Şiveleriyle bizim forum.....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Esselamualeykum arkadaşlarım hepiniz çok değerlisiniz biliyorsunuz....
Sizleri tenzih ederim sakın yanlış anlaşılmasın memleketlerimizin güzel şivesiyle bir muhabbet konusu yazdım,,,biraz tebessüm olsun diye güzel yüzlerinizde......

Raulehasret ailesi,,,,,

Selamunaleykum gardaşlar vandan gelmişem,baktım herkes bir forum açmış gidii dedim bende açam belki hoş oli...hepiniz hoş gelmişsiz.

Murat.....Selamualeykum gardaşlarım,nette sörf mü neyin diyirler ondan yapirdim.çapa çapa geldim hele girek bakak ne var...
Aboooo ne görem,bizim çağalar burda,dedim hele ne yapirsiz,aç aç oturiler...Biraz palcan.yanında küfte.birde karpız kestiydim hepsini
doyurdum,bizim toprahğ insanıda başka oliy yavvv....Bi daha gelende size, miş miş, bastığ,getirem heee bene müsade....

Ayyüzlüm.....Yaaa burasu neresü bir bakun,kastamonudan geldüm,accuk bekleyün anamla telefonda iki çif laf edüyüz....
Gız ana bene bak. Emme şindiden özledim. Iccak hamurlu ekmeğe inek yağını çalıp yimeyi özledim.Burda her şey va. Yemek iyi, emme bizim kini dutmaya. Bi gaç gece yadırgadım, lekin şindi alışdım,uyuyon gayrı.
Bi de tarana çorbası bizimkine benzemeya. İçinde darak dalısı mı yokdu nedü, dadı bi hoş be ana.
Ağşam olunca yulduzlara bakıyon, maşallah davar sürüsü gibi parlaya. Yulduzların içinde de ay,
Sakar ineğe tevatür bak ana.Bi de beygir gunnayınca gatı iyi paraya sat.oraya dönüşü masrufumuz böyük olacak anadunmu.

Hüzün çiçeği........Deyzem du birde ben gonuşam gocuman teyzemle...Deyzem nasulsun ellerinden öperümm bizi merak etme forumdayuz bizi eyi garşuladular...
Deyze sana diyceklerüm vaa,onları bir zahmet yapıvür...Küle çörek gömdüm, şeere satmaya eleteceyin. Neşet Emmin bi münübüs almış, hır hır ediya çalışmaya. Sordum,” Neşet bu münübüs neye çalışmaya” deye.
Dedi ki,,,deyze bu münübüslerin hepsi souk havada çalışmaz,
Gök dana zapdolmaz oldu, deri gün bazara eletip satıcayın Parasını da Zireet Pangası’na üzere goyacayın. ben gelene gada epey üzer işle.
bizi murak etme çok rahatug.....

Fahrattin hocam....selamunaleykum uşaklar haburda napaysuz da....Aca bizim uşaklar burdamudur...burda ayam soğukdur uşaklar doniy...uşaklar size
bezleme geturdum yiyin daaa açlıkdan ölecesus....haçan misir ekmeğide var ha uşalarım selametle....

Nefsimutmainne.....Guzum nörüyonuz burda nasıl yimek yiyyörsünüz...Bu nasıl yimek cıkla yağ goymussunuz.
Bu nasıl çay,,, Cıkla su . Adam Icık dem goyar.İçime ilimedi .şu yimaa adamın içine ilitmiyonuz ki..bakalaaa
Yine ne bekmez yiyon...Bi yumuş tutmuyonuz...Adamın asabını bozman haa....İyi mantı var mantı yinni,kaşuğa 40
lokma doluyu ufaccık gulüm yin afiyet ossun...

Vuslat....Selamunaleykum arkadaşlar nasılsız iyimisiz...Beni sorarsanız bennem az keyifsizem....hasteyem anam heç düzelemiyem,bilmiyemki bana ne oliy...doktora gettim
neydesen işte..Epey eyileşti,sütünen bala devam ediyem...Aşindi azucuk da elma alımda götürüm sabah akşam yeyiyem çok eyi geliy...
NE EYİ etmişsiz burda tolanmışsız hasettiz ele has ki,,,gonuşuruk halleşirik ne aç kalıruk ne bişe,,Ben yemek büşürürem size
ne istiysez vallah doyarsız....neyse şimdilik müsade....

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Ayyüzlüm.....Yaaa burasu neresü bir bakun,kastamonudan geldüm,accuk bekleyün anamla telefonda iki çif laf edüyüz....
Gız ana bene bak. Emme şindiden özledim. Iccak hamurlu ekmeğe inek yağını çalıp yimeyi özledim.Burda her şey va. Yemek iyi, emme bizim kini dutmaya. Bi gaç gece yadırgadım, lekin şindi alışdım,uyuyon gayrı.
Bi de tarana çorbası bizimkine benzemeya. İçinde darak dalısı mı yokdu nedü, dadı bi hoş be ana.
Ağşam olunca yulduzlara bakıyon, maşallah davar sürüsü gibi parlaya. Yulduzların içinde de ay,
Sakar ineğe tevatür bak ana.Bi de beygir gunnayınca gatı iyi paraya sat.oraya dönüşü masrufumuz böyük olacak anadunmu.

Hüzün çiçeği........Deyzem du birde ben gonuşam gocuman teyzemle...Deyzem nasulsun ellerinden öperümm bizi merak etme forumdayuz bizi eyi garşuladular...
Deyze sana diyceklerüm vaa,onları bir zahmet yapıvür...Küle çörek gömdüm, şeere satmaya eleteceyin. Neşet Emmin bi münübüs almış, hır hır ediya çalışmaya. Sordum,” Neşet bu münübüs neye çalışmaya” deye.
Gök dana zapdolmaz oldu, deri gün bazara eletip satıcayın Parasını da Zireet Pangası’na üzere goyacayın. ben gelene gada epey üzer işle.
bizi murak etme çok rahatug.....

bizi murak etme çok rahatug.....ya vuslatım ne diyim sana bilmemki nereden bulursun bunları hem okudum hamide güldüm emme çog hoşuma getti gari elun golun dert görmesin vuslatım

hüzün çiçegi

Aktif Üyemiz
bizi murak etme çok rahatug.....hakkaten çok hoş omuş gari.... Ne deyim ki emegine sağluk vuslatum gastamonuya yolun düşerse beklerüz HE....sen nerelüsünn bu aradaa....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ben mi nereliyim Hassssssss erzincanlıyım,,,,,derseniz bu nasıl oluyor,,,,
bizim memleketin seyahat otobüslerinde yazıyordu.....ordan alıntı yaptım_halay

geçen yıl yazmışım bu konuyu hala gülüyorum,,,,iyiki varsınız canlar....afro

MURATS44

Özel Üye
Bu konu açılırken sitemizde kimler vardı ? :) Herkesin şivesine göre güzel bir muhabbet olmuştu. Eskilerde kalan güzel bir konu. Okuyunca o günleri hatırlıyorum. Tatlı tebessümlere vesile oluyor. Ellerine sağlık adminim. Bizim eski konuları tekrar mı güncellsek, adaya gitsek, bir kardeşimizin evine misafir olsak,,,,,,, :):):):)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Teşekkür ederim adminim,,,,bende az önce bakayım dedim bu hasbihalimizi gördüm,,,,
o günllere döndüm desem yeridir....hoş anlardan bir demet....

mahzungarip

Yönetici
Ben vanlı değilim vanlılar gardaş derler. ben ercişliyim ve Ercişliler asla vanlıları sevmez vanlılarda bizleri:) yani bizde bi söz vardır biz direk Allah'a bağlıyız derler:) gardaşlar demeyiz biz. bizde şöyle. necesız arhadaşlar eyisiz işşallah:) men erdişliyem sen haralısan:)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
haaahaaahaaahaaa

vanlılar ercişlileri sevmez sizde vanlılarımı sevmiyonuz hayırdır neyi paylaşamadınız hocam
van gülünümü haaahaaahaaa

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Endeği sındıyı getiriver. Dayandım anam.
Garamanın goyunu sonra çıkar oyunu....

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Malatya şivesi kısmen olmasada güzel tutumuş. Biz böyle konuşmuyuk. Güzel ülkemizin her köşesinde ayrı bir şivee konuşulurken günümüzde istabul şivesinden dolayı yvaş yavaş unutulmaya başlansa da , hala bu şiveleri kullanan inanlarımızın olmaı bizi mutlu ediyi. Ben ülkemin tüm i,nsanlarını seviyim. Eski bir konu ama şivelerimizi kaybetmeme adına bu konuların sürekli olmasına da sevinirik. :)

Üst Alt