Türkiye'nin ilk dev akvaryumu

MURATS44

Özel Üye
f5a33871-daa7-4cde-a8e2-d76db5c5192a.jpg

Türkiye'nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo 25 Ekim'de İstanbul'da açılıyor

Türkiye'nin ilk dev akvaryumu "Turkuazoo", Forum İstanbul’da, 25 Ekim'de açılıyor. Dünyada bir alışveriş merkezi içinde yer alan ilk akvaryum olma özelliği de taşıyan Turkuazoo, ailece eğlenceli vakit geçirmek isteyenlere, sualtı dünyasına dair unutulmaz bir deneyim sunmayı vaat ediyor.
Turkuazoo'ya gelenler; köpekbalıklarından dev vatoslara, deniz kaplumbağalarından ahtapotlara hatta Amazonlar'dan gelen dev tatlı su balıkları gibi dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen en özel ve en egzotik deniz canlısı türlerini bir arada görme şansı yakalayacak. Akvaryumun içinden geçen 80 metre uzunluğundaki akrilik sualtı tüneli sayesinde, sanki balıklarla yüzüyormuş gibi bir gezinti imkânı sunan Turkuazoo'da ziyaretçiler; 270 derecelik su altı görüş açısına sahip gözlem salonu ile deniz canlılarını daha yakından izleme fırsatı yakalıyor.
Öğrencilere yönelik hazırlanan eğitim programları ile yıllık 100 bin öğrenciye eğitim vermeyi hedefleyen Turkuazoo, bu yolla ülkemizdeki çevre bilincinin daha da gelişmesini amaçlıyor. Ayrıca Turkuazoo, üniversiteler ve bilimsel kuruluşlarla gerçekleştirilecek iş birlikleri ile bilimsel araştırmalara da olanak sağlayacak.
Turkuazoo hafta içi 10:00 - 18:00, hafta sonu ve tatil günleri 10:00 - 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Bilet fiyatları, 0-3 yaş ücretsiz, 4 / 16 yaş: 18TL, yetişkinler içinse 25 TL olarak belirlenmiş. Aile bileti ( 2 çocuk + anne ve baba) fiyatı ise 75 TL.
Rakamlarla Turkuazoo
Akvaryum için 17 milyon Euro yatırım gerçekleşti.
7 bin ayrı türde toplam 20 bin deniz canlısı bulunacak.
4 adet köpekbalığının tanesi 20 bin dolara mal oldu.
Turkuazoo’da 1 ana akvaryum ve 23 küçük akvaryum bulunacak.
Yılda 1 milyon ziyaretçi hedefleniyor.
Köpekbalıkları için yılda 20 bin Euro harcanacak.
Turkuazoo, sualtının büyülü dünyasını Ekim ayından itibaren Bayrampaşa Forum İstanbul AVM'ye getiriyor... Tel: 0.212.640 27 40

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Sabırsızlıkla bekliyoruz da,,,,köpek balığı falan öyle büyük balıklar olursa ben bakamam herhalde....:((kararsizkararsiz

Üst Alt