En Sevgiliye Mektubum

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
En Sevgiliye Mektubum

Es Selamü Aleyke Ya Rasulallah;

Ben senin ümmetin olma bahtiyarlığına eren, başörtüm nedeniyle eğitimimi dışarıdan devam ettirmek zorunda kalan genç bir kızım.
Ya Rasulallah, beni O Yüce KUR’AN-I KERİM’de Allah-ü Teâlâ’nın farz olarak kıldığı tesettür emrini yerine getirdiğim için okula almıyorlar.
Nasıl ki; cahiliye devrinde insanlar kız çocuklarını doğar doğmaz toprağa gömerek onların geleceklerini doğdukları gün yok ettilerse, şimdi de benim bulunduğum devirde, kız çocuklarını başları örtülü diye okula almayarak onların geleceklerini karartıyorlar.
Ya Rasulallah, benim şu an bulunduğum devir çok kötü. Fitne, fesat, uyuşturucu, fuhuş, işkence,… Kısacası; akla gelebilecek olan ne kadar kötülük varsa, tıpkı senin mücadele verdiğin cahiliye devrindeki gibi almış başını gidiyor. Bu da yetmiyormuş gibi kendini ilahiyatçı sanan sözde âlimler Kur’an-ı Kerim’in ayetlerini işlerine geldiği gibi yorumluyorlar. Daha sonra da bunları sanki Allah’ın diniymiş gibi cahil insanlara sunup, peşlerinden sürüklüyorlar. İnsanlar artık dürüstlükleriyle, ahlaki erdemleriyle değil; yatlarıyla, katlarıyla, paralarıyla tartılıyor ve o derece değer görüyor.
Milyonlarca masum din kardeşlerimizin kanları acımasızca sırf dünya menfaatleri için dökülüyor ve biz buna seyirci kalıyoruz. Her gün televizyonlarda, gazetelerde içimizi kanatan, yüreklerimizi dağlayan haberleri duyduğumuzda vicdanlarımız titresede tesiri çok çabuk geçiyor. Yine yiyiyor, yine içiyor, yine gülüyoruz…
Ya Rasulallah, Veda Hutbe’nde bizlere emanet olarak bıraktığın Kur’an-ı Kerim’in emir ve yasaklarına uyduğumuzda ve sünnetini layıkıyla yerine getirdiğimizde yolumuzu hiç şaşırmayacağımızı söyledin. İnşallah biz de ömrümüzün her vaktinde Kur’an ve sünneti yaşayıp yaşatabilen Allah-ü Teâlâ’nın salih kullarından olabiliriz.

Senin Şefaatine Nail Olmaya Çalışan
Beyza Gül ŞENGÜN

SözDüŞü

Banned
Allah razı olsun paylaşımınızdan.

İnsanlar artık dürüstlükleriyle, ahlaki erdemleriyle değil; yatlarıyla, katlarıyla, paralarıyla tartılıyor ve o derece değer görüyor.

Allah adı yüreğe ta derinden değen hayırlı kullardan olabilme temennisi ile..

images

Üst Alt