Paintte Resim üzerine Yazı yazma çok kolay

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Resimlerimizin üzerine yazı yazabilmek için kullanabileceğimiz çokça program var. Ancak tüm windowslarda bulunan Paint de bunun için oldukça kullanışlı... Yalnız yazının altında beyaz zemin oluşması gibi sorunla karşılaşanlar olabiliyor.

Başlat menüsüden Tüm Programlar içerisinde Donatılar seçeneğini buluyoruz.

rsm1py0.jpg

Paint'i açtıktan sonra "Dosya" menüsünden "Aç" seçeneğini tıklayarak (ya da Ctrl+O) üzerine yazı yazmak istediğimiz resmi seçip "Aç" diyoruz.

rsm2wy8.jpg

Yazı yazabilmemiz için sol üstteki "A" simgesini seçip gireceğimiz metin kadar alan seçmeliyiz...

rsm3ve3copy.jpg

rsm4al1copy.jpg

TaHKaR

Aktif Üyemiz
En basitinden ve her bilgisayarda bulunan Paint te bir resim üzerine yazı, şiir vs. nasıl yazılır.

Şimdi resimlerle anlatmaya çalışacağım.

Bilgisayarın sol altında bulunan
Başlat
Programlar
Donatılar
Paint
açın.

1.- Paint açılınca Dosya- Aç ı seçin.
1demethuzunblogcudf2.png

2.- Bilgisayarınızdaki resmi seçip açıyorsunuz.
1demethuzunblogcu1hp4.png

3.- Sol tarafta bulunan A butonuna basın.alt tarafta işaretli olan renkli kutulardan üsttekini seçerseniz Yazı yazdığınız bölgeyi beyaz yapar yazıyıda beyaz zemin üzerine yazar. Alttakini seçerseniz resmin özelliğini bozmadan resim üzerine yazınızı yazmanızı sağlar.
Yazınızı ne renk yazmak istiyorsanız en altta solda renkler var. İstediğiniz rengi seçin.
1demethuzunblogcu3sm4.jpg

4.- Nasıl olduğunu daha iyi anlamanız için şimdi bir örnek yapacağım. 1. yi seçiyorum ve resmin üzerine gelip A ya basıyorum resim üzerine gelip ortalama bir yer seçiyorum. Ve yazımı yazıyorum.
1demethuzunblogcu6da2.jpg

5.- Sonuç aşağıdaki gibi oldu.
1demethuzunblogcu5au1.jpg

6.- Şimdi 2. seçiyorum ve yazımı yazıyorum. Sonuç aşağıdaki gibi oldu.
1demethuzunblogcu4uk4.jpg

7.- Son olarak
Dosya
Farklı Kaydet
Resmi nereye kaydetecekseniz orayı seçip isim verip Kaydet butonuna basıyorsunuz.

Kolay Gelsin...ALINTIDIR Tahkar

Üst Alt