Örtümü kendi ellerimle açtım....

lal

Aktif Üyemiz
Selamün Aleyküm
OrtaOkul Sekizinci Sınıfı Okuyordum . Okulun sonlarına doğru İslami tesetture girmiştim. Okul bitince daha güzel kapanacaktım. Hatta çarşaf giymeyi bile okdar istiyordum ki?…. hem dinimi güzelce öğrenecek ve başkalarına da öğretecektim. Hem kendim okuyacak hem de talebe okutacaktım böyle düşünceler içinde zaman yine delice geçi vermişti farkında olmadan. Derken yıl sonu geldi ve karnemi aldım. İki dersten kalmıştım fazla üzülmedim, her halde imtihanlara girince verirdim
İmtihan günleri nihayet gelmişti. İşte benim azabım imtihan günü başlamıştı. Örtülü imtihana girmem yasaktı ne yapacaktım? Ben böyle düşünürken etrafımdakiler, beni benden çok daha iyi düşündüklerinden mükemmel(!) fikirlerini söylemeden edemediler. “iki ders bu nasılsa verirsin.” “diploma ilerde lazım olur” “ne olacak canım, iki kere başını açacaksın. Sanki hiç açmadın mı?.” “hem sen kendin isteğinle açmıyorsun ki, kim açtırıyorsa günah onun olur.” “o kadar okudun hiç olmazsa sonunu getir” “sen bir git beklide öğretmenler seni idare ederler, başını açtırmazlar. Bir dene bakalım?”
Evet işte ben bu son söze dayanarak isteksizce okula gittim. İmtihan yerine girerek hemen müdahale edildi. “başını aç, öyle gir.” “açmazsam olmaz mı?” diyebilmiştim sadece “olmaz bu okulun kuralıdır” cevabını aldım daha fazla ısrar etmeye ne gücüm nede imanım vardı sesimi çıkaramadım. En yakın arkadaşım bile “bir şey olmaz” aç demesiyle, kendi ellerimle başımın örtüsünü aldım…
İşte bir dünyevi imtihanı kazana bilmek için ALLAHa c.c böyle isyanda bulundum. Erkek öğretmenler, erkek öğrenciler vardı orada. ALLAHın onlardan gizlenmemi “FARZ” kıldığı saçlarımı kendim açarak teşhir oldum. Nasıl yaptım. ALLAH c.c “kapat” emrini vermişti bende emre karşılık kendi cüzi irademle “aç” emrini verdim ellerimle oysa ben fetva makamında değildim?… İslam insanların kendi mantıklarına göre yaşanamayacağına göre?… peki ben bu kararı neye göre vermiştim acaba?… böyle bir saatlik isyan içinde ALLAHın yüce emrini hiçe saymış, çiğnemiş ve sahte ilahları sevince boğmuştum. Bana ne oluyordu ki, ben Kuran dışına çıkıyordum?… “zorda kalınca başını aç” emri hangi hadisde hangi ayette vardı? Ashab kadınlarının hangisi örtüsünü kendi eliyile kafire vermişti?… İslam tarihinde böyle bir olayın olmadığına ve İslama ek yapılamayacağına göre, ben bu fiilimle İslam dışına çıkmamış mıydım acaba? Demek ki, bu hareket İslami değil, isyani bir hareket idi.
Bir saatlik isyandan sonra, bir leş halini alan bedenimi sürükleyerek eve geldim. Bu isyanın üzerimde büyük bir ağırlığı vardı RABBİMİN emrini ihlal etmenin azabı!…
Bilmem bundan daha büyük azab olabilirmiydi?… bundan daha korkuncu düşünülemez heralde?…. ruhumun şimdi çektiği azab acaba ahirette çekeceğim azabın kaçta kaçıydı?….
Eve girdim Ablam merakla bana hemen sordu:
- başını açtınmı?
- Evet
- Yani başını açtın yalan mı diyorsun yoksa?… şaka mı?
- Sus!… üstüme gelme.. ben zaten yeterince sıkıldım…
- İmtihan nasıl geçti peki?
- Heralde kalırım..
- Asıl büyük imtihanı küçük imtihana girmekle kaybetmiş oldun. ALLAH seni denedi ve sen imtihanı kaybettin. Fransızcadan geçsen ne çıkar, ahireti kazanma imtihanından geçemedikten sonra?… diplomanı alsan ne fark eder, ahiret diplomasını kaybettikten sonra?… doçent, doktor, prof. Olsan ne çıkar; İslamdan taviz vermeyen, tağuta boyun ve RESULULLAHIN s.a.v yolunda yürümeyen bir Müslüman olduktan sonra.
Bir saniye bile baş örtüsüz kalmayı zillet, alçaklık ve şerefsizlik telakki eden İslam kadınlarını ağlattıktan ve gücendirdikten sonra “müslümanım” demek abes kaçmaz mı?
- peki abla niçin imtihana girmeden söylemedin?… ozaman girmezdim ama?…
- bir şey söylememe lüzum yoktu. Zira İslam gerekeni söylemiştir. Emirler açık ve net şekilde meydandadır
- Evet haklısın Bilerek yaptım her şeyi biliyordum. Doğruydu Fakat olmuştu bir kere çekmiştim isyan bayrağını bir kere?… şimdi bu akan göz yaşlarım, bilmem benim isyanımın cezasını siler mi ahirette bu ALLAH’ın c.c. emirlerine karşı ihanetimin ahirette hesabını nasıl soracaktı acaba benden?… ya ALLAH bana “kulum” demezse?…. ya PEYGAMBERİM s.a.v bana “ümettim” demezse? Birde ashab kadınları benden yüz çevirirse?…
İşte böyle bütün ısrarlara rağmen ikinci imtihana girmedim.. BAŞINI AÇARAK OKUYAN KARDEŞLERİM; bu haraket İslami değil isyanidir. Başınızı açarak geçirdiğiniz zaman zarfında, ALLAH’ın ilahlığından çıkıp, nefsiniz ve diğer ilahların emrine girmiş oluyorsunuz. Zira bu emir ALLAH’dan değil başkasından gelmiştir. Başka ilahların emrine girmek Müslümanı kahretmeli EN BÜYÜK AZABI DİPLOMA ALMADIĞIMIZ İÇİN DEĞİL, İLAHLARA BOYUN EĞDİĞİMİZ İÇİN ÇEKMELİYİZ…

Üst Alt