Şaban ayında kılınıcak namazlar(Şaban ayının ilk gün ve gecesi)

Nur Hanım

Aktif Üyemiz

Şaban ayında kılınıcak namazlar(Şaban ayının ilk gün ve gecesi)

1. NAMAZ

Resulullah (SAV); Her kim Şaban ın ilk gecesinde,Her kim Şabanın 1. gecesinde, birinci rekatlarında; Bir fatiha 5 ihlas okumak suretiyle (yani ikinci rekatta dilediğini oku fatihadan sonra), 12 Rekat kılarsa (2 rekatta bir selam ile) Allahü Teala ona 12000 şehit sevabı verir. Kendisine 12 senelik ibadet sevabı yazılır. Anasının doğurduğu gündeki gibi hatalarından sıyrılır ve 80 güne kadar üzerine hiçbir hata yazılmaz. Allah rızası için niyet ediyoruz! Allahu Ekber

1.Rekat Subhaneke-Fatiha-5 İhlas –Rüku –Secde
2.Rekat Fatiha-İSTEDİĞİNİZ BİR SURE –Rüku –Secde –Ettehüyyatü-Salli-Barik-Rabbenalar ve Selam.Bu şekilde 12 rekat tamamlanır .

***2. NAMAZMuhammed İbni Haturiddin Hz. nin nakline göre ; Şa’ban-ı Şerif ayının ilk gecesi 12 Rekat kılınır her rekatta Fatiha dan sonra 15 kere İhlas okunur. Her kim bunu yaparsa onun amel defterine 10 bin hasena (sevap) yazılır, 10 bin günahı (olsa da ) silinir.12 Rekatlık namazın kılınışı : Allah rızası için niyet ediyoruz!

Allahu Ekber

1.Rekat Subhaneke 1 Fatiha Ve 15 İhlas –Rüku –Secde2.Rekat 1 Fatiha Ve 15 İhlas –Rüku –Secde-Ettehüyyatü Salli –Barik-Rabbenaler –SELAM.. (bu şekilde 12 rekat tamamlanır.)Dua edilir..

******1.GECESİ TESBİH NAMAZI KILINMASIDA ÇOK FAZİLETLİ1-Bu ayın birinci gecesinde, her rek’atte bir Fatiha ve 3 Ayettül Kürsi ile bir TESBİH NAMAZI kılın..
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt