PKK'nın elinden kurtulan kız o günleri anlattı

MURATS44

Özel Üye
http://image.cdn.haber7.com/haber/haber7/photos/pkknin_elinden_kurtulan_kiz_o_gunleri_anlatti_1402206272_4474.jpg

PKK'nın elinden kurtulan kız o günleri anlattı
PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen S.B, dağda yaşadığı 20 günü anlattı. S.B. ‘Seni polis yapacağız’ diye dağa götürdüler dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde çocukları zorla dağa götürüldüğü için oturma eylemi yapan annelerin feryadı sürerken, yapılan bir operasyonla kurtarılan S.B., ailesine teslim edildi. Annesine dakikalarca sarılıp, “Bu kokuyu özledim” diyerek pişmanlığını dile getiren S.B., babası Sacit’ten özür diledi. Oturma eyleminde bulunan aileleri ziyaret eden S.B., onlara umut ışığı oldu.
DAĞDA GEÇİRDİĞİ 20 GÜNÜ ANLATTI
Kars Kağızman Anadolu Lisesi’nde okurken dağa götürülen, 2 arkadaşıyla Hakkari Yüksekova’da bir eve yapılan operasyonla kurtarılan S.B. ailesine teslim edildi. Anne ve babasına sarılarak hasret gideren S.B. yaşadıkları ve ailesinden ayrı kaldığı 20 günü şöyle anlattı:
GİTTİĞİM AN PİŞMAN OLDUM
“Beni ikna ettiler. Dağa götürüldük. 18 saat yürüdük. Sadece 5 dakika dinlenebiliyorduk. Kaçış yolu yoktu. Gittiğim an pişmanlık duydum ama dönüş yoktu. Barış süreci iyi gidiyor dediler. KCK sistemi kurulduktan sonra bizleri polis yapacaklarını söylediler. Bize görev verilecekti. Lise birinci sınıftayım. Oturan annelerin birinin daha çocuğu orada. Okulu ve arkadaşlarımı çok özledim. 20 gün taşların üzerinde uyuduk. Dağa çıkmak tam kendi isteğimle değil. Bize öyle şeyler anlatırlar ki, ne olduğunu bilemedik.
HAYAL SATIP KANDIRDILAR
İçimde bir korku vardı. Geride bıraktıklarım için üzülüyordum. Elime silah değil, kalem almak için geldim. Dağın yolunu önce güzel gösteriyorlar ama hiçte öyle değil. Zor şartlarda kaldık. Sürekli yürüyor ve hizmet yapıyorsun. Anneler eylemi sürdürmeli. Pes etmemeli. Devam ederse herkes döner. Zaten pişmanlık duyuluyor ama dönüş yok. Dağa çıkmak isteyenler birkez daha düşünsün. Dağdakiler geri dönsün, gidenin hayatı yok.
BANA ATIŞ TALİMİ DE YAPTIRDILAR
Ben bir karınca bile ezmezdim. Nasıl adam öldürürüm? Herkes devrim olacak, KCK sistem kuracak ve gelip çalışacaklar diye biliyor ama öyle bir şey yok. Okuyup ülkeme yararlı bir insan olacağım. Dağda çözüm yok. Barış için burada çaba göstermeliyiz. 20 günde bana silah verdiler. Silahlı eğitim ve atış yaptık. Siyasi eğitim de veriyorlar.
20 GÜN HİÇ BANYO YAPMADIM
Yaşanmayacak durumdaydım. 20 gün hiç yıkanmadım. Teslim olduktan sonra ilk kez banyo yaptım. 20 günde 6 kilo verdim. Pişmanlığım yüzümden okunuyor. Bir anlık hayal insanının hayatını karartabilir. Bunun için hiç kimse hayal peşinde koşmasın. Sevdiklerimizi üzmenin ve onları bırakıp ölüm peşinde koşmanın yararı yok.”

KIZIM 20 GÜNDE BU HALE GELDİYSE!
Anne Binnaz B.“Diğer anneler de umarım en kısa sürede çocuklarına kavuşur. Bu mutluluğu her ana yaşasın. 4 gün o anaların içindeydim. Desteğim sürecek. Kızımın okuması için herşeyi yapacağım. Gül gibi büyüttüğüm kızım bakın ne hale geldi. 20 gündü 6 kilo vermiş. Kim bilir kalsaydı ne duruma gelecekti?” dedi.

EŞİNİZE ENGEL OLMAYIN
Kızına sarılan Baba Sacit B. “Eşim eyleme geldiği zaman karşı çıktım. Sonra bu mutluluğu görünce hiçbir baba eşine karşı çıkmasın. Bu işi çözerse anneler çözer. Çünkü anne yüreği her zorluğun üstesinden geliyor” dedi.

EYLEMDEKİ ANNELER TEK TEK SARILIP KOKLADI
Diyarbakır'da eylem yapan annelere destek için Büyükşehir Belediyesi karşısında bulunan refüje giden S.B. ile ailesi sevinçle karşılandı. “Eylemi bırakmayın” diye seslenen S.B, annelerle tek tek kucaklaştı. Anneler de uzun süre S.B.’ye sarılarak çocuklarına olan özlemi giderdi, gözyaşı döktüler. Bazı anneler ise çocuklarının fotoğrafını S.B.’ye göstererek, “Bulunduğun yerde onu gördün mü?” diye sordu. S.B. ise kendisine gösterilen çocukları görmediğini belirterek, “ Barış istiyorum. Bu anneler artık ağlamasın” dedi.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
BEN BÖYLE OYUNLARA İNANMIYORUM,Kaçıranlar kim,kaçırılanlar kim ona bakmak gerek....

Üst Alt