Soma'daki şehitlerimizle alay ettiler

Ömer-28

Aktif Üyemiz
Soma'daki şehitlerimizle alay ettiler
Fransa’da yayınlanan komedi programında Soma'da ölen madenciler için kullanılan alaycı ifadeler büyük tepki çekti.
les-guignols-de-linfo-1433380-465x309.jpg

Fransa’da yayınlanan "Les Guignols de l’Info" isimli komedi programında Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden madenciler için kullanılan alaycı ifadeler büyük tepki çekti.
Uluslararası haberlerin kuklalar aracılığıyla sunulduğu komedi programında Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasıyla dalga geçildi. Programın açılışını yapan ünlü Fransız gazeteci Patrick Poivre d’Arvor’un kuklası, üzgün bir şekilde Soma faciasına ilişkin bir haberi sunduğu sırada, "Özür dilerim; ben ne diyorum. Türk madenciler kimin umurunda. Bugün bayram, Cannes’dayız" dedi. Cümlesini "Müzik çalsın" diyerek sonlandıran kukla d’Arvor, stüdyoya giren kukla kadınla birlikte Pharell Williams’ın ’Happy’ isimli şarkısı eşliğinde dans etmeye başladı. Programın devamında Cannes Film Festivali’nden temsili görüntüler ekrana geldi. Programda sunucu, yüzü siyaha boyanmış bir şekilde kırmızı halı üzerinde yürümekte zorluk çeken Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın kuklası için "Anlaşılan Türkiye’deki maden kazası ağır hasar vermiş" yorumunda bulundu.

Programı sunan kukla gazeteci Patrick Poivre d’Arvor, Fransa’da kısaltılmış ismiyle Pepedea, Irak’ta Saddam zamanında, "Valizimde çocuk kaçırıp getirdim" diye asparagas bir habere imza atmıştı. Zamanında Küba Devlet Başkanı Fidel Castro’yla da ATV için röportaj yaptığını iddia eden d’Arvor, başka bir gazetecinin yaptığı röportajı kendi yapmış gibi göstermeye çalışmış, görüntüde Castro’nun karşısına kendisi oturmuş gibi sunmuştu.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Bu sunucu zaten akıllı bişe değil haaa önce kendi olmuş komedi
yaptığı soytarılıklarla...

Biraz ağır konuştum ama onlara çok hafif gelir emin olun...

Bizim soma olayına yüreğinde vicdan olan anlar,yüreği olmayan ne anlar vesselam....

Ömer-28

Aktif Üyemiz
Aslında az bile söyledin adminim. Buna ve böylelerine soytarı demek bile , soytarılığın karizmasını çiziyor. Kendi başına gelmedikçe anlamaz.
Sonuçta Türk ve Müslüman düşmanı bir şahıs.
Ve bu zihniyetteki bir milletin kanunları , icatları için biz birbirimize düşüyoruz. Laikliğin kaynağı fransa ve işte laik fransa. Tez zamanda yok olur gideerler inşaallah...

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Özdil, canlı yayında şu açıklamalarda bulundu:

"Maden kazasında ölen çocuklar, Tayyip Erdoğan'ın seçim mitinglerinde parayla taşıdığı işçiler. Ceplerine para koyup tezahürat yaptırıyorlar. Dolayısıyla Başbakan 'Bu çocukların ölmesi normal' diyor.. Normal demek gerçekten.. Çalışma Bakanı'yla CHP'li Özgür Özel arasında bu konu da bir polemik geçmişti; Bakan 'Ne yani, bir maden sahibinn bir partiyi sevmesi yasak mı' demişti.. Dolayısıyla burada ben Başbakan'a katılıyorum. Yani bu olan biten normaldir, hatta müstahaktır bile denebilir."

Buna ne denir? Akıl fukarası insanlarımızmı yoksa bilinçli olarak Yapılan bir işmi? Artık vicdanlar körelmiş bir haldeyiz....

A

Altan52

Guest
Bunlar her fırsatta hükümete laf atmak için ortaya sürülen bahaneler. Böyle bir durumda bile siyaset yapıyorlar. Ama şunu anlamayacak kadar kalın kafalılar.
- Bu hükümeti severek inançlı olduklarını belli ettiler. Ekmek parası için, ailenin rızkı için çalışırken şehitlik mertebesine yükseldiler. Şehitlik mertebesine yükselebilmek içinde inanç lazım. Kendileri gibi inançsızlar öldüğü zaman nereye gideceklerini ALLAH cc bilir ama inanı olan insanların Cennetle müjdelendiğini hepimiz biliyoruz. Acaba bu yılmaz özdil ve maşası olsuğu eller , öldükleri zaman nasıl can verecekler.
Kendilerini adam yerine sayıp konuşuyorlar ama sadece konuşuyorlar.
Allaha inancın sonucunda şehit olanlara laf söyleyecek kadar köpekleşmiş , kudurmuş insanlardan bir tanesi Yılmaz özdil . Köpek demek bile abes. Onlar yeri geldiğinde sahibi için canını veriyor. yılmaz özdil ve aynı zihniyettek, insanlar için herhangi bir tanım yok. Adi ve şerefsiz bir kişiliğin altında kudura kudura ölecekler.

Üst Alt