Yine sessiz, sinem kimsesiz,aşk dilsiz!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

[FONT=Georgia, serif]
63213576_474.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ruhumu cezbeden ne varsa
[FONT=Georgia, serif]Aklım ve izanım o an tutukluluk yaşasa
[FONT=Georgia, serif]Gözlerimden boşalan yaş hiç durmasa, kalbim narıyla dağlansa
[FONT=Georgia, serif]Bir an olsun nedamet duymam, hicranın meftun bırakan halini sorgulayamam

[FONT=Georgia, serif]Bir ömür beklerim, ümit ederim
[FONT=Georgia, serif]Her kimden kınama gelirse sessizce gülüp geçerim
[FONT=Georgia, serif]Ruhumun feyzinden, müptela olduğu firkatinden nasıl söz ederim
[FONT=Georgia, serif]Anlaşılmamak en büyük kederim, fikretmeyene aşk-ı hal lisanıyla nazar ederim

[FONT=Georgia, serif]Ne divaneyim ve ne de sazendeyim
[FONT=Georgia, serif]Elimde tuttuğum kamışa ibretle temaşa ederim
[FONT=Georgia, serif]Kalbim inşiraha malik olmadıkça, gönül kapım açılmadıkça ürkerim
[FONT=Georgia, serif]Haşyetin kuşatan lahzalarında mahsur kalmış bir dilenci gibiyim, umut ederim

[FONT=Georgia, serif]Yazamam nedense halin kelamından
[FONT=Georgia, serif]Furkanın içimi burkan sancılarından,damladan
[FONT=Georgia, serif]İzanım korkar oldu, yitik nefeslerin perişan ve avere soluklarından
[FONT=Georgia, serif]Yolsuz kalan canlardan, yaşamak adına kıvrananlardan, nedensiz kuşkulardan

[FONT=Georgia, serif]Elimi uzatsam, endişe fırsat vermiyor
[FONT=Georgia, serif]Gönlümü açsam, pişkinliğin binbir hali karşıma çıkıyor
[FONT=Georgia, serif]Kalbi ve ruhunun farkında olan insan için niçin varlığından kuşkulanılıyor
[FONT=Georgia, serif]Bin hüzünle korkular zerkediliyor,desiseler perdeleniyor,ruh sanki deşifre ediliyor

[FONT=Georgia, serif]Sevda adına ne kaldıysa uzaklaşılıyor
[FONT=Georgia, serif]Muhabbetin bahanesi üretiliyor, vakit öldürmek için geziliyor
[FONT=Georgia, serif]Müddet-inefes niçin hakikati kadar önemsenmiyor, onca tahsilden ne bekleniyor
[FONT=Georgia, serif]Nesil keyfitetin tutsağı olmuş,bin bir bahaneler sanki bekleyen zavallı bir sanıkmış

[FONT=Georgia, serif]Artık anneme anlatamam, susarım
[FONT=Georgia, serif]Babamın gözlerine bakamam gözlerimi kapatır, ağlarım
[FONT=Georgia, serif]Ne vakit kapristana gitsem, huv-el baki olan için gönlümü döksem kanarım
[FONT=Georgia, serif]Sessiz hıçkırıklarımı kimseye anlatamam utanırım,akidem adına naçar kalamam

[FONT=Georgia, serif]Ne hikmetse hiç sevgilim diyemedim
[FONT=Georgia, serif]Belki çok çekingen bir nefes olduğum için ifade edemedim
[FONT=Georgia, serif]Gönlümü okuyan bir yarin hasretiyle mi ömrümü tükettim ve öyle bekledim
[FONT=Georgia, serif]Neden kanaatin feyziyle iktifa etmeyi yeğlemedim, hissiyata hor bakan birimiydim

[FONT=Georgia, serif]Bir deniz ülkesini nedense diliyorum
[FONT=Georgia, serif]Kalan nefesimi iklimlerin senasında bırakmayı istiyorum
[FONT=Georgia, serif]Sevdadan yana kim olursa olsun, aşkın letafetiyle ruhu arındırsın bekliyorum
[FONT=Georgia, serif]Ne hikmetse hülyalardan vazgeçmiyorum,ufkumun sığ yamaçlarında serinliyorum

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt