Saliha bir hanim nasil olunur (islamda örnek bayan)

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ahlâkı: Üstün İslâm ahlâkıdır.

Nişânesi: Hicap ve tesettürdür.

Edebi: Haya, iffet ve tesettürdür.

Örnek bildiği: Müminlerin anneleri, sahabe hanımları ve tüm salih hanımlardır.

Sevgisi: Yalnız ALLAH ve Rasûlü ve İslâmi ölçülere bağlı herkes içindir.

Halveti: Ahiret hayatını hatırlamak, kendisini kabrin karanlık ve darlığından rahata eriştirecek, onu selamete götürecek iyi amellerı işlemektir.

Dostları: ALLAHın dinine bağlı Muvahhid, Mümin ve tüm Müslüman hanımlardır..

Buğzu: Düşman yahudilere, hrıstiyanlara, münafıklara, ateistlere; kadın özgürlüğü ve feminizm diye yaygara koparan sinsi çağırtkanlaradır.

Düşmanları: Müstehcen şarkılar; haram davetçişi müzik aletleri; açık ve sapıl fikirleri empoze etmeye çalışan tüm dergi ve gazeteler; flört ve aşkın konu edildiği bütün sapık dizi ve filimler; ayrıca ahlaksız, iffetsiz kadınlar; kısaca ALLAH Te-âlanın gazabını üzerine toplayan herşeydir.

Rağbeti: Çok bağışlayan Ğafûr ve acıyan Rahim ALLAH Azze ve Celleye karşı; şartlarına bağlı kalarak samimi bir şekilde tevbe yapmaktir.

Evliliği: İslâmîdir. Düğününde şarkı, içki vb. Yoktur. Davetli kadın ve erkek karışıklığına yer verilmez. İslâma aykırı kıyafetlere de rağbet olmaz.

Gayesi: Müsülman aileyi bina etmek, böylece tüm insanlığın susadığı gerçek İslâm toplumunun sağlam yapı taşını oluşturmak; Ümmete hayırlı nesiller yetiştirmektir.

Tatili: Faydalı ilim öğrenmek, Kuran-ı Kerim ezberlemek, meşru çerçevede dinlenip istirahat etmekle geçer.

Gezintisi: İnce düşünme ve tefekkür yapar; aynı zamanda dinlenerek kendini rahatlatacak şeyler yapmaktan geri kalmaz. Böylelikle bitkinlik ve yorgunluktan uzak kalır, dinamikliğini muhafaza eder.
 
Üst Alt