O şimdi evli

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
bl1gWm.jpg

O şimdi evli
Ne kadar acı ne kadar gerçekçi anlatamam.Ayrılırken bile bu kadar üzülmedim.Bu kadar acı çekmedim.Filizlenmiş bir ağaçta yaprakken,ayazda bırakılmış daha yemyeşilken koparıldım.Daha ben ayrılığa alışamamışken,kabullenmemişken onun gidişini yokluğunu benimsenemeden ikinci büyük bir artçı depremle yıkıldım
O şimdi evli
Ne kadar kolay söylemesi.Birde içime sorsalar.kalbime yüreğime sanki hançer sapladılar.Sanki beni diri diri mezara koydular.O şimdi bir başkasınla evliyken ben nasıl güleyim ey dostlar.Üstümde kaynar sular dökülmüş gibi.Elim kolum kesilmiş gibi.Anasını kaybetmiş yetim çocuklar gibi öksüz kaldım.Çaresiz kaldım.hayla unutamadım.Hayla ilk günkü gibi saf ve temiz duygularımı silip atamadım.Sevmek ne büyük günahmış ben ne yazık ki çok geç anladım
O şimdi evli
Adını sanını bilmediğim bir adamla.İzini bilmediğim çok uzak bir şehirlerde.Kim bilir nasıl bir dünya içinde ,ne hallerde İsimsiz korkular var dı zaten içimde. Hayat ne kadar tuhaf değil mi? Ben kayboldum işte.O tuhaf duygular içerisinde.Sanki onla ikinci kez ayrıldım.Bu kez kozumda kalmadı elimde.
O şimdi evli
Nede büyük sözler söylemişti.Kimse elime el değmez ben senden ayrılamam derdi..Eli kırılasıca şimdi.Nasılda o imzayı attı değil mi ? Nikah memuru sorduğunda hangi vicdanla evet dedi ki.Ah be kader ne kadar aciz bıraktın beni.Ne yalan söyleyim.Nikahını düğünü görmek bile isterdim.Merak bile ettim şimdi.Acaba nasıl bir gelinlik giydi.Düğün kaç kişilikti ?neredeydi , ilk dansları hangi müzikteydi?İmzayı attıktan sonra ilk ayağına basan kimdi?.En çokta o düğün anında düşündü mü acaba beni
O şimdi evli
Meçhule gitmiş bir gemi gibi kalktı gönül limanımdan.Ufuklara çok uzaklara yelken açtı.Giderken kalbimde çok derin yaralar açtı.Bir Gün benim kıymetimi anlayacak ve belki evlendiği insanda bende bulduğunu bulamayacak.İçimde bir duygu diyor ki çok pişman çok sefil olacak.İşte o zaman zaten vakit geçmiş olacak.Son pişmanlık ona çare olmayacak
O şimdi evli
Yarını Allah bilir değil mi? Belki dul bir kadın , belki mutsuz bir gelin olur bilinmez ki.Ah şuramda kalbimin orta yerinde büyük hüzünler seyirildi.Belki unutmak kolay olmayacak.Biliyorum bir daha o olmayacak.Göz görmeyince gönül napalım elbetteki katlanacak Ama adım gibi biliyorum benim gibisini bulamayacak ve bir gün çok pişman olacak
O şimdi evli
Ve daha ben ayrılığı unutamamışken.Ben daha onu içimden atamamışken.Nasıl bir duygu verdin ona Allah ım nasıl bir kalp verdin. Ben daha bu ayrılıkta emeklerken o nasıl evlendi? hesabını sormam haşa sadece sabrım kalmadı sabır ver bana sabrım tükenmeden
O şimdi evli
Masamda ona yazdığım şiirim bile yarım kaldı Duygularım hislerim hüzünlerle karıştı.Ay gibi parlak ama gece gibi karanlık şimdi dünyam.Puslu dağlarda yorgun savaşçı gibiyim artık ben.Yüküm belki çok ağır.Hayat acılarla hayat mucizelerle güzeldir.Bugün çok mutsuzum belki ama yarını kimbilir.

Üst Alt