Yalnızlık içimi burar!

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
YALNIZLIK İÇİMİ BURAR.
Önce Selam Ve salât ve sevgilerimle en içten muhabbetimle türkiyeden getirdiğim selam ve sevgilerle. Ben insanları ve mümin kardeşleri ALLAH için seviyorum ve sevmeye devam edeceğim. ALLAH bütün insanlığa akıl ve feraset versin gerçekleri görmeyi nasip etsin. Gelelim asıl konuya . Bu dünya denen Âlemde Kimler yalnız kalmadı ki Hz Âdem yalnızdı.
Bu silsilenin ilkiydi ve nebiler hep yalnız başladılar. Hak Davanın yücelmesi için RABBİMİN ellerine verdiği sancağı ileri götürebilmek ve Yaratıcının rızasını alabilmek için ne çekmedilerki. Hep zoru seçerek yalnızlık vadisinde ilerlediler. Birde yalnızlığın öbür yüzü varki acılar, dertler dururken dünya uğruna sözünde durmayanlar var. Hz hüseyine söz veripte kerbelada yalnız bıraktıkları gibi Söyledikleri ve savundukları kelimede ‘’Gönüllerimiz seninle ama kılıçlarımız sana karşı’’ diyerek güya kendilerini savunmuş oldular. Yalnızlık, gece gibi karanlık, insanların ruhuna yalnızlığı tattırır. Dost dediğin insanların arkadan hançerledikleri gibi. Yalnızlık, dava sahibi insanların liderini, zor zamanlarında bırakıp kayboldukları gibi. Yalnızlık aslında içimi burar bir ürperti oluşturur bende. Yalnızlık insanın bir imtihanıdır esasında. Velhasıl Hak davanın ve haklının savunucusu olmanın zor ve engelli yollarda ilerlemek olduğunu bilerek yürümektir vesselam…
M.S.A. / Muhtazaf....

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Şiirlerinizde zaman gecırmek şiir hazzı bakımından önerilecek bir şair olan Muhtazaf ustadımın basarılarının ve uzun ömürlü dizelerinin devamını dılıyorum..

ceylannur

Yeni Üyemiz
tr%20(6).gif

Üst Alt