Sevket OKYAY Salavat getir

Okyay

ÖZEL ÜYE
images
images
images

png-ayiraclar-gozdefo70kdh.gif

Salavat getir

Ne güzel zikrin
Aydınlık fikrin
Güllerden setrin
Salavat getir

Zîşan’a selâm
Nur saçan kelâm
Yazıyor kalem
Salavat getir

Namazdan önce
Dahi bitince
İçten, gönlünce
Salavat getir

Hasret kalırsan
Fırsat bulursan
Nerde olursan
Salavat getir

Şifâdır derde
İşte ve evde
Olduğun yerde
Salavat getir

İmkânın elde
Bal gibi dilde
Haz verir bir de
Salavat getir

Duâya başta
Gönülden aşkla
Bir de sonuçta
Salavat getir

Varsa bir dilek
Salavatla et
Kaydeder melek
Salavat getir

Büyük umutla
Oku ve yolla
Müstecâb ola
Salavat getir

Habîbim demiş
dostunu övmüş
En öne koymuş
Salavat getir

Ne şanlı rahmet
Ümmeti olmak
Şefaat ummak
Salavat getir

Gönlün mü darda?
İşin mi zorda?
Her halükârda
Salavat getir.

Bütün tamahlar
Olumluk sağlar
İçin ferahlar
Salavat getir

Peygamberi sev (s.a.v)
Sözlerini duy
İhtimamla say
Salavat getir

O bize düşkün
Hep bizle meşgul
Tek af olsun kul
Salavat getir

Sevr mağarası
İlk din uğraşı
Ve arkadaşı
Salavat getir

Ebû Bekir ki;
İslamın ilki
Öyle destekti
Can dostu belki
Salavat getir

Ordan başladı
Hedef sapmadı
Acze düşmedi
Salavat getir

Güvercin yuvası
Örümcek ağı
Kapının bağı
Salavat getir

Ebû Bekir’e
“Lâ tâhzen”(üzülme)
“Allah bizimle”
Dedi azimle
Salavat getir

Melekler vardı
Çevreyi sardı
Barikat kurdu
Mevla korudu
Salavat getir

Huzur ve sükun
Dilersen yakın
Olmadan ketum
Salavat getir

Gül bahçesine
Girercesine
Hasretlik içre
Salavat getir

Gözün bakarken
Zamanın varken
Dilin söylerken
Salavat getir

Sohbet ederken
‘Muhammet’ derken(s.a.v)
O’nu anarken
Salavat getir

Anıldığında
Duyduğun anda
Gâfil bulunma
Salavat getir

Hoşnudluk gâye
Teşekkür diye
Dosta hediye
Salavat getir

Ya Resûlullah
De, selâm yolla
Şefaat kolla
Salavat getir

Resûl-ü Zîşan
Aşıktır cihan
Sen de sevdâlan
Salavat getir

Dâim uyanık
Mevlâ’ya dönük
Rabbe dayanıp
Salavat getir

Kurtuluş için
Hem yarış için
Yalvarış için
Salavat getir.

Sallü ala Resulüna Muhammed
Allahümme salli ala Muhammed

Şevket OKYAY

Moderatör tarafında düzenlendi:

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Salavat anlatabilirmi bu kadar güzel? Salavata olan aşk bu kadar anlamlı olduğu ancak mısralarda böyle anlatılır ustadım ALLAH razı olsun....Yüreğinde hep güzellikler olsun.

MURATS44

Özel Üye
Gerçekten bu kadar güzel anlatılabilir mi acaba?
Satır satır işlenerek , süslenmiş bir şaheser. Ben önce yavaş yavaş okudum. Sonra da hızlıca okudum. İlk okuyuş tane tane içindeki mesajı daha iyi anlayabilmek için, hızlı okumak ta cümleleri birbirine kenetlemek için. Sizde böyle bir deneyin. Hızlı okuyunca dudaktan ne kadar kolay döküldüğünü ve kelbe tesir ettiğini göreceksiniz. Bir noktadan sonra "salavat getir " sözleri birbirine hızlıca bağlandığı için şiirin sonunda bakıyorum ki salavatlar dökülüyor kalbimden. Bir mesaj , helede salavatın önemi ancak bu kadar güzel yorumlanabilirdi, ifade edilebilirdi. Elinize ,kalbinize, gönlünüze sağlık. Allah bin defa razı olsun sizden.

Efendimiz Aleyhisselam buyurdu:
- Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktir.
- Üzerime salavat getirirseniz Allah da (c.c) sizin üzerinize salavat getirir.
- Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.
- Allah Teala (C.C) buyurdu: "Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz."
- Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (c.c) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.
- Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.
- Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardir.
- Sırat üzerinde kalmış, hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm .O anda üzerime getirdigi salavat-i şerife gelip o durumdan onu kurtardı.
- Dün gece acayip bir şey gördüm. Adamın biri Sırat üzerinde düşüp kalkıyordu. O anda üzerime getirdiği salavat geldi. Elinden tuttuğu gibi Sırat'tan geçirdi.
- Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.,
- Kiyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.
- Cuma günü üzerime (80) kere salavat getirenin seksen senelik günahi affolunur.
- Üzerime salavat getirilmeden yapilan hiçbir dua kabul olunmaz.
- Karsilaşan iki mü 'min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahlari bagışlanir. - Üzerime (100) defa salavat getirene, Allâh (c.c.) bin defa rahmet nazarı ile bakar. Iştiyakla daha fazla getiren için kiyamet gününde şefaat ve şahitlik ederim.
- Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.
- Cuma günü üzerime (100) defa salavat-i serife getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi.
- Ömrünü boş yere heba eden kisinin kaybettigi zamani telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalidir. Eger bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan sonra bir defa salavat-i serife getirsen, getirdigin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi gücün nispetinde salavat getirmektesin.
Allah Teala da (C.C) Rububiyyeti hesabıyla senin bir salavatına karşılık sana on salavat getirmektedir.Yani Allah Teala(C.C) sana on defa rahmet nazariyla bakmaktadir.
Allah Teala'nin (C.C) kuluna nazar-i rahmeti; insin, cinnin ibadetinden daha hayirlidir. Çünkü Allah(C.C) bir kuluna rahmeti ile nazar edince o kul azaba dûçar olmaz.
- Allah Teala(C.C), perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir.
* Salavat-i Şerife dünya ve ahirette insanin derecesini yüceltir. Onu büyük bir nur sahibi kilar. Kazanci en bol bir ticaret kaynağıdır.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Salavat anlatabilirmi bu kadar güzel? Salavata olan aşk bu kadar anlamlı olduğu ancak mısralarda böyle anlatılır ustadım ALLAH razı olsun....Yüreğinde hep güzellikler olsun.

Yüreğin çok güzel TaHKaR kardeşim,
Kendime bir güven bahşediyorsun.
Hep güzelliklerle metih edişin,
Adeta hazine keşfediyorsun,

Teşekkür ederim, var olasınız.
Her iki cihanda Nurlanasanız.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Gerçekten bu kadar güzel anlatılabilir mi acaba?
Satır satır işlenerek , süslenmiş bir şaheser. Ben önce yavaş yavaş okudum. Sonra da hızlıca okudum. İlk okuyuş tane tane içindeki mesajı daha iyi anlayabilmek için, hızlı okumak ta cümleleri birbirine kenetlemek için. Sizde böyle bir deneyin. Hızlı okuyunca dudaktan ne kadar kolay döküldüğünü ve kelbe tesir ettiğini göreceksiniz. Bir noktadan sonra "salavat getir " sözleri birbirine hızlıca bağlandığı için şiirin sonunda bakıyorum ki salavatlar dökülüyor kalbimden. Bir mesaj , helede salavatın önemi ancak bu kadar güzel yorumlanabilirdi, ifade edilebilirdi. Elinize ,kalbinize, gönlünüze sağlık. Allah bin defa razı olsun sizden.

Efendimiz Aleyhisselam buyurdu:
- Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktir.
- Üzerime salavat getirirseniz Allah da (c.c) sizin üzerinize salavat getirir.
- Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.
- Allah Teala (C.C) buyurdu: "Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz."
- Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (c.c) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.
- Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.
- Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardir.
- Sırat üzerinde kalmış, hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm .O anda üzerime getirdigi salavat-i şerife gelip o durumdan onu kurtardı.
- Dün gece acayip bir şey gördüm. Adamın biri Sırat üzerinde düşüp kalkıyordu. O anda üzerime getirdiği salavat geldi. Elinden tuttuğu gibi Sırat'tan geçirdi.
- Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.,
- Kiyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.
- Cuma günü üzerime (80) kere salavat getirenin seksen senelik günahi affolunur.
- Üzerime salavat getirilmeden yapilan hiçbir dua kabul olunmaz.
- Karsilaşan iki mü 'min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahlari bagışlanir. - Üzerime (100) defa salavat getirene, Allâh (c.c.) bin defa rahmet nazarı ile bakar. Iştiyakla daha fazla getiren için kiyamet gününde şefaat ve şahitlik ederim.
- Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.
- Cuma günü üzerime (100) defa salavat-i serife getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi.
- Ömrünü boş yere heba eden kisinin kaybettigi zamani telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalidir. Eger bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan sonra bir defa salavat-i serife getirsen, getirdigin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi gücün nispetinde salavat getirmektesin.
Allah Teala da (C.C) Rububiyyeti hesabıyla senin bir salavatına karşılık sana on salavat getirmektedir.Yani Allah Teala(C.C) sana on defa rahmet nazariyla bakmaktadir.
Allah Teala'nin (C.C) kuluna nazar-i rahmeti; insin, cinnin ibadetinden daha hayirlidir. Çünkü Allah(C.C) bir kuluna rahmeti ile nazar edince o kul azaba dûçar olmaz.
- Allah Teala(C.C), perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir.
* Salavat-i Şerife dünya ve ahirette insanin derecesini yüceltir. Onu büyük bir nur sahibi kilar. Kazanci en bol bir ticaret kaynağıdır.
................................................................................

Konuyu daha bi zenginleştirdin,
Dilerim mellekler Zişan'a sunsun.(a.s)
Cümleler çiçekle bezenmiş gördüm,
İnşaallah mizanda kefe'ne konsun.

Huzur ve sükunun ebedi olsun,
Her an'ın hayırla- sevinçle dolsun.

Son düzenleme:

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Yüreğin çok güzel TaHKaR kardeşim,
Kendime bir güven bahşediyorsun.
Hep güzelliklerle metih edişin,
Adeta hazine keşfediyorsun,

Teşekkür ederim, var olasınız.
Her iki cihanda Nurlanasanız.

insanı uçuran şu söylemini yeniden paylaşmak istiyorum ...ömürlü olun ustadım...

MURATS44

Özel Üye
:) Bu muhabbetlere bakıp ta tebessüm etmemek eldemi aacaba? Kardeşlerin brbirlerine içten ve samimi dualarıyla aynı ortamda bulunmak ne kadar güzel. Sağolun varolun. Rabb'im ikinizden de razı olup, dualarınızı kabul eylesin inşaallah.Amin...

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Murat'ım, afedersin.
Bir harf hatası varmış farkettim.
Hemen düzelttim.
kırmızı renkli harf.
Görmen için sayfana aldım.
...........................

Konuyu daha bi zenginleştirdin,
Dilerim mellekler Zişan'a sunsun.(a.s)
Cümleler çiçekle bezenmiş gördüm,
İnşaallah mizanda kefe'ne konsun.

Huzur ve sükunun ebedi olsun,