Vücudumuzun İnanılmaz sırları!

harekat

Özel Üye
Konum
İngiltere
VÜCUDUMUZUN İNANILMAZ SIRLARI...

İnsan vücudu mucizelerle dolu. İşte insan anatomisi ile ilgili sırlardan bazıları:

* O kadar çok karbon taşırız ki bunları bîr araya toplayıp kullanmak mümkün olsa; 9000 adet kurşun kalem yapabiliriz. 2200 kibrite yetecek kadar fosforumuz, 250 gramdan fazla sürfürümüz, bir kaşık dolusu muz mağnezyummuş, 5 cm boyunda bir çivi yapacak kadar demirimiz vardır.

* Vücudumuzda 25 milyar oksijen alıcı kırmızı kan yuvarlakları bulunmaktadır. Bunları biryüzey üzerine yayacak olursak 2570 metre karelik bir alanı kaplar.

* Bebekken 270'den fazla kemiğimiz varken, büyüdükçe bunların bazısı birbiriylekaynaşarak sonunda sadece 206 kemikle kalırız.

* Kalbimiz normal olarak dakikada 70-72 kere atar. Bu atışa göre, 70 yaşındaki insanınkalbi 2500 milyon kere atmış ve bu süre içindede 167561600000 kilo kan, damarlarımıza pompalamıştır

* Normal bir vücut ısısı ile, insanın dayanabileceği en sıcak suyun ısısı 110°C 'dir.

* Normal bir insan vücudunda bulunan elektrik, 25 Wattlık bir lambayı dakikalarca yakabilir.

* Esmerlerde 120 bin, sarışınlarda ise 140 bin adet saç teli vardır. Her geçen gün başımızdan25.000 arasında saç teli kopar ve yerine yine aynı sayıda yenileri çıkar.

* Tek bir dakika içerisinde 1025 cm küplük havayı içimize çeker,4 kilograma yakın kanı vücudumuz içinde devrederiz.

* Yapılan araştırmalara göre 6 dakika su altında kalabilir, 20 dakikanefesimizi tutabilir,sıfırın altında 103 derecelik bir soğuğa karşı koyabiliriz. 30 gün aç 110saat da uykusuzluğa dayanabiliriz.

* Tırnaklarımız bir yılda 3,75 metre kadar uzar.

* İnsan doğduktan bir kaç gün sonraya kadar, hiç birşey duymayacak kadar sağırdır.

* Vücudumuzda bulunan yağla 7 iri sabun kalıbı yapabiliriz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Doğruluk payı olabilir,ama çok enteresan..bizlere çok şaşırtıcı gelebilir, insan zaten büyük bir yaradılış,en basiti parmak izi ama Allah öyle bir dizayn yapmıştı kimsenin ki birbirine eşit değil...yani çok dusunsekte bizlerin aklı almaz...
 

Benzer konular

Facebook

Üst Alt