RESULE HASRETTE,DiKiLi BiR AğaCıNıZ OlSuN

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
RESULE HASRETTE,DiKiLi BiR AğaCıNıZ OlSuN

Dikili agacım yok diyenler,Kevserdenizinde de artık sizin de bir dikili agacınız olsun,ne dersiniz?

Bazılarına sevinç gözyaşı döktüren ağaç(fidan) diğerlerinin gözünde sadece yolda duran yeşil bir şeydir. Bazıları Doğayı tamamen gülünç ve çirkin bulur, ve bazıları nadiren Doğayı görür. Ama yaratıcı insanın gözünde, Doğa Yaratıcılığın kendisidir.

Ben konuyu başlatıyorum.

nar.jpg

Unutmayalım fidanlar ağaca, ağaçlar ormana, ormanlar yurdumuza faydalı olur.

İnsanoğlu da ağaca (fidana) benzer, ne denli yükseğe ve ışığa çıkmak isterse, o denli kök salar yere, aşağılara, karanlığa, deliliğe, kötülüğe.

Ağaç (fidan), geçmişi geleceğe bağlar. Size sabrı öğretir. Beraber yaşamanın, faydalı olmanın zevkini verir.

Siz de RESULE HASRETTEbir fidan dikin güzel kardeşlerim.
unutmayalımki kıyametin koptugunu görseniz dahi elinizdeki fidanı dikin diye söyleyerek önemini belirtmiş rasulullah efendimiz

sevdeanne

Yeni Üyemiz
sahip olduğun değerlere sıkıca sarıl bu bir fidan olsa bile hayatın anlamını yitirme

inşalllah yitirmeyiz hayatı yaşarken rabbimi de eksik etmmeliyiz

ama ben sahip olduğum değerlere sahip çıkamıyorum ya bişeyler oluyor yada...........

bi günüm iii gidiyosa dieri kötü :gülla.r.o

_bamteli_

Aktif Üyemiz
sahip olduğun değerlere sıkıca sarıl bu bir fidan olsa bile hayatın anlamını yitirme

inşalllah yitirmeyiz hayatı yaşarken rabbimi de eksik etmmeliyiz

ama ben sahip olduğum değerlere sahip çıkamıyorum ya bişeyler oluyor yada...........

bi günüm iii gidiyosa dieri kötü :gülla.r.o

pembelipapatya:gül..................

Üst Alt