Peygamberimiz (s.a.v)diyor ki:

Okyay

ÖZEL ÜYE
Peygamberimiz (s.a.v) diyor ki:
Mü'min bana salâvat getirdiğinde, Allah'ın emriyle bir melek o salâvatı alır, kabrime getirir ve "Ey Muhammed! " der "Ümmetinden falân oğlu filân kimse sana salâvat getirdi" Bende, "Ey melek" derim "Git o salâvat getiren kimseye, şefaatımın helal olduğunu ve o'na defa dua ettiğimi bildir"

Sonra da melek arş'a çıkarak, "Ey Rabbim!" der !Falân oğlu filân kimse sevgili Muhammed'e salâvat getirmiştir" Allah da, "Git bildir" der (Kuluma on defa rahmet ve mağfiret ettim)

Sonra yüce Allah (cc) kulun getirdiği salâvat sözlerinin her harfine karşılık bir melek eder, bunlar da kıyamete kadar o kimseye getirdiği salâvatlar karşılığında sevap yazarlar Öyle ki her meleğin üç yüz altmış dili vardır ve ayrıca üçyüz altmış çeşit de Allah'a hamdü senâ ederler

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Salavât;
Hz. Peygamber için okunan ve Allah’ın rahmet ve selamının O’nun üzerine olması dileğini dile getiren dualara denir. Salavât, salât kelimesinin çoğuludur ve genellikle “Allahümme salli…” diye başlar. Salavat getirmek; peygamberimize selam göndermektir. En çok okunan salavatı şerif: “allahümme salli ala seyyidina muhammed”dir. Kur’an’da:
Allah ve melekleri şüphesiz Peygambere salât ediyorlar. (O halde) ey îmân etmiş olanlar, siz de onu kutsayın (salavât getirin) ve tam bir teslimiyetle selâm verin (kendinizi O’nun rehberliğine teslim edin. (Ahzâb, 33/56)
buyrulmaktadır. Hz. Peygamber’e salâtü selâm getirmekle ilgili hadislerden birinin meâli şöyledir:
Kıyamet günü insanların bana en yakını bana en çok salavat okuyanıdır (Tirmizî, “Vitir”, 21)

©VuSLaT
Çok güzel ve hayatımzda her saniye aklımızdan çıkarmamaız gereken hazine değerinde bilgiler. Her okuyuşumuzda sayısız sevaplara ve ecr'lere nâil olacağımız , ahiretimizde bize yardımcı olacak bu salavatları dilimizden düşürmeyelim inşaallah. Elinize ,emeğinize sağlık değerli üstadım. Çok güzel ve çooook değerli konular. Allah razı olsun.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Salavat şiirini tamamlamakta ısrarlıyım.
Bilgimi tamamlamak amaçlı bu araştırmalarım.
Yanlış yapmaktan çok mu çok korkuyorum.
Rabbim yardım eder izin bahşederse, ondan dönmek olmaz.
Sonra Maazallah Efendimiz (s.a.v.) gücenir.
Yukarıdaki yazı (Hadisi Şerif) özüne uygun dörtlüklerim var bililorsunuz.
Onları pqekiştirmek istiyorum.
Bu konuda sizden de yardım isteyeceğim bi inilleh.
Yonrumların çok güzel evlat.
Maşaallah dolu dolusun.,
Sağ olun Allah c.c. razı olsun.

MURATS44

Özel Üye
Sözylediğiniz de çok haklısınız Şevket Hocam. Dinimizde yapılan bir yanlış , eğer sonradan gelenler o yanlışa devam ederse , o yanlışın kaynağıda biz isek, bizden sonra bizim başlattığımız yanlışlarınher uygulanmasında bize de br günah yazılır. Gerçi sizin eserlerinizde böyle bir yanlış olacağını sanmıyorum, görmedik te açıkçası. İçinizin rahat olması açısından bizde sizin yanınızdayız. E doğru kelimelerle ,doğruları bulana kadar hep beraberiz ALLAH'ın izniyle...

Üst Alt