Padişahlar da Atatürk gibi korunacak

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Padişahlar için koruma kanunu çıkarılması talepli başvuruları işleme koyan TBMM Dilekçe Komisyonu, ilgili bakanlıklarla yazışarak düzenlemenin yapılıp yapılamayacağını araştıracak.
Muhteşem Yüzyıl dizisi ekseninde gelişen ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral'ın tarihi şahsiyetleri küçük düşüren veya aşağılayan filmlerin yasaklanmasına yönelik hazırladığı kanun teklifi ile boyutlanan tartışmaya TBMM de dahil oldu.

VATANDAŞLAR PADİŞAHLARI KORUMA ALTINA ALDI
Dilekçe Komisyonu bazı vatandaşlardan gelen padişahların kanunla koruma altına alınması talebini işleme koydu. Bir vatandaş Komisyona yaptığı başvuruda padişahların tıpkı Atatürk gibi kanunla korunmasını istedi.

PADİŞAHLARDA DA ATATÜRK GİBİ KORUNSUN
31.7.1951'de yayımlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü koruma kanunu anımsatan vatandaş dilekçesinde özetle, "Atatürk, TV'lerde görsel basında, internette vb. gibi yerlere kötüleme aşağılama, hakir görme gibi kötü bir şekilde gösterilemiyorsa, padişahların da aynı şekilde korunması gerekmektedir. Osmanlı tarihinde olmayan olayları uydurma senaryolarla film, dizi görsel basın ve kitap yoluyla gerek neslimizin ecdadımızın yanlış tanıması, gerekse dış ülkelerin Osmanlı hakkında yanlış fikirlere kapılması açısından kesinlikle önemli buluyorum. Resmen ecdadımıza hakaret edilmesini bir Osmanlı torunu olarak kabul edemiyorum, Benim gibi düşünen milyonlarca insan vardır. Gereğinin yapılmasını temenni ediyorum" dedi.

TBMM İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAK

Padişahlar için de koruma kanunu çıkarılması talebini de içeren başvuruları işleme koyan TBMM Dilekçe Komisyonu, ilgili bakanlıklar ve kamu kuruluşlarıyla yazışarak böyle bir düzenlemenin yapılıp yapılamayacağını araştıracak. Komisyon gelecek bilgiler doğrultusunda ilgili bakanlıklara yasal düzenlemelerin yapılması yönünde tavsiye kararı alabilecek

MURATS44

Özel Üye
Çoooook isabetli olur. Böylece bazı dengesizlerin , hayatları hakkında en ufak bilgi sahibi olmadan israil desteği ile veya başka devletlerin desteği ile kendi tarihimizi yeni nesillere kötü aktarmak acziyetinden de kurtuluruz. bu karar bazılarını çok üzecek. Özelliklede muhteşem yüzyıl saçmalığını yayınlayan , senaryosunu yazan ve izleyen herkesi çok üzeceği kesin. İzleyenlere soruyorum bzen, gerçeklerle ilgisi olmayan bu diziyi neden izliyorsun ? diye
Verilen cevap, ben sadece film olarak izliyorum. onusu saçma biliyorum ama film güzel....
NErsi güzel anlamak imkansız. Açık açık kendi anlı şanlı tarihimizi tekmeliyoruz. Başkalarıda biz kendi kendimizi tekmelerken uzaktan acınacak halimize gülüyorlar.
güzel haberdi. Teşekkür ederim adminim. allah razı olsun.

Üst Alt