Ruhun ve kalbin iradene tabi zamandır!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

[FONT=Georgia, serif]Aşk, an içinde ki farktır
[FONT=Georgia, serif]Ruhunun ve kalbinin yabancı olmadığı fırsattır
[FONT=Georgia, serif]Gayretin ve niyetin himmetinde bekleyen cenahtır, tahkikin andıdır
[FONT=Georgia, serif]Tafsili olmayan bir iman ne kadar tutarlıdır, akıl ve idrak söyle kapalı mıdır

[FONT=Georgia, serif]İnsan niye muhatap alınır
[FONT=Georgia, serif]Yaratandan uzaklaşmak ne kadar dikkatle salınır
[FONT=Georgia, serif]Akıl tutulması niçin içinden çıkılamayan bir dramdır, sual etmek şarttır
[FONT=Georgia, serif]Senin için bahşedilen ne varsa, istikametin için devadır, ruhunun da hilkatidir

[FONT=Georgia, serif]Her gece beden sessizleşir
[FONT=Georgia, serif]Bin bir alemin penceresinde gezinerek nefeslenir
[FONT=Georgia, serif]Ruhun sahrasında umutlar hangi vakti beklemektedir, ihlas niye erktir
[FONT=Georgia, serif]Fikretmeye muktedir olmayan bir can hangi idrakle yakarışlar içinde gülecektir

[FONT=Georgia, serif]Kelamın değeri ihlasladır
[FONT=Georgia, serif]Aklın ve izanın farkıyla dile gelen bir meyandır
[FONT=Georgia, serif]Tefekkür edilmedikçe elbette ki hezeyandır, ruhun neden bizar kalmakyadır
[FONT=Georgia, serif]Kalbin bir ömür şehredilmeye muhtaçtır, fikirsiz akıl nasıl haline deva oladaktır

[FONT=Georgia, serif]Ar,ruhun ve kalbin sahibinedir
[FONT=Georgia, serif]Her zerren ancak bu hakikate delalat edecektir
[FONT=Georgia, serif]Başka yerde aranmana gerek yok şeytan nefsinin alinde beklemektedir
[FONT=Georgia, serif]Sakın ihmale alma, nefesin müddetlidir, takatin sukuta erecektir, ruh ölümsüzdür

[FONT=Georgia, serif]Şair sessizce mısralar yazar
[FONT=Georgia, serif]Gönlünün pınarından akan hıçkırıkları aralar
[FONT=Georgia, serif]Ruhunun lisanıyla akar, aklının icmaliyle kalbinin sahifelerine bakar
[FONT=Georgia, serif]Her teşebbüsünde dikkatini yoklar, farkı fark ettiren Rabbine iltica için yanar

[FONT=Georgia, serif]Her ne sebepse duygulandım
[FONT=Georgia, serif]Göçüp gitmeden, içimi titreten halin deminde kaldım
[FONT=Georgia, serif]Her zaman sanki güz mevsiminde yaşadım, hicranın muteberliğine inandım
[FONT=Georgia, serif]Hüzünle yol aldım, sukut ederek gözyaşlarımı bıraktım,neden hala yazmaktayım

[FONT=Georgia, serif]Kitap adına olmadı muradım
[FONT=Georgia, serif]Zaten okumak adına sıkıtılıdır nesil yakından baktım
[FONT=Georgia, serif]Tüketim toplumu olduk gayri, nasıl dursun dinmeyen suskun sancılarım
[FONT=Georgia, serif]Mazisinden bihaber, edepten arileşiyor nefesler, tatminsizleşti artık onca nefisler

[FONT=Georgia, serif]Olurya bir gün rast gelir
[FONT=Georgia, serif]Eskimiş kelimeleri merak etmek için vaktini verir
[FONT=Georgia, serif]Anlatılan maksat nedir, binlerce yazılmış meramlar söyle kimler içindir
[FONT=Georgia, serif]Bir tebessüm olsun esirgenmemelidir, niyaz etmek için vesileler hasredilmelidir

[FONT=Georgia, serif]Ağlayan gönül dinlenmelidir
[FONT=Georgia, serif]Anlamadan asla hüküm vermek için direnmemelidir
[FONT=Georgia, serif]Sığ olan hal nasıl bir iklimin dilinden söz edecektir, akıl ve merak bizimdir
[FONT=Georgia, serif]Vuslata eriştirmeyen azim hangi ecrin tezahürüdür, fırsatçılık ne kadar zelildir

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt