Allaha Ortak Koşanların Sonu

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
AYET-İ KERiME
(O hâlde) Allah’la beraber başka bir ilaha dua etme. Sonra azap edilenlerden olursun.

(26/Şuarâ 213)

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
AYET-İ KERiME
Allah’la beraber başka bir ilaha dua etme. O’ndan başka (ibadeti hak eden) hiçbir ilah yoktur. O’ndan başka her şey helak olacaktır. Hüküm yalnızca O’na aittir. O’na döndürüleceksiniz.

(28/Kasas 88)

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
AYET-İ KERiME
(Allah’a) ortak koştuklarından hiçbiri onlara şefaatçi olmayacak, hatta ortaklarını inkâr edeceklerdir.

(30/Rûm 13)

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
AYET-İ KERiME
Hani Lokman, oğluna öğüt verirken demişti ki: “Oğulcuğum! Allah’a şirk koşma! Şüphesiz ki şirk, en büyük zulümdür.”

(31/Lokmân 13)

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
AYET-İ KERiME
De ki: “Rabbimden bana gelen apaçık deliller (sebebiyle), Allah’ın dışında dua ettiğiniz (varlıklara) ibadet etmekten nehyedildim. Ve âlemlerin Rabbi olan Allah’a teslim olmakla emrolundum.”

(40/Mü’min (Ğafir) 66)

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
AYET-İ KERiME
Allah’ı bırakıp da veliler edinenler (var ya!) Allah, onların üzerinde gözetleyicidir. Sen, onların üzerine vekil değilsin.

(42/Şûrâ 6)

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
AYET-İ KERiME
Allah’la beraber başka bir ilah edinmeyin. Hiç şüphesiz ben, size O’nun tarafından (gönderilmiş) apaçık bir uyarıcıyım.

(51/Zâriyat 51)

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
AYET-İ KERiME
Hiç şüphesiz, mescidler Allah’ındır. (O hâlde), Allah’la beraber başka bir (ilaha) dua etmeyin.

(72/Cin 18)

Üst Alt