Türkiye ,fransayı boykot edemezmiş(!)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Fransa meclisi genel kurulu, 1915 olaylarının 'soykırım' olmadığı yönündeki ifadelerin suç sayılmasını öngören yasa teklifini görüşmeye başladı. Taslağı hazırlayan milletvekili, Türkiye'nin boykot tehdidinin ciddiye alınmaması çağrısında bulundu.

KAYNAK AB YASALARI'

Genel kurulda ilk olarak, yasa teklifini kaleme alan iktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) Marsilya milletvekili Valerie Boyer söz aldı. Boyer, soykırımın inkarının suç sayılması yasa teklifinin AB yasalarından alınarak Fransa yasalarına uyarlandığını söyledi. Yasa teklifiyle Türkiye'nin hedef alınmadığını iddia eden Boyer, bu yasanın Türk-Fransız ilişkilerini zedelememesini dilediğini belirtti: "Amacımız ilişkileri zedelemek değil. Ticari ilişkilerin zedeneleceğini düşünmüyorum. Ambargo gibi tehditlerin hayata geçeceğini sanmıyorum. Türkleri gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyorum. Bizi hoşgörü ile karşılayacaklarını düşünüyorum." Valerie Boyer, milletvekillerine 'Türkiye'nin tehditlerini ciddiye almayın' çağrısında bulundu: "Türkiye, Fransa gibi Dünya Ticaret Örgütü üyesi, bizi boykot edemez." (ntvmsnbc)

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Türkiye öyle bir de boykot eder sizi dize getirir ki anlayamazsınız. Geçmişi karanlıklarla dolu bir millet ,daha Türk'ün gücünü ve geçmişindeki asaleti görmeyecek kadar kör bir millet. Medeniyeti Türklerle tanıdınız bugün kalkmış Asil Türklere medeniyeti mi öğreteceksiniz. Bakın Türk milleti boykotu nasıl yapacak...

Üst Alt