Resimlerinize renk verme..

TaHKaR

Aktif Üyemiz
5002.jpg

Önce resmı polygonal lasso tool ıle secıp feather>select den 15 degerını uygulayınız... Ardından select den ınverse edıp gerı kalan kısmı seçiniz ve del tusu ile temızleyiniz..

Ardından eye dropper ile renk secıp paıntbrush ıle boyayınız..Her bır pıkselı tek tek boyayınız...

Resmın eskı ve nostaljık havasını bozmamaya ozellıkle dıkkat edelim hala kırlı ve eskı gorunuyor... ama en azından yırtık gorunmuyor.

İşlem Yapıldıktan Sonraki Hali...:

eskiresim-malioksuz.jpg

Şimdi Gelelim Renklendirmeye

Resmin Renksiz hali..:

eskiresim-malioksuz.jpg

Öncelikle Rubber stamp ile doku taşıyıp doldurdum daha sonra 1 piksel Dust & Scratches uygulayınız, gerekli yerlerde blur tool kullanınız ve birazcıkta resmi bulanıklastirmayacak kadar blur uygulayınız..

Renklendirmek için, yüz ve kolları ayrı, t-shirti ayrı olarak seçme araçlarından faydalanıp seçebilirsiniz. Daha sonra color/balance ve hue saturation ayarları ile oynayayınız...

İşlem Yapıldıktan Sonraki Hali...:

eskiresim-sahin.jpg

MURATS44

Özel Üye
Bunu birkaç defa denedim ama resimdeki gibi orjinalliği yakalayamadım. Büyüklerimin böyle resimleri var ve onları düzenlemek istiyorum. İnşaallah en düzgün şekilde yapabilirim. Her boş fırsatta bu konuya bakıyorum. :)

MURATS44

Özel Üye
Fotoşopla uğraşmak çok güzel. Hele de böyle sonuçta emeğe değecek çalışmalar çıkınca daha güzel. Teşekkür ederim adminim. Deneye deneye yapacam mutlaka :)

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Fotoşopla uğraşmak çok güzel. Hele de böyle sonuçta emeğe değecek çalışmalar çıkınca daha güzel. Teşekkür ederim adminim. Deneye deneye yapacam mutlaka :)

Çok teşekkür ederim bu değerli yorumlarınız için..
bu resim pürüzsüz hali... .renklendirmeni istiyorum kabul edermisin adminim...:) saygı ve sevgilerimle ALLAH razı olsun iyiçalışmalar..

eskiresim-malioksuz.jpg

Üst Alt