Umutla beklerken, aşkı mı ihmal ediyorum!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

[FONT=Palatino Linotype, serif]Vaktin lal olan halini ne kadar anlıyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi hevesler için yanıyor, dur durak bilmeden ve felahı dilemeden koşuyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden gözyaşların, kalpte oluşan burukluğun,ötelere uzanan aşkı hiç sormuyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hakikat ne demek, adalet ki niye muazzam bir ahenk,hukuku bilmek ah kaçıyorum

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sual etmeyi mi bilmiyorum, niye merak etmiyuorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nedenlerde mi kayboluyorum, yoksa umulmadık dert sökün eder mi, bilmiyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kader lahzasında neler bekliyor, umutlar ne vakit aşk ile yeşeriyor düşünüyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yol biter mi, vuslat ruha mücerret mi, firkat kalp için muazzam keder mi diyorum

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden bir hüzün var bu kalbimde, hicran ise nefesimde
[FONT=Palatino Linotype, serif]Muahakkak ki sabır ve kanaat aklın ve idrakin meftun bırakan sevda bendinde
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen haydi diyorum, sürur için muhabbet besliyorum, niyetleniyorum gayretimle
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki umman sakiniyim, hazanlaşan mevsim gibiyim, niye tefekkürü sevmekteyim

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kar yağıyor sezsizce, ne kadar zarif bir lisan-ı hal ile
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalpler şehre muhtaç olan bir paye ise, o zaman ruh hangi hasretin firkat vecdinde
[FONT=Palatino Linotype, serif]Derinden gelen ve hiç rahatsızlık vermeyen bir ses silkin artık diyor, kendi halinde
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimse sahipsiz değil, aşk lütfedilen bir ikramdır, ruhun için ramdır, azmin dilinde

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne hırs geçit verir, ne kin suhulet için nefesi ülvileştirir
[FONT=Palatino Linotype, serif]İhlas ve ihsan, gönlünü hasretmenin nedemek olduğunu ancak o idrakinle öğretir
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl geçit verir, kalbin sürür içinde şevkine erişir, vahdet elhak yakındır, aşk denir
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi yakarışlar, tahkike erişmeyen sızlanışlar, nederlere göre ağıtlarda gam verir

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ne hırs geçit verir, ne kin suhulet için nefesi ülvileştirir
İhlas ve ihsan, gönlünü hasretmenin nedemek olduğunu ancak o idrakinle öğretir

Akıl geçit verir, kalbin sürür içinde şevkine erişir, vahdet elhak yakındır, aşk denir
Hangi yakarışlar, tahkike erişmeyen sızlanışlar, nederlere göre ağıtlarda gam verir

yuregıne saglık hocam payalsımların her zamankı gıbı cok güzel

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH c.c razı olsun,,,Ne hoş ne kadar anlamlı satırlar,,,
okudukca insana huzur veriyor o güzel yüreğinize sağlık.....

Üst Alt