GÜNÜN DUASI (Sende Katıl ) Her Gün Güncellenecek

ceylannur

Yeni Üyemiz
Bismillahirrahmanirrahim

Ya Rabbi! Bizi bizimle birakma, bizi nefsimizle imtihan etme.. gecmis günahlarimizi bagisla gelecegimizdende emin kil hayrlisini ver…
Ya Rabbi! Hic bir zaman bizi birbirimizle imtihan etme..
Aramizdaki uhuvvet ve muhabbeti artir..
Ya Rabbi! Gözümüzden gözyasini gönlümüzden selamini, dilimizden birbirimize ettigimiz duayi alma…
Gönlümüzü su-i zandan, agzimizi giybetten, nazarimizi tenkidden arindir…
Canimizi birer Sehit olarak al..bizi Sahabe kardesligi gibi bir kardeslikle sereflendir…
Birlikten beraberlikten dogacak rahmet ve feyzinden mahrum kalmaktan Sana siginiriz..
Bizleri cennetin en yüksek tepesinde dostlarimizla, kardeslerimizle ve
Senin has dostlarinla beraber Habibin Muhammed sallALLAHu aleyhi vesselem efendimiz yaninda hasreyle..!

ceylannur

Yeni Üyemiz
''fanİyİm fanİ olani İstemem...
Acİzİm acİz olani İstemem....
Ruhumu rahmana teslİm eyledİm gayr İstemem...
İsterİm fakat bİr yar-i bakİ İsterİm...
Zerreyİm fakat bİr Şems-İ sermet İsterİm...
HİÇ ender hİÇİm fakat bu mevcudati bİrden İsterİm

ceylannur

Yeni Üyemiz
HANİ YARABBİ DERSİN YA.....
Allahü teâlâ buyurdu ki:Ey insanoğlu
bana ortak koşmadan kulluk edersen amelinin karşılığını veririm.
Dua istemek senden kabul edip vermek de bendendir.) [Taberani
...Hani dua edersin ya tam duaya başlayacak iken bir düğüm gelir boğazına konuşamazsın yutkunursun ve gözünden damlar bir kaç damla yaş hani başlarsın duaya

Allah ım!
beni affet dersin dersin ama yüreğin yanar önceki yaptıklarına işlediğin günahlarına
sonra aklına RABBİNİN RAHMETİ gelir ve duana devam edersin

hani
YA RABBİ! dersin
Rabbim Affet Beni
YA RABBİ!

SENİ çok seviyorum derken dilin tutulur o heyecanla hani bir şey istersin ya utanırsın bakamazsın semaya ;

YA RABBİ!

Habibinden ayırma dersin sonra habibin senin için yaptıkları ve senin onun için yaptıkların gelir ya aklına işte takatin kesilir gözyaşın sel olur işte o uçurumu anlarsın ya yüzün kızarır kızarsın ya kendine

Allah'ım dersin
Allah ım öyle bir deryaya daldır ki dersin sonra yine ağlarsın en sevgilinin hasretine ağlarsın ..
Hani bir an düşünürsün ahireti ve gözünün önüne gelir mahşer anı işte Rasûlallah(s.a.v)karşıda hemen yanına gitmek istersin ama iki melek iki koluna yapışır ve senin yerin orası değil der ve ateşi gösterir sana. İşte o anı tasavvur edersin…

SONRA İKİ ELİNİDE KALDIRIRSIN SEMAYA GÖZÜNÜN KENARLARINDAN DAMLALAR YERE DÜŞER O AN
YA RABBİ!
DERSİN BÜTÜN KALBİNLE ŞU ANDA BÜTÜN KÂİNAT DUYSUN BENİ DERSİN
SENİ VE HABİBİNİ ÇOK SEVİYORUM
DERSİN VE YIĞILIRSIN TAKATIN KESİLİR VE VELHAMDÜLİLLAHİ RABBÜL ALEMİN
DEYİP DUANI BİTİRİRSİN…
ALLAH CÜMLEMİZE BÖYLE DUALAR NASİP ETSİN HİÇ DEĞİLSE BÖYLE
DUALARDA YER ALMAYI NASİP ETSİN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Kalp, neyle doluysa, ameller de o yönde oluyor..Kalbin ne kadar kısmını boş sevgiler kaplıyor?..Sevgilerin esas sahibine yönelmeyince, bir yük oluyor kalp..Ey kalp, seni Yaratan'dan çok sevebileceğin kimse var mı?...
----------------
"Ey Allahım!Beni hidâyetine ulaştır.Geçmişimi,geleceğimi
bağışla!Ey başvurulacakların en hayırlısı!Kendisinden istenilenlerin
en keremlisi,en çok vereni!Ey Allahım!Sen,sözümü işitiyor, yerimi görüyor,gizli, açık neyim var ise biliyorsun.İşlerimden hiç
biri sana gizli değildir.Ben çâresizim,yoksulum.Senden
yardım ve eman diliyorum." Amin.

ceylannur

Yeni Üyemiz
Rabbim yüreğinde zerre kadar seni anan, sana dayanan, sana kanayan herkese acı,
imanın nuruyla donat,
Zira sen dilediğini hidayete erdirensin ey lütfunun sınırı olmayan!
Ey ALLAH diyene acıyan!
Ey merhametin kalbi!
...Varlığımızın ve bütün evernin sahibi!
Hayatımıza haram ve helal çizgilerini çeken sahibimiz! kıl,
Bizleri iman nuruyla donat ki nice tomurcukların güle durmasına vesile olalım,
Cemre cemre çoğalt bizi,
Yağmur yağmur yağdır bizi imanın serin diyarlarından mahrum kalmış kurak yüreklere,
Irmak ırmak coştur bizi
Beyhude geçmiş yıllardan nice canlar döndürelim,
Coşkun coşkun çağlat bizi
Yüreklerdeki gaflet yangını söndürelim,
Hep sana Rabbim! Hep sana sadık kı...amin amin amin...

Ettiğimiz dualar, Allah'a gönderdiğimiz mektupsuz zarflara benziyorlar. Zarf var fakat mazruf yok. Bu şu demektir: Ceset var fakat ruh yok, kabuk var fakat öz yok, maske var fakat yüz yok.
Yaşarmayan bir göz, kızarmayan bir yüz, hissetmeyen bir öz, eyleme dönüşmeyen binbir söz ile Allah'a yazılan davetiyeler nasıl vars...ın yerine?
Yanmayan, özlemeyen, sızlamayan, inlemeyen, duymayan bir yüreğin feryadı mı olur?

Hüzünle birlikte elveda demek zamanı geldi çattı “Ey Mübarek Kur’an ayı, Saimlere gufran ayı, Müminlere ihsan ayı, Şehri Mübarek elveda!

Gündüzlerin rahmet idi, Gecelerin nimet idi, Âşıklara vuslat idi, Şehri Mübarek elveda!
...

Hakkıyla kadrin bilmedik, pek çok kusurlar eyledik, nâdim olup tövbe ettik, Şehri Mübarek elveda!

Allahım, *bana sitem edene karşı dilimi, *benle savaşan düşmana karşı elimi, *küfürde inatlaşana karşı da imanımı muzaffer kıl *Bana tuzak kurana tuzağımı* Zulmetmek isteyene karşı Gücümü *Beni ayıplayarak Bana sövene karşı,Onu yalanlayıp Ona karşı durma gücünü *Ve beni tehdit edene karşı Selametimi bana bağışla, Beni sevap ve iyilik yoluna Çağıranın yolunda gitmekte ,İrşat edenin izinde yürümekte Başarılı kıl AMİN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allah'im bana haram lokma nasip etme.Butun islam alemini uykusundan uyandir ve dusmanlarimizin oyununa gelmeyelim.

Yarab senin kilincligini yapmis bir milletin evlatlariyiz bizleride atalarimizin yolundan gitmeyi nasip eyle.

Senin rizan icin degilde sadece cennete girmek icin iman etmis isem beni cennetine koyma.

Yarabbi beni sana layik bir kul,hazreti Muhammed(s.a.v.)layik bir ummet ve senin rizani kazanmis atalarima layik torun eyle.Sen ihlasla yapilan dualeri kabul edensin benim dualarimida kabul eyle.Amiyn.
Amiyn.

user_offline.gif

ceylannur

Yeni Üyemiz
İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: "Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için "Salât-i Tefriciye"yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir."

"Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

"Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed'e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O'nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O'nun hürmetine elde edilir. O'nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah'ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et."

Amin....

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey VEKİL olan Allahım.
Sen ne güzel vekilsin. Sen En Güzel Sahibimizsin. Güzel Alahım canımızı, malımızı, hayatımızı, sevdiklerimizi Sana emanet ediyoruz. Sana tevekkül ediyoruz. Dünyada, mahşerde ve Cennet'inde en güzel vekil Sen'sin.

De ki: "Allah, bana yeter. Tevekkül edecek olanlar, O'na tevekkül etsinler." (Zümer 38)

Milyarlarca canlıya, meleklerine, ruhanilerine Sen ne güzel Vekilsin. Onların rızıklarını ve tüm ihtiyaçlarını en mükemmel ve kusursuz giderensin. Tek hücreli canlıların, anne karnındaki bebeklerin, yerin altındaki köklerin, denizin dibindeki mercanların, galaksilerin bütün şuurlu ve şuursuz mevcudatının tüm ihtiyaçlarını en mükemmel gideren, En Mükemmel ve Tek Vekilsin.

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey VEKİL olan Allahım.
Sen ne güzel vekilsin. Sen En Güzel Sahibimizsin. Güzel Alahım canımızı, malımızı, hayatımızı, sevdiklerimizi Sana emanet ediyoruz. Sana tevekkül ediyoruz. Dünyada, mahşerde ve Cennet'inde en güzel vekil Sen'sin.

De ki: "Allah, bana yeter. Tevekkül edecek olanlar, O'na tevekkül etsinler." (Zümer 38)

Milyarlarca canlıya, meleklerine, ruhanilerine Sen ne güzel Vekilsin. Onların rızıklarını ve tüm ihtiyaçlarını en mükemmel ve kusursuz giderensin. Tek hücreli canlıların, anne karnındaki bebeklerin, yerin altındaki köklerin, denizin dibindeki mercanların, galaksilerin bütün şuurlu ve şuursuz mevcudatının tüm ihtiyaçlarını en mükemmel gideren, En Mükemmel ve Tek Vekilsin.

090.gif
090.gif
086.gif
086.gif
008.gif
008.gif
008.gif
m30.gif
m30.gif
m30.gif
m28.gif
m28.gif
m28.gif

Allahım bizler helalinden ve kolayından manevi ve maddi rızık ver. Bzileri çalışkan, işimizi kolay ve bereketli eyle.

Sebeplere en güzel uymayı ve Sana en güzel tevekkül etmeyi bizlere öğret. Sen Rabbül Aleminsin.

Halilini ateşe attılar. Hasbünallah dedi ve Sana sığındı. Ateşleri Cennete çevirdin. Biz de Alemi İslamın mazlumları olarak Sana sığınıyor ve Hasbünallah ve niğmel vekil. niğmel Mevla ve niğmel nasir" diyoruz.

m28.gif
m30.gif
m30.gif
m30.gif
m30.gif

Iraktaki mazlumlar, Filistin, Afganistan, çeçenistan vb dünyanın dötbir bucağındaki mazlumlar için Sen Ne Güzel bir vekilsin.

Bizleri en kısa zamanda muzaffer eyle

Sen bizleri bol bol ve seve seve, “ALLAH” ismini zikreden kullarından eyle.

Senin her bir ismin ve sıfatın, gökler ve yerler kadar, geniş giriş kapısı olan ve sonu olmayan, sınırsız hazinelerdir. Senin “ALLAH” ismin bütün bu hazineleri içine alan, Kürsünü, Arşını kuşatan, azametin gibi sonsuz azamet sahibi, bir Hazineyi Azam’dır.

Ne güzel der Süleyman Çelebi:
“Aşk ile bir kez ALLAH dese lisan,
Dökülür cümle günah bedenden misli hazan”

m28.gif

Ne güzel der Fuzuli: “Ya sevgiliden söz et, ya sus”
Ne güzel der âşık: “Sohbetleriniz, sohbeti Canan olsun”
Garibullah der: “Ya 'ALLAH' de, ya sus”

Ey Güzeller Güzeli Allah’ım! Ey güzelliği akılara hayret ve durgunluk veren Bedi olan Allah’ım. Seni çok seviyoruz. Ne olur Sen de bizleri çok sev Allah’ım.

Bu günümüzü, bu haftamızı, bu ayımızı, ömrümüzü hayırlı eyle. Bize ve nesillerimize uzun hayırlı ve sıhhatli bir ömür ver. Geçmiş devirlerde peygamberlere, alimlere nasıl hayırlı işler yaptırdıysan bizlere de öyle hayırlı işler yaptır. Meleklerin dillerine destan olacak hayırlı işler.

m28.gif
m28.gif
m28.gif
m30.gif
m28.gif
m28.gif
m16.gif

Vakti gelmiş bekarlara Saliha eş ver. Evlilerin Sana olan aşkını arttır Allah’ım. Evlilerin evleri mutluluk ve huzur yuvası, Cennet köşesi olsun Allah’ım.
m19.gif
m16.gif

m30.gif
m30.gif
m30.gif
m30.gif
m30.gif
m30.gif

ceylannur

Yeni Üyemiz
m03.gif
amin inşallahhhhhhhhhhhhhhhhh

Evladı olmayanlara hayırlı evlatlar, evladı olanlara da uzun, hayırlı ve sıhhatli bir ömür ver. Sen latifsin lütfeylemeyi seversin. Evlatlarımızın ilmini, fehmini ve zekalarını attır.

m30.gif
m17.gif

Gençlerimize gençliklerini Senin yolunda kullanmayı lütfeyle. Gençlerimizi Dünya ve içindekilere tenezzül etmekten Sen koru. Hakiki Sevgili Sensin. Sana aşık, vurgun, tutkun olmayı bizlere lütfeyle. Mecnun’un Leyla’ya, Ferhat’ın Şirin’e olan aşkından daha derin bir aşkla Seni sevelim, Sana meftun olalım. Gençlerimizi Allah Aşığı, Peygamber Sevdalısı eyle.

m28.gif
m30.gif

Ey Gani, Muğni, Kerim, Latif olan Allahım!
Senin büyüklüğün kadar lütuf, ikram ve ihsanların da büyüktür. Bizim küçüklüğümüze değil, Senin büyüklüğüne yakışır bir şekilde Senden lütuf ve ikramlarını bekliyoruz. Sen Zül Celali Velikram’sın. Sana her an edilmiş ve edilecek bütün hamdü senalar adedince hamdü senalar olsun.

m28.gif
m28.gif
m28.gif

Üst Alt