İstemediğin Birini Uzaklaştırma Duası

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Yasemin kardeş sen değilde eşiniz suç duyurusunda bulunsa daha etkili olur...
sonuçta sizinle değildir onun derdi...inşallah anladınız...yada telefonlara bakmayıp muhattap olmıycaksınız...
en güzel cevap sesiz kalmaktır....siz yinede belaları def etmek için dua okuyun....

K

Kayıtsız Üye

Guest
kolay gelsin yazmış olduğunuz esmalar ve dualarla ilgili kaynak gösterebileceğiniz ne vardır çünkü yazılan bu dua ve esmanın bir kaynağı olmalı yoksa şirke girer okuyan selametle

U

Unregistered

Guest
Koly gelsin bu yazılan dua ve esmaların kaynakları nedir kesinliği olanmı yani kim veya kimler tarafından önerilmiş uygulanmış

U

Unregistered

Guest
Eğer okunan dualar , harfleri değişip başka anlamlar kullanamdıkça dua okumakla şirke girilmez. Kuran yetlerini okumak şirk olmaz.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Kardeşim senin başka işin yok mu...neyin peşindesin...AĞIZDAN çıkan her güzel istekler yalvarışlar duadır...Sen önce duayı neden nasıl yapılır onu araştır öğren...
kaynağı boş ver,araştırıp öğrenirken de kaynağını görürsün...

U

Unregistered

Guest
Hocam son sözüne katılmıyorum kaynağı boş ver nedemek ben burda ortalığı karıştırmak için burda değilim sadece soru sordum ama senin cvbın berbat ötesi kaynağı olmayan nasıl güvenneceksin bover nedemek cahil olma paylaştığı duanın kaynağını sormak suçmu yanlışmı sorarım hoşuma gitti bende normal bir şekilde sordum senin burda zoruna giden ney Vuslat efendi bilmiyorsan bilmiyorum de bana araştır diyene kadar sen araştır bir dahakine soran olursa cvp verirsin böyle boşver diyerek boş konuşmassın

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

Konunun başında zaten belirtilmiş dualar ve kaynağı...Bende vereyim tekrar olarak,bizrazdaha açıklayıcı ve anlaşılır şekilde...

Benim zoruma giden bişey yok,,,vuslat efendide değilim,,,hocada değilim,hocalık büyük bir mertebedir,onlara saygımız sonsuzdur...
Bizler acizane yıllara dayanan bilgimiz okuduklarımızla amel ediyorsuz biiznillah...zaten sizde buraya değil hocaya sorardınız hemfikiriz burda inşallah...
sitelerde genelde kaynaklar bellidir...Doğruyu ALLAH biliyor...çok kaynaklar şu zamanda doğru denmiyor akıllar karışıyor...bende o bakımdan size
söyledim...sıkıntı nusubet için dular konusu burası....şimdi ben rabbime desem gıyabınıza,,ALLAHIM bu kardeşimin her ne sıkıntısı varsa gider....buda bir duadır...
işte siz bunları anlamadınız anlamanızıda beklemiyorum...konuşma uslübünüz bana ters...selam ve dua aile...

Dert ve beladan,sıkıntıdan kurtulmak için okunan dualar:Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Başına dert ve bela gelen, Yunus Peygamberin duasını [La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzâlimin] okusun! Allahü teâlâ, onu muhakkak kurtarır.) [Tirmizi]
(Her gün sabah akşam yedi kere, "Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim" okuyan, dünya ve ahiret sıkıntısından kurtulur.) [İbni Sünni]
(La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır.) [Hakim]
(Bir sıkıntıya düşünce, “Bismillâhirahmanirrahim velâ havle velâ kuvvete illa billâhil aliyyil azim” diyeni Allahü teâlâ, sıkıntı ve belalardan muhafaza eder.) [Deylemi, İbni Sünni]
(Rızka kavuşan çok Elhamdülillah desin. Rızkı azalan çok istiğfar etsin. Üzülüp sıkılan, la havle vela kuvvete illa billah desin.) [Beyheki, Hatib]
(Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.) [Şir’a]
(Sıkıntılı iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekil” deyiniz!) [İ. Merdeveyhi]
(Yasin okuyanın sıkıntısı gider.) [Deylemi]
(La ilahe illallah kable külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yebka Rabbünâ ve yefni küllü şey’in diyen sıkıntıdan kurtulur.) [Taberani]
(Cuma namazından sonra, İhlâs, Felak ve Nas’ı yedişer defa okuyan, bir hafta, kaza, bela ve sıkıntılardan kurtulur.) [İ.Sünni]
("La ilahe illa ente, sübhaneke inni küntü minezzalimin" diyen, uğradığı beladan kurtulur.) [İ. Sünni]
(Sıkıntı için şu duayı okuyun: La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-kerim.) [Müslim]
(Sıkıntıya düşen 7 defa Allah, Allahü Rabbi, lâ üşrikü bihi şey’a desin!) [Nesai]
(Sıkıntı için, “Allah, Allah Rabbünâ lâ şerikeleh” deyin!) [Beyheki]

U

Unregistered

Guest
sevgili kardeşim benim burda demek istediğim buydu şimdi anlamışssın konuşma üslubumda verilen cvba göre olur burda sizin ilk başta yazma şeklinize karşı benimde vermiş olduğum tepkidir Allah razı olsun bu paylaşımlar için Allah yar ve yardımcınız olsun

S

suat2

Guest
sevgili kardeşim benim burda demek istediğim buydu şimdi anlamışssın konuşma üslubumda verilen cvba göre olur burda sizin ilk başta yazma şeklinize karşı benimde vermiş olduğum tepkidir Allah razı olsun bu paylaşımlar için Allah yar ve yardımcınız olsun

Konuşma uslubum konuşma şekline göre olur....

Kusura bakmayın ama cehaletin daniskası. Böyle bir cümleyi islamda hangi kaynağa dayanarak kullanıyorsunuz? Hoşgörü dininde hemde?

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
suskunluğum asaletimdendir....site yöneticisi olarak karşılıklı tartışmalara girmem...
Herkes anladığı kadar anlar...

Dikkat edersiniz ki konu dua üzerine ve sayfa birde bilgi zaten mevcut,,değerli misafir üyelerimiz kendi
sıkıntı ve düşüncelerini yazınca konu farklı yerlere taşındı,sonra bir değerli üyemiz geliyor misafir olarak,
konuyu incelemeden bizleri yargılıyor,onada saygım var,ama boş konuşmak falan filan dedin mi konu uzar gider...
öz bir değerlendirmedir benimkisi...ilk öne konunun başına bakınız sonra değerlendirme olsun lütfen...
Bizim hocalık vasfımız yok,ama bir müsalümanın bilmesi gerekenleride elhamdulillah biliyoruz...
hakkınızı helal ediniz yanlış anlaşılmalar olmasın lütfen...
misafir üyelerede açığız gördüğünüz gibi,,,,ALLAH akıbetimizi hayır eylesin kimseyi üzmek kırmak amacında değiliz...
konu burda kapansın özüne dönelim inşallah...

Üst Alt