yüreğimi bir gül çizdi.....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

Gülün dikeni battı dün parmağıma, ve hala gülümseyerek

bakıyorum parmağımdaki küçük sıyrığa...

kızamadım...çünkü gülün dikeni batmadan önce şükretmiştim;

" Ya Rabbi, ne kadar güzel yaratmışsın " demiştim.

Kızamadım, çünkü bir dakika önce güzel kokusunu sineme çekmiştim,

bakmaya kıyamamıs dokusuna hayran kalmıştım, çünkü batmadan önce yüreğime koymuş

onu sevmiştim...

dikenini unutmuş muydum?

unutmuştum dikenini...unutmuştum iste....

acıtmayayım diye dokunmaya çekindiğim gül,ince ve derin bir yara açmıştı parmağıma...

gülümsedim yarayada...süzülen iki damla kanada...

çünkü o yarayı açan bakmaya kıyamadiğım o güldü...

sevdiklerimizin yüreğimizde actıkları yaralarda aslında o gülün açtigi yara gibi değil miydi?

ince ve derin bir yara...

aslında çok önemsiz gibi görünse de her kımıldadiğinizda yüreğinizi inceden sızlatan bir

yara...

ama dostlarınız o yarayı açmadan önce siz muhabbet dolu kokularını sineye çekmiştiniz,

zamanı,

mekanı ve kalbinızı paylaşmıştınız...yarayı açmadan önce siz onları kalbinize koymuştunuz...

kızabilirmıydınız...?? kızamazdınız elbet...

sevdiklerimizin açtıkları yaralarda o gülün açtiği yara gibi ince ve derin...

ama yârimiz o yarayı açmadan önce biz şükretmistik, kokusunu sinemize

çekmis, bakmaya kıyamamıştık...

dikenini unutmuş muyduk...?? unutmuştuk tabi...

ama biz gülümsemeliyiz yaraya...belki süzülen iki damla kanada...gülümsemeliyiz işte....

çünkü o yarayı açmadan önce biz onu

KALBİMİZE

koymuştuk ve sevmiştik...selam ve dua ile....

Adilbey

Aktif Üyemiz
Bu satırlar anlam yüklü. O kadar güzel ifade edilmişki cümleler , yayından fırlayıp hedefe doğru süzülen bir ok gibi.Çok güzel,çok doğruu.
sevdiklerimizin yüreğimizde actıkları yaralarda aslında o gülün açtigi yara gibi değil miydi?

ince ve derin bir yara...

aslında çok önemsiz gibi görünse de her kımıldadiğinizda yüreğinizi inceden sızlatan bir

yara...

Bu satırlar ,hayatın her anında var maalesef.Sevdiklerimiz,dostlarımız,arkadaşlarımız,,,,, bazen hiç hesapsız bir gülün dikeni gibi ince ince sızlatan yaralar açarlar.Önemli olmasa da sızlatır işte.Hiç olmasa daha güzel değil mi? İşte sevilenlerin dikenleri de kalbe atılan çiziklerdir.Düzelir mi?....Bilinmez.

Emeğine sağlık vuslat.Güzel,derin ve çok hoş bir konu.Okurken bile insan uzatarak okuyor bunu.okurken insan dalıp gidiyor,10 satırlık yazı yüzlerce satır oluyor hayallerde.Belki kalpteki çiziğin üzerinen gidiliyor bir daha,bir daha...Neden ? diye soruyorsun kendine..Cevapsız sorularla başbaşa kalıyorsun kendinle...
Herşey anlamsız gibi oluyor.Ama,birde bakıyorsun ki,eetrafında gerçek dostlar da var.Herşey bir tarafa ,Allah sevdiklerimizin kalbimize açacağı çiziklerden korusun inşaallah.Başkası yapsa neyse de ,sevdiklerimizden olunca daha zor oluyor.
Teşekkür ederim Vuslat adminim.Sonsuz teşekkürler.Çok güzel bir yazıydı.Ellerine sağlık. glü :gül

Üst Alt