Webber'den Kers açıklaması !

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Mark Webber, Red Bull Racing'in, Türkiye GP ile başlayacak Avrupa sezonununda, "McLaren'ı arkasında tutmak istediğini" söyledi.

Takımın sezonun ilk yarışlarında karşılaştığı KERS probleminin üstesinden geldiğinde McLaren'a karşı mücadelede rahatlayacağını belirten Webber, bu yıl Formula 1'de kritik parçalardan biri olan sistemin henüz sorunsuz şekilde çalışmadığını ifade etti. Red Bull'un 2009'da KERS kullanmadığını hatırlatan Webber, takımın şu an, sistemi daha önce tecrübe eden McLaren ve Ferrari'nin yaşadığı süreçten geçtiğini kaydetti. Motorda 80 hp'lik ekstra bir gücün tur başına, piste bağlı olarak, 0.3 ila 0.6 saniye arasında bir zaman avantajına denk olduğunu söyleyen Webber, "Pazar günü 24 tur, KERS olmadan yarışmak zorunda kaldım" dedi. Webber, "İstanbul'a kadar sistemi güvenli hale getirebilirsek, yarışa güvenle çıkacağız. RB7, zaten harika bir araç. Lewis Hamilton'ın Çin'deki zaferinin ardından McLaren'ı arkamızda tutmak istiyoruz" ifadelerini kullandı. İstanbul'da harika bir mücadele yaşanacağını belirten Webber, "Sabırsızlıkla bekliyorum" dedi. Turkiyef1.Com

Devami...

Üst Alt