CHP'li belediyeden peygamberimize saygısızlık

MURATS44

Özel Üye
CHP'li belediyeden peygamberimize saygısızlık

Kadıköy Belediyesi, İslam dünyasını ayağa kaldıran karikatürü ücretsiz dağıttığı gazetede sansürsüz yayınladı.

chpli_belediyeden_peygamberimize_saygisizlik_1422259265_5888.jpg

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun peygamber efendimiz ve Müslüman alemini alaya alan çizimleri gündemdeki sıcaklığını koruyor. Dünyanın birçok ülkesinde derginin İslam dinini aşağılaması büyük tepki toplarken milyonlarca kişi yürüyüşlerle protesto gösterilerinde buluştu.
Türkiye'de ise en büyük gösteri önceki gün Diyarbakır'da yüzbinlerce kişinin katılımıyla yapıldı.
KADIKÖY BELEDİYESİ SANSÜRSÜZ YAYINLADI

Ancak CHP'li Kadıköy Belediyesi, fitili ateşleyen çizimi, haftalık yayınladığı gazetede olduğu gibi sansürsüz yayınladı.

Gazete Kadıköy ismiyle ücretsiz dağıtımı yapılan gazete 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' manşetiyle verdiği haberin detayında yayınladığı karikatür, vatandaşın da büyük tepkisini çekti.

Bazı vatandaşlar, belediyeye mail ve telefon yoluyla ulaşıp tepkilerini dile getirdi.
Gazetenin bir sonraki sayısında da karikatürle ile ilgili herhangi bir düzeltme ve özür metni yayınlanmadı.
CUMHURİYET GAZETESİ DE YAYINLAMIŞTI

Paris’teki saldırıya tepki olarak Cumhuriyet gazetesi, derginin seçkilerinden hazırladığı 4 sayfalık Türkçe eki gazetenin yanında ücretsiz dağıtmıştı.
Ayrıca gazetenin iki yazarı Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya da köşelerinde tepki toplayan karikatürleri sansürsüz vermişlerdi.

tbAK1_1422255171_9821.jpg

KUZEYLi

Yeni Üyemiz
KÂFİRÛN SÛRESİ

"De ki:'Ey kâfirler!
Ben sizin taptıklarınıza tapmam.
Siz de benim taptıklarıma tapıcı değilsiniz.
Ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim.
Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz.
Sizin dininiz size, benim dinim banadır"

Bazi insanlari anlamak mumkun degil.Hic dusunmazlarmiki,laf attigimiz,kotulemeye calistigimiz nedir ve bize ne gibi kotulukleri var.Allah akildan ayirmasin.Yoksa insan hayvandanda asagi olur.

MURATS44

Özel Üye
KÂFİRÛN SÛRESİ

Bazi insanlari anlamak mumkun degil.Hic dusunmazlarmiki,laf attigimiz,kotulemeye calistigimiz nedir ve bize ne gibi kotulukleri var.Allah akildan ayirmasin.Yoksa insan hayvandanda asagi olur.

Güzel yorum Kuzeyli. Teşekkür ederim.

Maalesef biz bunu kabul etmişken, çarpıtılmış ve bozulmuş dinlerine tek laf söylemezken nedense her üç laflarından biri islama saldırı ve hakaret. Bu zavallılar islamın ne olduğunu bilmeden, neyi yasaklayıp neyi emrettiğini bilmeden saldırıp , hakaret ediyorlar. Bir yandan da alışkanlıkları , zararlı işleri islam dini vasıtasıyla yasaklanıp haram edildiği için bu davranışlarından vazgeçemedikleri için islamı yanlış bilip karalamaya çalışıyorlar. Oysa ki,

İnned dîne indâllâhil islâm(islâmu), ve mâhtelefellezîne ûtûl kitâbe illâ min ba’di mâ câehumul ilmu bagyen beynehum, ve men yekfur bi âyâtillâhi fe innallâhe serîul hısâb(hısâbı).

Allah nezdinde hak din İslâm'dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah'ın hesabı çok çabuktur. ( ÂLİ İMRÂN-19)

İşin ilginç tarafı ise dışardan gelen saldırıların , içimizdeki zavallı gafiller tarafından da planlanıp yürütülüyor olması. Öyle bir kaptırmışlar ki kendilerini, islamın "haram" kıldığına karşı gelip ısrarla yapmaya devam etmeleri. Dillerinden Allah ac kelimesi düşürmeyenler Allahın dinini değiştirme ve karalama çabaları içindeler ve bundan da vazgeçmiyorlar, vazgeçmeyecekler. Bu bazılarının planlarının gerçek olması için içimizdekilerin de onlara destek çıkmaları. Ne de olsa aynı zihniyetteler. Kafa yapıları, inançları aynı.

Çok kısa bir video. Atatürk 5 yaşındaki bir çocuğa , bira fabrikasının açılışında bira içiriyor. Bizim şimdiki cahil ve cühela takımı ise bunu bir marifet sayıyor. Bu itiraf atatürkün manevi kızı Ülkü adatepe tarafından ifade ediliyor ki, 5 yaşında iken bira içirilen çocuğun ta kendisi. Dahası......

29-08-1990-milliyet-sayfa-13.jpg

Ebû Zerr el-Gıfarî (radıyallahu anh) diyor ki: Rasûlullah’ın (sallallahu aleyhi vesellem) mescidde bulunduğu bir sırada mescide girdim ve varıp yanına oturdum.
Hz. Peygamber; – “Ey Ebû Zerr, cin ve insan şeytanlarının şerrinden Allah’a sığın!” buyurdu.
Ben; – “İnsan şeytanları da mı var?” dedim.

– “Evet,” buyurdu.
chp-zihniyeti_257789.jpg

hiçbir sorun için çözüm önerisi sunamamakta sadece sunulan çözümlere muhalefet etmekte.
kemel kılıçdaroğlu nun başa gelmesiyle mevcut durum değişmemiştir.
kemal kılıçdaroğlu na türban sorunu ile ilgili bir projeniz var mı diye sorulduğunda önce bi akp çözüm önerisi sunsun demiştir * yani şuna getirmekte önce iktidar bi öneri sunsun biz gerekli muhalefeti yaparız.

Herşeye karşı çıkan, her doğruya mutlaka karşı çıkan ve bunu muhalefet sayan dış güçlerin Türkiyedeki uzantısı chp nin ,

7449_515808778484467_273357547_n.jpg

kafasına güzel bir örnek. bunlar yaşandı , yaşanıyor ve yaşanacak. taaa ki bu kafa tamamen yok olana kadar.

[video=dailymotion;xjaxbj]http://www.dailymotion.com/video/xjaxbj_iste-seref-ve-haysiyetten-yoksun-chp-zihniyeti-www-basinyayin-net_news[/video]

Bu videoya ise söylenecek çoooook şey var ama değmez.

Allahım; şeytanın şerrinden, cin ve insan şeytanlarının şerrinden ve nefsimizin şerrinden sana sığınıyoruz.

Üst Alt