Jandarma Sami Kanat Aktaş'dan "Yeter artık" haykırışı !...

harekat

Özel Üye

Jandarma Sami Kanat Aktaş'dan "Yeter artık" haykırışı !...
[YOUTUBE]aY_5JUcxVXs[/YOUTUBE]

Bahattin Çağdaş röportajı...

Eski JİTEM mensubu, kod adı Arif Güneş olan Uzman Jandarma Sami Kanat Aktaş, Londra'da yaşayan Gazeteci-Yazar Bahattin Çağdaş'a, verdiği söyleşide, dertlerini dikkate almayanlara adeta haykırdı, "yeter artık"dedi Tele-konferans yoluyla gerçekleştirilen röportajda,Aktaş, "Bir çok kirli iş Jandarma üzerinden yapılıyor, eğer Jandarma bir an önce sivil otoriteye bağlanmaz ise gelecekte ne darbeler, ne kanunsuz işler biter ne de biz Uzman Jandarmaların dertleri son bulur"dedi...

Röportajdan satır başları :

- Uzman Jandarmaların sorunlarına kayıtsız kalan Genelkurmay'ı protesto amacıyla, emekli olduğu halde üniformasını giyerek röportaj verdi...

-Protestoyu yakında daha ileri götürerek üniformasını, rozetlerini ve kazandığı tüm sertifikaları vb. Genelkurmay'a iade edeceğini beyan etti...

-Bütün bu olanları AHİM'e (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi) şikayet ettim, kabul edildi...Beni buna mecbur edenler utansın....

-Orduevi'ne alınmayan bir Uzman Jandarma'nın hamile eşi, kaldığı otel odasında tecavüze uğrayıp öldürülmesinin artık bardağı taşıran son damla olduğunu belirtti...

-Orduevlerine kendileri alınmazken, birçok subayın üniversite okuyan çocukları bile ordu evlerinde yurt niyetine kalmakta...

-Demokratikleşmenin önündeki en önemli engel, kördüğüm Jandarma'nın çift başlı olması, asker tarafından pis işler için kullanılması...
GATA : "...bize kimse karışamaz lan, git nereye şikayet edersen et "

-GATA tam bir rezillik, tam bir çiftlik...Bizleri kobay olarak kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar. Ölsen bile rütbe sırasına göre müdahele ediliyor... Rütbem düşük diye ambulans vermediler...GATA'da ezbere rapor veriliyor.Beni muayene etmeden silah kullanamaz raporu verdiler... Onun için cezaevindeki generaller rahat sahte rapor alabiliyor... Generaller golf arabalarıyla dolaşıyor... Yolsuzluk diz boyu... Hakaretler ederek davranıyorlar, en masum söz LAN..." ...Bize kimse karışamaz lan nereye şikayet edersen et "...GATA Bölüm başkanları emekli generallerin ayağına gidiyor...GATA'ya giren düşük rütbeliler daha kötü çıkıyor, ben kaçarak kurtuldum...

-HRANT DİNK ;

Trabzon İl Jandarma eski Alay Komutanı Ali Öz benim üstümdü, acımasız, yanar döner bir adamdır. Çok kişinin ekmeğiyle oynamıştır...Bu cinayet Polis'e verilseydi çoktan çözülmüştü... Polis çok sistemli çalışıyor, yakından biliyorum...Jandarma Sivil Otoriteye bağlı olsaydı, Hrant Dink ölmezdi... Kabak daima alt rütbelilerin başına patlar, ve Askeri hapisanelerde çürütülürler...

-KASTAMONU SALDIRISI ; Başbakanın eskortuna saldırı düzenlenip bir polis memurunun öldürülmesi de Jandarma zaafiyeti ! Bilgi sızması kurum içinde altın tepsi içinde sunulmuş olabilir...
PKK : Dağınık olan Kürt örgütlerini tek bir çatı altında topladı PKK'yı kurdurdu devlet, daha rahat kontrol etmek için...Devlet izin vermeden tavuk çiftliği bile kurulmaz...

-ULUDERE OLAYI ; Hiç bir kaçakçı bu kadar kalabalık (35 kişi) dolaşmaz...Burda PKK'nın şahin kanadının bir oyunu var... Ya çok sıkıştılar, kıskacı gevşetmek için, ya da Fransa Sarkozy ile girilen restleşmeye denk gelmesi manidar...

-Katırların burunlarını keserler...9 çift çorap giyerler...Japon yapıştırıcı taşırlar...Allah'a İsmail derler...Çok yönlü faydası olan 15-20 metre kuşak giyerler...Doğum kontrol haplarına rastladım sığınaklarda...
-Bizim tim, bir zenci bir yabancı eğitmen vurdu...

-En ilginç hatırası, Turko-Kurdo: Bir çatışma esnasında nasıl olduysa PKK'lı ile aramızda sadece bir kaya vardı, aynı bombayı birbirimize atıp durmaya başladık. Sonra konuşmaya geçtik, iki taraf da birbirini teslim olmaya davet etti... İlerleyen saatlerde aramızda nasıl olduysa bir güven oluştu, ikimiz de yolumuza gittik...

-Şeker ikram ettiğim çocuklar beni daha sonra pusudan kurtardı...

-Cüneyt Arkın'dan korkarlardı...

Veli Küçük : Giresun'da görev yaptığı dönemlerde, bazı zamanlar korumasız ormana giderdi !

-OYAK bizleri de mağdur etti, biz de şikayetçiyiz...

Üst Alt