Çizgili pijama partisi CHP'ye tıpış tıpış ninni..

MURATS44

Özel Üye
Çizgili pijama partisi CHP'ye tıpış tıpış ninni.. Eli ayağına dolaşık, şaşkın cumhuriyet yavrusu, Naftalinli Pinokyo…

Chp’nin kapısında yazı kuluçkasına yatsam ancak bu şekilde adlandıracağım masallar yazabilirim. Boş kafa ve göbek arazisi tembellikten ağaçlandırılmamış insanların bir araya gelmesine Kurultay değil Karın Gurultayı denir evladım.
Yahu bırakın damgalamayı sırra kadem basın yeter! Bırakın lekelemeyi çamur barajı olduğunuzu kabul edin yeter! Bırakın makamdakilere düdük çalmayı, arada bir koltuğunuzdan kalkıp yere yakın tamponu havalandırın yeter! Hani dışarıya çıkınca ağır siklet mutluluk pozları veren eve gidince hüngür hüngür ağlayan depresif ergenler gibisiniz. Başarıyı rakibinizin üzerinden değil kendi sırtınızdan kazanmayı bilseydiniz seçmenlerinizin bile alaycı kahkahalarına gark olmazdınız. Sadece cila particiliğine soyunmasaydınız mesela içerdeki kurmalı örümceklerin de tozunu alsaydınız. Samimi görünmek maske takasıyla olmuyor. Ya içinizdeki maskecileri yollayacaktınız ya da demokrasinin yankesicilerini ..

Duyduk ki Gezi olaylarında ağzına burnuna çaput bağlayıp kovboylukla ambalajlanan oyuncuları transfer etmişsiniz. Yamaya yama dikmenin derdinde çift dikiş muhalefete bence mantolama lazım. Cephe kaymış, içerisi teneffüs zilini bekleyen son ders ergenleri kavgalarından mütevvelit. El ayağa dolaşık, çuvallamış kafatasları.. Hey yavrum hey.. Valla antidepresan hayaller hap gibi gidiyor aranızda.
Kazmayı derine vurdum farkındayım gaf tesisatınız o kadar sağlam ki patlamıyor maşallah. Sadece Kılıçdaroğlu’na sepet havası üfürmekle olmaz. Milletin özgürlüğüne ot tıkamış döpiyesli cerahatleri de yollayacaksınız. Mesela ikna züğürdü oda servisçisi bir kadın var aranızda, mesela şişeleri devirip küfür bilardosu oynayan bir adam var aranızda Kamer Gencecik, mesela iftar sofrasıyla çilingir sofrasını kolajlayan sonra da milli manevi duygular saçmaca oynayan incecikten bir adam var.
Bence partinin adından damarından kanından herşey değişmeli. Mesela aday gösterdikleri adamın adını basından öğrenen ve öyle mi yavv diyen adamınızın eline Ayşegül Tatilde kitabı verin o ironiyi şezlong eskiyince anlar. Bildiğin acınacak halde bir parti. Neresinden tutsan oraya bir ok takviyesi daha gerekecek o hesap.
Temel damdan düştüğünde, ne oldu diye soranlara valla ben yeni geldim demiş. Yeni gelecek olanın da eskiyenin de ortak manşeti “ Kendine gelmeden bir yere gelemezsin” Hadi eyvallah.
Esra Elönü -Haber 7

Üst Alt