Faiz bu kadar mı kolay!!!

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
] Faiz bu kadar mı kolay!!!

] Bismillahirrahmanirrahim.
Bizlere kalemle yazı yazmayı öğreten din gününün sahibi Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd olsun. Salât ve selam peygamber efendimize, onun al ve ashabına ve kul olma manasında gayret eden tüm mü’min kardeşlerimizin üzerine olsun.
Muhterem kardeşlerim Allah'a hamd ve nebiler nebisine salât ve selamla söze başlamış olmam elbette ki imani konuda âli bir derecede olduğumu göstermez. Develer ve katırlar yüküyle günahlarım varken bu konularda kelam etmek haddime değildir. Burada bulunmamın sebebi de kalbimdeki bu kir ve pastan dolayıdır.
Sözü çok fazla uzatmayacağım. İstanbul’da ikamet etmekteyim. Kirada oturuyorum. Her ay 500 lira kiraya veriyorum. O Aziz ve Celil olan Allah’a şükürler olsun ki daimi bir işim var ve kirayı ödeyebiliyorum. Rabbim geçim sıkıntısı çeken ümmeti Muhammed’e yardım etsin inşallah.
Şimdi asıl konuya gelmek istiyorum. Şu kiradan kurtulmak kendimize ait bir evde oturmak ve kiraya verdiğimiz paralarla daha hayırlı şeyler yapmak hesabıyla bir ev almak için araştırmalara koyuldum. Ancak işler gerçekten çok vahim. Üzüldüm. Yüzde doksanına yakın Müslüman’ın yaşadığı bir ülkede KREDİYE yani kısacası FAİZE bulaşmadan alabileceğim bir kümes dahi bulamadım. Hangi kapıya dayandıysam ne yazık ki Siyonizm’in modern sömürü sistemi olan KREDİ. Şimdi soruyorum MUHTEREM kardeşlerim. Bu mudur Müslümanlık? Bu mudur Allah’a kulluk? Allah korkusu olan tek bir müteahhidimiz yok mu? Milyon dolarlarla oynayan ve camilerden hiç çıkmayan o muhterem zenginlerimiz nerede? Faiz ile ilgili o dehşetli ayet ve hadisleri sıralamayacağım. Çünkü hemen hemen herkes az çok biliyor zaten. Bir müslümanı açıkça günahların en büyüğüne sevk etmenin vebalini nasıl ödeyeceğiz bilemiyorum. Allah cümlemizi affetsin.(Amin)
Bu konuda bana öneri fikir ve yardımları olacak olan değerli kardeşlerim aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirler.
Saygılar …
]bilge_ogretmen@hotmail.com

bozkurt

Aktif Üyemiz
s.a

hocam,negüzel bir konuya degınmıssınız,Allah c.c razı olsun.
durum aynen boyledır.Allah hıdayet versın.
insanları resmen faizeyonlendırıyolrar.
ustelık hergun daha farklısını farklısıımlısını reklamlarda tanıtıyorlar.
ve artık gizler gıbı degıl açıktan,yapıyorlar.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ashabım! Kimin yanında bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin. Biliniz ki, faizin her çeşidi kaldırılmıştır. Allah böyle hükmetmiştir. İlk kaldırdığım faiz de Abdulmutallib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir. Lakin anaparanız size aittir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız.

Efendimiz Hz. Muhammed (sav) veda hutbesinde , her türlüsü haramdır diyerek vurgulamıştır. Daha açıklaması olabilir mi acaba?
Günlük hayatımıza o kadar yerleşmiş ki, sanki son derece normal bir şey. Bankacılık sistemi oldukça bu konu böyle devam eder. Rabbim bir çözüm yolu hidayet etsin inşaallah.

bozkurt

Aktif Üyemiz
amin inş amin.

sadece bankalarla kısıtlıda degıl malesef.
elektrık su dogalgaz ceptelefonu faturaları,bunlarda gecıkmeye gırdıgınde faiz işleme giriyor.

hertutlu bu batagın ıcındeyız malesef.

Üst Alt