Sel mezarlığı yok etti şehide dokunmadı

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Sel mezarlığı yok etti şehide dokunmadı

ihlas(7129).jpg

Şehit mezarına sel zarar veremedi...

Geçtiğimiz çarşamba günü şiddetli yağmur sonrası oluşan sel, Balıkesir’in Gönen İlçesi’ne bağlı Dereköy Beldesi’nde mezarlığın yok olmasına neden oldu.
Selin yıktığı köy mezarlığında sadece bir mezar sağlam kaldı. 1995 yılında Hakkâri’nin Çukurca İlçesi’nde şehit düşen 1974 doğumlu Jandarma Çavuş Ercan Coşkun’a ait olan mezarın başındaki Türk bayrağı bile selden etkilenmedi.
LEKE BİLE YOK
Şehit babası Ethem Ruhi Coşkun, “Sel, kocaman blokları, ağaçları söküp götürdü. Şehit mezarı ve bayrak buradaydı. Aldım bayrağı yıkadım yerine koydum. Mezarın mermerini de sildim” dedi. Şehidin annesinin mezar taşını dere kenarında bulduklarını söyleyen köyün eski bekçisi Esat Engin ise
“Gördüğünüz gibi bu mezarlar böyle bahçe kısmına doğru gelmiş. Mezar taşları sağa sola saçılmış. Fakat Allah’ın hikmeti ki, Ercan kardeşimizin mezarı bayrağına varıncaya kadar duruyor. Allah tarafından kardeşimize bir şey gelmiş ki, kabri sapsağlam kalmış. Mezar taşında dahi bir leke yok. Bu olayı duyan vatandaşlar köye geliyor” diye konuştu.
Kaynak: Ihlas haber

Üst Alt