MUHTAZAF Okuyalım, okutalım, okutturalım.

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Okuyalım, okutalım, okutturalım.

Bütün eş kavgaları Müslümanın ilk emri oku olduğu halde okumamak öğrenmemek dünyaya tamah etmektir. İnsanların çoğunluğu bu dünyadan ayrılmayacakmış gibi yerleşip ölümsüzlük iksiri içmiş gibi düşünerek huzur, eğlence, rahat, sınırsız alım satım yapabilme arzusudur. Niçin sorusunu sorabilme cesaretleri olmadığı gibi hakikati arama gibi bir düşünceleri de yoktur.
Aslında!
Eşler arasındaki birbirine hürmet karşılıklıdır. Sadece tek cinsiyete yönelik değildir. Erkeğin hürmet görmediği evde, kadının hürmet görmediği evde, huzur, bereket, saygı ve sevgi olmaz. Öyleyse her iki cinste fedakâr olacak. Kadın hakları diye, diye aileyi dolayısı ile çocukları sağlıksız bir ortama sürüklediler. Yetmedi batıda üçüncü bir cinsiyetçilik çıkardılar. Allah'ın hoşlanmadığı bir işi şeytanın vesvesesi ile sahip çıkmaya çalışan insanlar yüzünden bu furya islâm ülkelerine sıçradı. Bu tutum Lût kavmi zamanını anımsatıyor. Önce büyük kabileleri parçalara böldüler. Dede, nine, evlâtlar, torunlar vardı. Daha sonra çekirdek aile diyerek biraz daha küçülttüler. Şimdi aileyi dağıttılar, dağıtmalarına az kaldı. Arkasından üçüncü cinsiyet çıkardılar.

Aklıselim insanlarda seyrediyor, alt tabakada seyrediyor, Müslüman halklarda seyrediyor. Dünyanın dengesi falan kalmadı. Yıkılışa yıkıma koşuyor bütün insanlık. Artık savaşlar sahada yapılmıyor. Bilgi, ilaç, doktor, aşı, iğne, yemek, görsel ve sigara evet sigara gibi vasıtalarla vuruyorlar. Yanlış bilgi ile yanlış hedefe yönlendirilen insanlar, kimyasal ilaçlarla ölmesin ama iyi olmasın ilaç sanayisi kazansın. Doktorların iyisi haricindeki birçoğu lüzumsuz ilaç ve ameliyatlarla sömürülen insanlar. Genleri değişen sebzeler meyveler ve diğerleri. Sigara ise çağın baş belası. Sigara içenler öncelikle kul hakkına girerek sigara dumanları ile diğer insanları etkiliyorlar. Ve kendilerine de zarar vererek yavaş yavaş intihar ediyorlar.

Aslında kuru gürültü ile vaktimizi eritmeyerek, kısır fikir savaşları yerine, çok uzun ve başarı getirecek fikirler bulmalıyız. Bize zarar yerine fayda sağlayacak bir yol izlemek daha akıllıca bir yoldur. Bu savaş kalben vurulduğun yerden tekrar devam etmek ve oradan ayağa kalkmak için üzerimizde hipnozu bozmamız gerekir. Öyleyse hayra gidiyorsa kardeşin yoluna engel koyma. Durduğun yerde şer varsa senin bu durumunda bir yanlışlık var. Kendine çeki düzen ver. Takip ettiğin Haberlere bak ne kadar doğru olduğunu kusura bakma ama artık sorgula. Ben ne yiyorum? Ben nereye bakıyorum? Ben ne düşünüyorum? Ben niçin bu dünyadayım? Yediklerim helâlmi? Sorgula Müslüman.

Nefis bir canavar olmadan sen onu terbiye et. Yoksa o seni istediği gibi kullanır. Bunun gibi hayatına girmiş her şeyi sorgula ve kendine bir yön tayin et. Bu sözlerde kulağınıza küpe olsun biline.

Selâm ve dua ile
M.S.A.

Üst Alt