Rahmanın emrine teslim olmak....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
04873f9894957ae204153f3ec272f60e_1294607850.jpg

Yaratılmışın hayırlısı, yerin yüklendiği, semanın gölgelendirdiği, varlığın gözdesi Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) den şöyle bir Hadis,i şerif rivayet edilmiştir.

“ Kıyamet günü cehennemin üzerinden geçildiği zaman, cehennem bağıracak, çabuk geç! Ey mümin nurun alevimi söndürdü.”

O cehennemin ateşini söndüren nur, ancak dünyada kazandığın ve beraber götürdüğün iman nurudur. O nur, hem isyan eden, hem de itaat edende vardır. Ama isyan eden ondan faydalanamaz...

MURATS44

Özel Üye
İman ettiğimiz Allah, mademki hakimdir, öyleyse abes iş yapmaz; mademki adildir öyleyse zulüm etmez; mademki rahimdir öyleyse kullarına karşı son derece şefkatlidir, öyleyse başa gelen sıkıntılar şefkat tokadı türünden birer uyarıdır.Bizlerde bunu idrak edip anlayabiliyorsak teslim olmamak mümkün olur mu?

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Çok anlamlı bir resim. " NEYİNE GÜVENİYORSUN ADEMOĞLU?"
ALLAH razı olsun. çok güzel ve değerli bir konu.Eline yüreğine sağlık.

ceylannur

Yeni Üyemiz
Yaratılmışın hayırlısı, yerin yüklendiği, semanın gölgelendirdiği, varlığın gözdesi Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) den şöyle bir Hadis,i şerif rivayet edilmiştir.

“ Kıyamet günü cehennemin üzerinden geçildiği zaman, cehennem bağıracak, çabuk geç! Ey mümin nurun alevimi söndürdü.”

O cehennemin ateşini söndüren nur, ancak dünyada kazandığın ve beraber götürdüğün iman nurudur. O nur, hem isyan eden, hem de itaat edende vardır. Ama isyan eden ondan faydalanamaz...

allah razı olsun sag olun

TaHKaR

Aktif Üyemiz

Beğenerek okudum duygy yüklü paylaşımınız ı duygulanarak okudum
Yüreğinize sağlık

Üst Alt