Türkiye ile ilgili bazı konular

harekat

Özel Üye
285595_120737801353199_100454460048200_145724_716260_n.jpg

TÜRKİYE DÜNYA SIRALAMASINDA
İsrafta BİRİNCİ,
Kumarda İKİNCİ,
Alkolde ÜÇÜNCÜ,
Sigarada DÖRDÜNCÜ durumdadır

1992 yılında ABD'de sigaradan 440 bin insan ölmüştür
Yine ABD'de pasif içicilerden 53 bin kişi ölmüştür
Ülkemizde toplam 22 milyon sigara içen insan mevcuttur
En az 22 milyon insanımızda pasif içici (duman altı olanlar) dır
Kişi basına 2 kg(100 paket) sigara düşmektedir
Yine ülkemizde "WHO"nun verilerine göre, sigaradan ölüm, yılda 160 bin dolayındadırAyrıca, çoğu çocuk ve bebek olmak üzere 40 bin de pasif içici (duman altı) ölümü söz konusudurToplam 200 bindir
Ülkemiz Dünya tüketiminde Brezilya,Güney Kore ve Hindistan'dan sonra 4'üncüdür
Dünya genelinde 1 kg olan tüketim ortalamasına oranla, kişi basına 2 kg düsen ülkemiz, bu çizginin hayli üzerindedir

(UNUTMADAN SÖYLEYİM FACEBOOKTA İSE 3. SIRADAYIZ)

Moderatör tarafında düzenlendi:

MURATS44

Özel Üye
Önce teşekkür ederim ama bu sıralama doğru değil. Bu sıralamayı yapanlar tamamen bilinçli olarak hazırlamışlardır.En basidinden Alkol, Nüfusu türkiyeden kalabalık ve yemeklerinde bile alkol eksik olmayan o kada çok ülke var ki biz nasıl 3.olalım. Etrafıma bakıyorum Alkol kullanan göremiyorum. bulunduğum şehre bakıyorum, kullanan var ama bu listeye girebilecek kadar değil.İsterdik ki onlar da olmasın ama ben bu listenin sahte olduğuna inanıyorum.Amaç kendi kendimizi küçümsemek ve zayıf görmek. Bilinçli hazırlanmış sahte bir istatistik
©Murat's44

harekat

Özel Üye
Belki bu veriler 5-10 yıl önce olabilir kardeşim. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Ama şu anda bile hala
5 vakit namaz kılma oranı az,
oruç tutma oranı az,
zekat verme oranı az,
birbirimize güvenimiz yok,
Gıybet yapmak almış başını gidiyor.
Edepsizlik,hayasizlik arttı.
Karşı cinsle arkadaş olup Flört yapmak normal hale geldi.
Boşanma vakaları çoğaldı,
Sitres,sıkıntı vesair pisikolojik sorunlar çoğaldı,
Rızkımıza Allah kefil olduğu halde hala endişelenir hale geldik,
Vs,vs,vs...
Aslında bunların temelinde bizim islamiyeti yasayamadigimizdan ve islamı yaşayanlarında emri bil maruf nehyi anel münker yapmadiklarindan kaynaklandığınıda biliyoruz.
Bizim en büyük derdimiz aslında bunlardır...

Tabi şu da bir gerçektir ki milletimiz yavaş yavaş özüne dönmeye başladı. Milletimiz bilinçli bir toplum haline geldi.
Bütün islam ülkeleri bizden medet bekliyor.
İslamiyeti yine bizim yönetmemizi ve yaşatmamızı istiyorlar.

İnşaallah Allaha(cc)'ya güzel bir kul,peygamber efendimiz (sav)'e güzel bir ümmet oluruz.
AMİN

MURATS44

Özel Üye
Harekat'tan Alıntı :
Belki bu veriler 5-10 yıl önce olabilir kardeşim. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Ama şu anda bile hala
5 vakit namaz kılma oranı az,
oruç tutma oranı az,
zekat verme oranı az,
birbirimize güvenimiz yok,
Gıybet yapmak almış başını gidiyor.
Edepsizlik,hayasizlik arttı.
Karşı cinsle arkadaş olup Flört yapmak normal hale geldi.
Boşanma vakaları çoğaldı,
Sitres,sıkıntı vesair pisikolojik sorunlar çoğaldı,
Rızkımıza Allah kefil olduğu halde hala endişelenir hale geldik,
Vs,vs,vs...
Aslında bunların temelinde bizim islamiyeti yasayamadigimizdan ve islamı yaşayanlarında emri bil maruf nehyi anel münker yapmadiklarindan kaynaklandığınıda biliyoruz.
Bizim en büyük derdimiz aslında bunlardır...

Tabi şu da bir gerçektir ki milletimiz yavaş yavaş özüne dönmeye başladı. Milletimiz bilinçli bir toplum haline geldi.
Bütün islam ülkeleri bizden medet bekliyor.
İslamiyeti yine bizim yönetmemizi ve yaşatmamızı istiyorlar.

İnşaallah Allaha(cc)'ya güzel bir kul,peygamber efendimiz (sav)'e güzel bir ümmet oluruz.
AMİN

bunlar maalesef ki çok doğru. bu oranlar azdı.Çünkü bilinçsiz bir avrupa birliği sevdamız vardı. Avrupa kültürünü kendimize malettik bir zamanlar. Gerçi bu medayanın kışkırtması ile oldu.Artık milletimiz kendi özüne dönüyor ama bugüne kadarda çok şeyden fedakarlık yapmak zorunda kaldık.Kendi özümüzü zedeledik.
Bütün islam ülkeleri bizden destek bekliyor. Ne güzel değil mi. ? Güzel olduğu kadar da zor.Çünkü islam ülkeleri şimdi çok daha iyi yerlerde olmalıydı. Bazı ülkelerin çıkarları için yoksayılan müslüman kardeşlerimiz bugün çok daha güzel ortamlarda olmalıydı. En azından dünyada islam birik ve beraberliğini kurmaya başladık.en azından birinin sesi gür çıkıyor. İslam adaletiyle konuşuyor. Şu an bizde çok zor şatlarda olabilirdik.çok çok şükür ki giderek düzelen bir islam dünyasına doğru gidiyoruz.İnşaallah daha da hızlı ilerleyip bu bağı daha da güçlendireceğiz.Allah bu yolda tüm müslümanların yar ve yardımcısı olsun inşaallah.
©Murat's44

Üst Alt