Trafik...

MURATS44

Özel Üye
İnançlı polis
Yıllar önce sabahın erken bir saatinde nasılsa kimse görmez diye kırmızı ışıkta geçip sola döndüm ve 50 metre ilerdeki kırmızı ışıkta beklerken trafik polisine yakalandım. Kırmızı ışıkta geçtiğimi söyleyip ehliyet ve ruhsatı istediğinde ’Ama ışık sarıydı’ itirazıma sert bir komutla ’Yemin et!’ dedi. Resmen kalakaldım, insan yalan yere yemin edemiyormuş. Yemin edemediğimi gören sevgili polis kahkahayı basarak ’Hadi yırttın, yalan yere yemin etseydin cezayı yazacaktım, bir daha dikkatli ol’ dedi ve gitti.

Göstermelik
Birkaç gün önce trafiğin çok işlek olmadığı bir yerde normal olarak kırmızı ışıkta durdum. O an arkama yanaşan trafik polisinin anonsunu aynen aktarıyorum: ’34 XXX... devam et, devam et. Sanki biz olmasak duracaksın.’

UFO’yu inerse tutuklarız
Eveeet, şimdi de o kocaman alkışları Antalya’da UFO gördüğü için polisi arayan vatandaşa ’havadayken yapabileceğimiz bir şey yok, inerse tutuklarız’ diyen yurdum polisi için alabilir miyiz?

Kaç oğlum kaç!
Öğlen saatleri. Trafikteyim. Kırmızı ışıkta dururken yandaki kalabalığı fark ediyorum. Bir polis otosu ve kalabalığın ortasında bir genç elini kolunu sallayarak konuşuyor. Kulak kesilip durumu kavramaya çalışıyorum. Çocuk yayalara kırmızı yanarken karşıdan karşıya geçmiş, tabii bunu gören polis ceza yazıyor. Çocuk, ’Herkes geçiyordu ben de geçtim’ gibilerinden kendini savunuyor. Polis umursamaz bir tavırla ekip arabasına giderken yaşlı bir teyze çocuğa bağırıyor ’Kaç oğlum kaç! K..da plakan mı var?!’

Hayırlı Cezalar
Yer İstanbul, Yenibosna. Yenibosna’daki otobüs durağından çıktık Avcılar istikametine doğru gideceğiz. Otobüs kısa yoldan yola girebilmek için yasaklı yerden U dönüşü yapıyor. Yurdum polisi görev başında megafon açık ve o anlamlı anons geçiyor. ’Otobüsçü! Cezan hayırlara vesile olsun, devam et sen; ben plakana gönderirim nasıl olsa.’

Kendin dinle
Kocamın arabasını aldığım ve içine sigara kokusu sinmesin diye bütün camlarını açtığım anda en sevdiğim şarkının radyoda çalmaya başlaması üzerine radyonun sesini de sonuna kadar açıp dolaşırken trafik polisinden gelen anons:’ 34 XX, müziği kendin dinle! Kendin dinle ya da parçayı değiştir!’

ATM
adamın biri yasak olmasına rağmen dörtlüleri yakıp arabayı bankanın onune park etmiş,hemen koşa koşa ATM cihazının onunde ki sıraya girip beklemeye başlamış.o anda polis geliyor:
34 XXX XXX arabanı olduğu yerden kaldır.
araç sahibi, eliyle işaret ederken: abi 1-2dk bekle para çekip hemen geliyorum.
5dk sonra poliss'in anonsu:
34 XXX XXX, 50 ytl fazla çek, cezayı kestim

Printer
Sene 1992, üniversite yılları. Anneannemin haç parasıyla zar zor bir bilgisayar kapatmışız ama printer'a para kalmamış. Akşam vakti printer'ı olan bir arkadaşa gidip aleti ödünç aldım, eve dönüp proje çıktısı alacağım.Ankara'da her kış olduğu gibi yerler yine buz. Kayıp düşer de alete bir zarar veririm korkusuyla bir taksiye bindim. Daha iki dakka olmadan polis çevirdi, taksici kenara çekti, sonra arabadan indi, kimliğini gösterdi. Ben kucağımdaki cihazın inmemek için uygun bir bahane olduğu düşüncesiyle elde kimlik arabada bekledim. Polis abi geldi, kapıyı açtı, ve aramızda şöyle bir diyalog geçti:
- O ne len ööle?
- Printer (yanındaki öteki polise dönerek)
Ecnebi oğlum bu. Sonra gülümseyerek kapıyı kapattı. Güle güle manasına ikisi birden el salladılar, tekrar yola koyulduk. 500 metre kadar gittikten sonra şöför gene kenara çekti, çünkü gülmekten arabayı kullanamıyordu.

Son düzenleme:

mahzungarip

Yönetici
ATM
adamın biri yasak olmasına rağmen dörtlüleri yakıp arabayı bankanın onune park etmiş,hemen koşa koşa ATM cihazının onunde ki sıraya girip beklemeye başlamış.o anda polis geliyor:

34 XXX XXX arabanı olduğu yerden kaldır.
araç sahibi, eliyle işaret ederken: abi 1-2dk bekle para çekip hemen geliyorum.
5dk sonra poliss'in anonsu:
34 XXX XXX, 50 ytl fazla çek, cezayı kestim

uyyya.r.o haaa haaa haaa

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Hayırlı Cezalar
Yer İstanbul, Yenibosna. Yenibosna’daki otobüs durağından çıktık Avcılar istikametine doğru gideceğiz. Otobüs kısa yoldan yola girebilmek için yasaklı yerden U dönüşü yapıyor. Yurdum polisi görev başında megafon açık ve o anlamlı anons geçiyor. ’Otobüsçü! Cezan hayırlara vesile olsun, devam et sen; ben plakana gönderirim nasıl olsa.’

m08m08m08

Üst Alt