Siz, siz olun!

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Siz, siz olun!
Bu sene beşinci ayın sonu idi ben evde oturuyordum.
Oğlum geldi:
- Baba ben bisikletle bir dolaşacağım.
- Oğlum tamam git ama dikkat et.
Fazla sürmedi birazdan zil çaldı.
Baktım oğlum, rengi atmış ve korku içinde:
- Ne oldu yanlış birşeymi var?
- Aşağıya bir gel. Aşağıya iniyorum.
İki kişi bir araba ve bisiklet yok.
Meğer benim oğlan bisikletle bir arabaya çarpar tabi arabanın sol tarafından geldiği için haksız.
Karşı taraf durumu anlatıyorlar.
Bende Zararı hemen karşılayamayacağımı taksit olursa karşılayacağımı söylüyorum. Polis çağırıyorlar.
Polis olay yerini görüyor.
Bizim şuçlu olduğumuzu ve bir kaç bin euro tutacağını söylüyor ve haftlich olup olmadığını sordu.
Bende haftlich olmadığını ve durumumun müsaid olmadığını anlatıyorum.
Poliste bu sefer karşı tarafa kasko olup olmadığını soruyor.
Onlarda var olduğunu söylediler.
Poliste kasko ile zararı karşılayın fazlalığını şuçlu karşılasın dedi.
Onlarda tamam deneriz dediler ve gittiler.
Tabiki adres ve isim alışverişi oldu.
Aradan 5 ay geçti hiçbir haber yok.
Biz kaskodan haber bekliyoruz.
Birgün zil çaldı postacı kapıda.
Şuraya bir imza at atıyoruz elimize büyük bir zarf tutuşturuyor.
Zarfı açıyorum içinde bilirkişi raporu avukattan tepliğat ve 4100 euro masraf ve filan tarihte hemen öde.
Siz siz olun olaya sıcakken müdahele edin.
Ve sigortanızı yapın.
Birgün birşeyler olabiliyor.
ALLAH c.c. beterinden saklasın.
Dostlar şimdi sözün bittiği yere geldik.
Yeni bir yazıda buluşmak üzere ALLAH’a emanet olun.
Selam ve dua ile.
M.S.A.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH c.c razı olsun okurken önce normal bir yazı diye okudum,sonra yaşanmış bir durum olduğunu sonlarda anladım, sonucu merakla bekledim ve üzüldüm...Üstadım biz herkesi kendimiz gibi zannediyoruz bu hayatta ama malesef öyle değilmiş, bunuda sonradan anlıyoruz...Avrupada kendi derdini anlatmak
deveye hendek atlatmak gibi tabiri caizse,yani oralarda insanın başına bişe gelmesin ALLAH muhafaza.
çüki sonuçlar bizim istediğimiz yada beklediğimiz doğrultuda olmuyor...

Teşekkürler ders alıncak bir yazı olmuş...

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Bende normal bir yazı gibi okudum ama sonunu okuyunca net olarak anladım. Dediğiniz gibi , herşeye sıcaaken müdahale etmek gerekiyor. 4100 yuro para neye karşılık. Belki bu abartılarak yazıldı. Boşa ödenen para da olabilir. Heryerde alman adalatinden sözedilir ama işte gerçek. size de çok çok geçmiş olsun.

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Mesele para değil ama insan adaleti işte bu kadar hem para abartılı hem insanlık acımasız. Seni ya sigortalara veya cebinden ödeyeceksin. İş pazarı da öyle senin emeğini kalpazan kuruluşlara peşkeş çekiyorlar. Saatte misal 19 euro kazanıyorsan 8 euro sana gerisi sana iş pazarlayan kuruluşa. Birde kalkarlar adaletten hukuk devletinden medeniyetten bahsederler. Sonrada kalkarlar emeğini etini satarlar. ALLAH c.c. hayırlısını versin.

Üst Alt