Ramazan Günü Bir Sarhoş Said Nursiye Gelir

ceylannur

Yeni Üyemiz
Son Şahitler'den Muhiddin Yürüten anlatıyor:

(Saatçi Muhiddin diye bilinen bu zât, Bediüzzaman Eskişehir'de bulunduğu zamanlar müteaddit defalar evinde misafir kalmıştır.)

Bu hadise bir Ramazan günü olmuştu. Emirdağ'a gitmek için vasıta beklerken zil-zurna sarhoş biri çıkageldi. Üstad Hazretlerinin de üşümemesi için sırtına bir yorgan sarmıştık. Sarhoş, Üstadın yanına varmış, 'Aman hocam, üşüme, üşüme' diyerek Üstadın yorganını düzeltiyordu.

Üstad sarhoşa, 'Kardeşim, otur yanıma. Seninle konuşalım' dedi. Sarhoş edepli bir şekilde Üstadın yanına oturdu. Üstad ona, 'Beş vakit namazını kılacağına ve senede bir ay oruç tutacağına bana söz ver, ben de ölünceye kadar sana dua edeceğime söz vereyim' dedi. Bu sözler üzerin sarhoş hüngür hüngür ağlamaya başladı ve şöyle dedi:

"Hem vallahi, hem billâhi söz veriyorum. Bugün banyoya gidip abdest alacağım ve bu gece sahura kalkacağım. Yeter ki, sen bana dua et de bu halden kurtulayım. Hem namazımı, hem de orucumu terk etmeyeceğim.'

(Son Şahitler, Necmeddin Şahiner)

Moderatör tarafında düzenlendi:

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Çoook güzeldi... Veli kullar böyledir, insanları yaşantılarıyla yargılamaz, onları kazanmak için mücadele eder dua eder... Tesekkurler...

Üst Alt