Suskunluğumu dua eyle Ya Rab

lal

Aktif Üyemiz
Ey Rabbim!Sözlerin en güzeli, hiç süphesiz Sana aittir

Bizim söylediklerimiz, söyleyeceklerimiz, söyleyemediklerimiz, söylemekistediklerimiz, içimizde sakladiklarimiz, suskunlugumuz, fısıldadıklarımız, unuttuklarimiz, hepsi, hepsi, sözlerin hepsi, ancak Sana yöneldigi için güzeldir

Süphesiz duayi dilimize veren Sen'sin, dilimizi duaya çeviren Sen'sin Sözlerin en güzeli Sana aittir, ve sözlerin en güzeli Sana hitap etmekledir

Ey RABBim ! Ebediyen bana yakinligini tattirdigin için, bana vahyettigin bütün gerçekler için, beni hayat denen bu sonsuz lezzet pinarinin basina oturttugun için, bildigim bütün kusurlarimi örttügün için, gördügüm bütün günahlarimi bagisladigin için, umuduma katık ettigin tüm hayallerim için, En sevdigini bana elçi gönderdigin için, EY SEVGILI, BENI ASKINA MUHATTAP ETTIGIN ICIN, sonsuz hamd Sana, sonsuz minnettarlik Sana, sonsuz sükür Sana

Ey RABBim ! (beni sonsuzluğa yolcu eyle ), beni hiçlige düsmekten alikoy, unutulmusluktan uzak eyle

Ben acizim, dayanagim Sen'sin,fakirim ben, siginam Sen'sin

Ey RABBim ! Sözlerin en güzeli Sana aittir, ve sözlerin en güzeli Sana hitap etmekledirBu kirik dökük sözlerimi, bu perisan hitabimi, Sen kabul et, Sen güzellestir

Ey RABBim ! Yoktum ben, Sen var ettinSevdigin için var ettin

Bir Sen istedigin için var edildim, bir Sen beni andigin için ihya edildim

Öyleyse Ey RABBim ! Varligimi askina armagan et, bu kirilgan varligimi
ebediyetin baharina toprak eyle

Ey RABBim ! Bütün sözler Sana söylemekle güzeldirKirik dökükte olsa, kabul et bu sözlerimi,yakarislarimi, kabul eyle beni, kabul eyle sözlerimi, suskunlugumu, dilsizligimi, en güzel dua eyle, dua eyle dilsizligimi, dua eyle suskunlugumu, en güzel dua eyle, ki sözlerin en güzeli Sana aittir, ve sözlerin en güzeli Sana hitap etmekledir

sevdeanne

Yeni Üyemiz
62hsb5jri1cz6.gif

Ben Senin azabından çok rahmetine; korkundan çok şefkatine muhtacım.
Ve şunu da bütün kalbimle biliyorum ki; Sen istersen severim, sen sevdirirsen severim!
Fakat Sen sevmezsen, sevdirmezsen ben sevemem, hissedemem.

''Kulum bana bir adım yaklaşırsa, ben ona koşarak gelirim" buyuruyorsun.

Ya Rabbi, bana yardımcı ol, Sana doğru bir adım olsun atayım. Ki, o benim vuslatım olsun. Beni o vuslata kavuşturmadan yanına alma Allâh'ım!...
Her hareketimiz, yalnız sana olan muhabbetimizden kaynaklansın.

Öyle bir muhabbet ki hep coşsun, coşsun hiç durmasın.
Ve Sensiz bir anımız geçmesin, Allâh'ım.

Verdiğin nimetin şükrünü yerine getirebilenlerden eyle, nankörlerin listesinde ismimiz bile geçmesin Allâh'ım. Benim kalbimi, dilimi ve bütün amellerimi rızandan ayırma. Bize daima râzı olacağın amelleri işlemeyi nasip eyle!..

Ya Rabbi, Senden isteyeceğimiz şeyleri de bilemiyoruz. Eksiklerimizi, noksanlarımızı, hatalarımızı ört, Sen rahmet ve mağfiretinle onları hayra tebdil eyle.

Şu güzel bahar günü, ağaçlardaki tomurcuklar, dallardaki çiçekler nasıl açmışsa, Sen de yalnız kalbimizde sevgi çiçeklerini açtır.

Gönlümüzde ise iki cihan güneşimiz habibinin ve bütün sevdiklerinin muhabbet goncaları açsın!..

Gönlümüzü, gülümüzü soldurma Allâh'ım!

Hazan gelmesin, yaprakları dökülüp boyunları bükülmesin, daima canlı ve taze kalsın. Ve öyle bir rayiha yayılsın ki içimize, onu her zerremizde hissedelim, bütün nefeslerimizle...

Ya Rabbi, Sen affedicisin, afvı seversin, biz günahkar kullarını da affet.
Biz senden gelecek her hayra muhtacız Allâh'ım.

Bir yavru annesine ne kadar dil döker, yalvarır, naz yaparsa; annesi de o kadar sevinir!.. Kırgınsa bile alır bağrına basar, "Yavrum!.." der.

Çok iyi biliriz ki, Rabbim, annelerin sevgi ve şefkatinin kaynağı da sensin!..

Ve Sen bütün annelerin merhametinden daha fazla merhamete sahipsin!.. O halde bu aciz, zayıf, gönlü kırık, ve günahkâr kullarını da Afv et, ALLAH'ım.. Bizlere acı, günahımızı yüzümüze vurma!
"Ben, yüzlerini görmediğim kardeşlerimi çok özledim" buyuran Rasûlümüze layık kardeş ve ümmet eyle, Allâh'ım.

Bizleri öğrendiklerimizle amel eden, senin yolunda canını, her şeyini feda eden Mus'ablar, Rumeysalar, Enesler, Âişeler, Fâtımalar, Sümeyyelerden eyle!..

Senden gelecek her türlü hayra muhtacız Allâh'ım…

Kara yüze ak desem, beni benden al desem; Rahmetinle sar desem, sarar mısın? Allâh'ım.

giflbdm16td5.gif

Üst Alt