Rasulehasret köşe yazımız...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Evet değerli dostlar,güzel bir köşe açmak istedim,günlük yaşantımızda yada yaşayıpta unutamadığımız güzel anlar,yada yaşamak isteyipte yaşayamadığımız içimizde ukte kalan ne varsa burdan paylaşalım istedim...Serbest bir bölüm kişileri rencide etmeyecek şekilce mütevazi hal ve davranışlarla bu köşemizi kullanalım ne dersiniz...Sitemizdeki değerli dostlar herkes yazabilir...

Bismillahirrahmanirrahim diyip önce ben yazayım müsadenizle hemde örnek olmuş olur....

178051e4.png

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
10bb1f3d.png

Okul yıllarımda bizim oturduğumuz semtte bahçeli müstakil evler çoktu,Her evin bahçesi çeşit çesit güllerle doluydu hala sanki o güllerin kokusu içimde unutmadım çok güzel kokarlardı okul boyunca onları seyrederek giderdim...Tabi bu yıllarda yaşantı bu kadar bolluk rahat değildi yokluk çoktu...Evet bir kaç gün sonra öğretmenler günü kutlancak,öğretmenlerde bir heyecan öğrencilerde bir hüzün evet hüzün neden derseniz öğretmenine hediye alabilmek öyle kolay değildi şartlar çok zordu.Durumu iyi olan için sorun yoktu onlar zaten alıyordu,alamıyanlarda oluyordu hüzün ve üzüntü...

Yine okul dönüşü 3 arkadaş gidiyoruz bir arkadaşım dediki şu iki katlı evin gülleri çok güzel ordan koparıp demeet yapalım öğretmenimize,izin verirlermi dedim arkadaşım vermezler dedi....Yani gizli alacakmışız 3 demet gül demek ne demek bahçede gül kalmaz...Ben asla almam dedim senin düşündüğün hırsızlık olur,Bize babamız kimsenin bir çöpü dahi izinsiz alınmaz bunun büyük bir ayıp ve günah olduğunu sölerdi dediğimde,arkadaşım sen alma biz alcaz ssanada bir tane veririz dediler...

Ben onları ikna edemedim,çimenlikte oturdum onlar gittiler onlarıda bırakıp gidemiyorum yüreğim el vermiyor başlarına bişe gelirse diye içim içimi yiyor...Öyle dalmışımki çığlık ve bağırma sesine kendime geldim,arkadaşlarımın elleri kanlı bir iri yapılı kadın ikisini tutmuş hırpalıyor onlarda nasıl ağlıyorlar..
Yaklaştım eve dedim teyze gül için kalp kırılırmı neden vuruyorsun onlara...Sen neden güllerime zarar vermedin sen neden izinsiz bahçeye girmedin dedi,,,Ben izinsiz kimsenin gülüne değil hiçbirşeyine el sürmem hem günah hemde babam kızar diyorum çocuk aklı işte...O esnada teyzeye diyorumki onlalrda yapmazdı izinsiz girmesdi ama yarın öğretmenler günü onun için izinsiz aldılar siz izin vermezdiniz..

Teyzede evet vermezdim GÜL DALINDA GÜZELDİR koarınca soluyorlar yazık değilmi dedi...
O esnada arkadaşlarım yerlerdeki gülleri topladılar üçümüz beraber gidiyoruz.onlarda sevinç bend hüzün onların hediyesi oldu benim yok...Babamdan da para isteyemiyorum ki öyle şeylere çok kızardı,,,öğretmenler günü anneler günü babalar günü böyle şeyleri asla kabul etmezdi bizlerde öyle yetiştik,Sabah oldu yine 3 arkadaş aynı yoldan aynı evin bahçesinden okula gidiyoruz...Arkadaşlarım dünden kopardıkları gülleri akşamdan suya koymuş sabah buket yapmış elelrinde sevinçle gidiyoruz.Bense içinde bende öğretmenimin elini öper kutlarım oda beni anlar heralde diyerek düüşünerek gidiyorum...
Arkamızdan bir ses uşam bu yana bak o kızgın iri yapılı kadın heybetli sesi gür birden ürperdim kime diyorsun teyze dedim sana diyorum uzun boylu kızım dedi...Arkadaşlara dedim siz gelmeyin siz gidin kadın size yine kızmasın...Buyur teyze dedim sen hediye almadın mı öğretmenine dedi,hayır alamadım dedim bende elini öpcem dedim,,,Kadın yüzüme bakıp güldü en güzelini sen yapacaksın dedi,bahçeye girdi masanın üzerinde bir demet renk renk gül onu alıp bana getirdi...Önce elini öp öğretmenin dedi sonra al bu gülleri ver dedi çok teşekkür ederim teyze dedim....

O an içimdeki sevinci o mutluluğu anlatamam,elelrim titriyordu dizlerim titriyordu öyle bir gidiyorum ki okula o kısacık yol bitmiyor...Arkadaşlarım gülleri görünce sendemi kopardın dediler, hayır dedim teyze çağırdıya gülleri vermek için çağırmış tabi onlarda mutlu oldu benim adıma...O gün en güzel hediye benim güllerimdi belkide...ÖĞRETMENİM çok mutlu oldu çok güzel kokuyor bu güller dedi teşekkür etti...Ne zaman öğretmenler günü gelse bir buket gül aklımdan çıkmaz...hep o anı hatırlarım....Ama herzaman doğruluktan yana olalım inşallah...DİNİMİZİN EMRETTİĞİ GİBİ GÜZEL AHLAK ÜZERE OLALIM inşallah...
VuSLaT....glü

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Gerçekten çok güzel ve hoş bir bölüm Vuslat adminim. Burda en güzel anılarımızı tekrar yaşayabilir , üzüntülerimizi paylaşıp kaşılıklı anlatılanlardan güzel dersler çıkarabiliriz. Emeğine sağlık. Bende katılacağım inşaallah.

Yaşadın olay hem çok güzel hemde biraz ince olmuş adminim. senin ,izin istemeden güllere dokunmaman , güllerin sahibine verdiğin cevabın doğruluğu ve kadının ertesi gün yaptıkları. Sen iyiliğinden öyle davranırken , sert bilinen kadının aslında ince düşünceli biri olduğunuda anlıyoruz. Demek ki , görünüşe bakmamak lazımmış. Çok güzel bir anı adminim. Teşekkür ederim. hikaye gibi okunan güzel bir yazı. emeğine sağlık. Allah razı olsun.

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Dün artık tarih oldu.
Yarın ise bir bilmece.
Ama bugün sana verilen yarın için bir hatıra.

...................................................................

Ellerine sağlık Vuslat adminim.

M

Misafir

Guest
Çok başarılı saifa olmuş siz İSLAM Forumlardaki VUSLAT mısınız?.

Üst Alt