aşkına gidilen bir yol eylesen!
Hasreti vuslata tebdîl ateşi pür nûr eylesen!
Bakışımı cemâline sonsuza dek hapseylesen

Neslihan Nur Türk

Bilirmisin adalet ağaca su vermekmiş… zulümse dikeni sulamak…

biz dikeni sulayanlardan değiliz… gece esen ve suçsuzların ahına karışan bir yaz rüzgarı olmayı dileriz… Nice kuş vardır ki uçup dane arar boğazının kesilmesine sebep olur… o kuşlarki cinsi cinsiyle uçar… güvercin güvercinle doğan doğanla… Kim demiş gül yaşar dikenin himayesinde. Dikenin itibarı ancak gül sayesinde. kimi zaman çok uzağı gören göz yerdeki tuzağı göremez Düşmanlarım üzerime köpek salar. O köpekler beni ısırır. Ben köpek değilim ısıramam. Fakat ısırırım ben dudaklarımı Geminin yüzmesi için suya ihtiyaç vardır. Lakin su geminin içine girerse onu batırır. Ne kendimiz batalım ne sevdiklerimizi batıralım

Gel birbirimizin kadrini bilelim Çünki ansızın öleceğiz ve ayrılacağız birbirimizden...

Üst Alt