Göz Ucuyla Bakıp Kıyamadığıma

_bamteli_

Aktif Üyemiz
[FONT=comic sans ms,sans-serif]
filistinli-cocuk-kime-bakiyor.jpg

[FONT=comic sans ms,sans-serif]/ Bir esimlik hava var tıkalı boğazlarda
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Birde çığlık çığlığa susmayan direnişler /

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Neydi o küçük kızın hülyaları, yâda neye dayalıydı şimdiye dek? İnsaftan bi-haber o insancıklardı o hayalleri yıkan, düşler ülkesindeki o minicik elleri köklerinden koparan. Ve vicdan seslerine inat devamlılıkları...

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Yıl 2008 ve aralık ve kış ve hep gözyaşları, hep susuş. Artık gri tonunda tüm hayat, toz duman nefeslik. Etrafta ne bir ev, ne bir aile ve nede bir birlik! Paramparça dünya, yok olan kardeşlik...

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Sen ey televizyondaki haberlere dayanamayıp göz ucuyla bakıp kıyamadığım çocuk! Kıyamadığım kardeşim. Ben bakmaya bile kıyamazken, kıydılar sana, vurdular bizi. Varlık içinde boğulurken biz, yokluğun has safhasına endekslediler sizi. Seslenişim sana ey duamda artık unutmamaya söz verdiğim Filistinli mücahidim. Seslenişim bana. Elden birşey gelmiyor diye susmak değildir görevim; bilirim. Hakkındır bizden yardım isteyişin, hakkındır dualarda anılmak.

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Ve biliriz ki aslolan şu fani dünyada İslam üzere yaşayıp değerlerimize sahip çıkmak...

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Ya Rab! Bizi bizden daha iyi bilirsin. Ya hidayet nasip et şu zalimlere yada kahret Zatı isminin cilvesiyle...

[FONT=comic sans ms,sans-serif]La İlahe İllallahu Vahidül Kahhar...

Üst Alt