Filistinli Bir Dua

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Filistinli Bir Dua Filistinli Bir Dua Filistinli bir duayım şimdi ben! Nasıl yorgun nasılda çaresizim Kana karışmış binlerce aminim Filistinli bir duayım derbeder Ellerim açılmış tek sahibime Yedi cihan görür, susar halime! Ne vakit hesap sorulur zalime Filistinli bir duayım çaresiz Meleklerin ayak sesi Bedir'den Koşup gelse peygamber Medine'den Bu sessizlik çıkartacak çileden! Filistinli bir duayım çaresiz! Tükenmiş dizimde derman kalmamış! Kimsede merhamet vicdan kalmamış Kan damlıyor yüreğimden,tenimden Yaramı saracak yaran kalmamış! Filistinli bir duayım şimdi ben Bilmem gücün yeter mi söylemeye Üzerimde binlerce Ebu Cehil Binlerce serzeniş yetim, dilimde Filistinli bir duayım çaresiz Nefesim yetmiyor çığlık olmaya! Evim,yurdum,ırzım daim ateşte Peygamberin emaneti peşkeşte! Kardeşim! Ağlıyor seccadem her gün Ağlıyor Filistin ağlıyor Kudüs Miracı bekliyor mescidi aksa! Ebubekir ağlıyor,Ömerler yasta! Filistinli bir duayım şimdi ben! Öylesine kutsal öyle mübarek! İstersen diline şan eyle beni! İster yüzüstü bırak! Terk-i diyar et! Benim kalacak her daim toprağım Ben uğruna baş konmuş bir sevdayım! Kılıcımda peygamberin şanı var! Yenilmem ben! Ben Mescid-i Aksa'yım Filistinli bir duayım şimdi ben! Yalnızca Rabbine erişen sesi Öyle güçlüyüm ki yakarışımda Direnişim ümidin serzenişi Şimdi ben Filistin'im! Sahip çık bana! Şimdi ben peygamberin emanetiyim sana! Hep zulmü alkışlayan ellerini açsana! Ben kan kokan toprağın en naçar yeminiyim! Eğilmeyen başım ben! Ben miracım, müjdeyim! Filistinli bir duayım şimdi ben! Senin çaresizliğe terk ettiğin...

Üst Alt